Skocz do zawartości

Kino Domowe do 8-10k


durin

Recommended Posts

Witam,

to będzie post jakich wiele, ale mimo to liczę na pomoc:

 

W załączniku znajduje się ogólny schemat salonu. Powierzchnia ok. 33m2, układ jak na rysunku (na czerwono teoretyczne możliwości ustawienia kolumn)

Czego potrzebuje? - Amplitunera + zestawu 5.1 albo przynajmniej tak mi się wydaje

Do czego? - kocham kino i kocham muzykę - do wykorzystania tak pół na pół zapewne. Nie sądze, żeby słuch był moją mocną stroną więc jakiś wysublimowanych niuansów pewnie i tak nie usłyszę.

Ile chce wydać i co mi chodzi po głowie?

W tytule dałem 10 000 ale jest to troszkę za dużo. Chciałbym o ile to możliwe zejść z tej sumy, ale nie wiem czy warto schodzić i w którym momencie różnica będzie znacząca. Zależy mi żeby amplituner był w pełni multimedialny, ale to już chyba standard. Na tą chwilę znalazłem zestaw:

- Denon X3300

- Dali 7 5.0 + jakiś sub

Z tym, że ten zestaw wychodzi dość drogo, a wiem o nim tyle, ze w internecie go polecają.... 

 

Proszę o rady - chętnie też pojadę na jakieś odsłuchy jeżeli w takim przedziale ma to sens

salon audio.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Rzeczywiście zestaw Denon AVR-X3400H to świetny amplituner, który bardzo dobrze sprawdzi się tak w muzyce, jak i kinie domowym. To także pełne, bogate wyposażenie. Z mojej strony pełna rekomendacja, natomiast oczywiście są alternatywy. Niestety jeśli chcemy pozostać przy tej klasie urządzeń, finansowo będzie podobnie, czy to wybierzemy urządzenie Onkyo, Yamaha czy Marantz. Tak więc pozostańmy przy tej opcji.

Kwestia kolumn - na pewno Dali Zensor 7/1/Vokal wspomagane subwooferem Sub E-12F to rozwiązanie bardzo dobre. To kolumny uniwersalne, oferujące mocny, szybki, dynamiczny dźwięk z dobrym wypełnieniem. Zestaw ten świetnie sprawdzi się w muzyce oraz w projekcjach filmów.

Jako alternatywa spójrz proszę na rozwiązanie Monitor Audio MR6/MR1/MRC/MRW-10. To także uniwersalny system, trochę gorszy od Dali, szczególnie będzie to słyszalne przy odsłuchu muzyki, gdzie może brakować takiej plastyczności, wypełnienia. Natomiast jest to także opcja warta zainteresowania.

Kolejną opcją jest brytyjski zestaw Q Acoustics QA3050 Set 5.1. W tym przypadku możemy liczyć na spójny, lekko ocieplony dźwięk. W tym przypadku większy nacisk położony jest na dobre stereo. Podobnie jak Q Acoustiucs, takim rozwiązaniem jest Tannoy Mercury 7.4 Set 5.1.

Na koniec zestaw bardziej nadający się do kina domowego, oferujący mocny, bardzo analityczny, szczegółowy dźwięk. W przypadku odsłuchu muzyki najlepiej system ten sprawdzi się w szybszych mocniejszych gatunkach - Klipsch R-26F Set 5.0 z szybkim, bardzo energetycznym subwooferem Klipsch R-110SW.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Poza wymienionymi powyżej rozwiązaniami, w naszym salonie znajdziesz dziesiątki modeli urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba si ęzmieniła u Was osoba pisząca na forum.

Widać że jesteście teraz maksymalnie zafucusowani na zysk i wybór towaru id Was, kosztem dobrego doradztwa. Kiedyś walczył z wami Angel, to teraz ja będę. Patrzyliście w ogóle na plan. Gdzie ten gość ma wcisnąć ten sprzęt od Was? No ludzie!!

Dnia 29.10.2017 o 01:10, durin napisał:

Proszę o rady - chętnie też pojadę na jakieś odsłuchy jeżeli w takim przedziale ma to sens

To Ci nic nie da! Masz budżet. Abo niech ktoś do Ciebie przyjedzie i pomoże ustawić i sprawdź, albo będziesz w kropce. Salki w salonach są tak przygotowane że to nijak będzie się mieć do Twojego salonu.

Pomysł nad zmianą? Wiesz co jest źle? Tylko tak to możesz ustawić? Jest szansa na zdjęcia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Na początek mam kilka uwag dotyczących pomieszczenia oraz wstępnie wybranego systemu. Może zacznę od tego drugiego. Nie łączy się Dali z Denonem. To ten sam dystrybutor więc takich połączeń w rożnych sklepach/salonach znajdziesz dużo. Ale brzmienie jest łagodne, do kina mu wiele brakuje a i stereo jest momentami nudnawe.

Teraz co do salonu. Przy takim ustawieniu nie ma sensu wydawać takiej kasy. Teraz stoisz na rozdrożu. Bio ja tak powiedziałem a inny koledzy z branży będą mówić inaczej i sypać propozycjami.

Salon jest źle ustawiony. Nie wiem czy to schemat czy plan. Ale jest źle.

- Kanapa nie jest na wprost TV, i oglądanie i słuchanie będzie bardzo zaburzone

- Lewy głośnik bardzo daleko odsunięty, praktycznie nie widoczny, nie słyszalny i w pewnym uwarunkowaniu tuby.

- W zasadzie tylko tyły są ułożone prawidłowo ale względem obecnego ustawienia kanapy.

Musimy to poprawić przed wyborem kina. Zaryzykuje nawet że z fotela to osoba nie będzie prawidłowo widzieć obrazu. obecne TV mają okrojone pole widzenia.

Moje pomysły, ale jestem otwarty na twoje:

 

 

 

 

1.jpg

2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. 

Szkic może nie do końca trzyma wymiar, ale mniej więcej jest jak narysowałem. 

Koniec kanapy (z prawej strony) jest mniej więcej na równo z prawą krawędzią telewizora (65''), z fotela też widac dobrze. Niestety nie da się przesunąć kanapy w prawo bo jest tam przejście. Nie da się też rzucić wszystkiego na lewo bo jest tam okno....

 

Niestety układ pomieszczenia jest praktycznie nie do ruszenia, więc pytanie co warto, co można, żeby to jakoś pogodzić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2017 o 08:09, Q21 napisał:

Na koniec zestaw bardziej nadający się do kina domowego, oferujący mocny, bardzo analityczny, szczegółowy dźwięk. W przypadku odsłuchu muzyki najlepiej system ten sprawdzi się w szybszych mocniejszych gatunkach - Klipsch R-26F Set 5.0 z szybkim, bardzo energetycznym subwooferem Klipsch R-110SW.

 

Ja ma zestaw Klipsch tyle ze R-28f plus sub.

jest mega , wbija w podłogę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Wszyscy polecają Dali Zensor albo Klipscha bo to akurat chcą ludziom wcisnąć. Rekomenduję przejechać się do jakiegoś salonu na miejscu na odsłuch po prostu i porównanie co Tobie odpowiada. Jakiś czas temu sam się rozglądałem i byłem zorientowany na Klipscha, żonie podobały się Zensory. Po odsłuchu w salonie wybór padł na Melodikę. Kasa ciut mniejsza, a głębia dźwięku o klasę wyżej. Byłem zdumiony jaka była różnica. 

 

Piszę jakie były moje wrażenia. Nie jestem żadnym sprzedawcą i nie mam nic wspólnego z żadną z marek sprzętu.

Edytowano przez kamyk9988
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.
Jestem ciekaw czy Pan który założył temat już podjął decyzję i co zakupił, jeżeli to nie problem to bardzo proszę o pochwalenie się nowym sprzętem.

Jeżeli mógłbym się podpiąć pod temat, to bardzo chętnie bym to uczynił.

Mój zestaw kina domowego od 2000r  przeszedł swoje i czas na stopniowe zmiany.
Nigdy bym pewnie tego nie zrobił, gdyby nie to że odwiedziłem kolegę, który dopiero co zakupił system DENON AVR-X2400H

2 x front - Klipsch RP-160M

centralny - Klipsch C-10

subwoofer - Elac ESP 50 -będę zmieniał na klipsch R-10SW

2 x surrandy -Klipsch R-14M

.
Póki co skupię na przodach, bo głownie mi zależny na początek na wymianie amplitunera i przednich kolumn. 

Zestaw kolegi z całą pewnością gra lepiej od mojego zestawu, nie testowaliśmy go typowo na filmach tylko na muzyce.

Potrzebuje zestawu który będzie się sprawdzał w 70% filmy i reszta muzyka. 

Proszę o podpowiedź czy tak jak myślę wystarczy wymienić tylko amplituner i przody , czy trzeba całość, moim zdanie do wymiany mam tylko przody, ale mogę być w błedzie.

To co posiadam w tej chwili to:

Yamaha RX-V496rds, front Jamo E470 x2, Jamo E4CEN, Jamo E410 x2, Jamo SW1008.

Lubię dynamikę i smaczki, szczegółowość dobrą separację. Pomyślałem że maks 5 tysi na fronty, ale im taniej tym lepiej i 3 tysiące na amplituner, ale wiadomo im taniej tym lepiej.
Nie za bardzo wiem co jak sparować, jakie marki ze sobą dobrze się zgrają.
Myślałem nad Klipsch Reference Premiere RP-280F i do tego Denon AVR-X3400H, ale może wcale to ze sobą dobrze się nie zgra i może nie trzeba aż tak dużo kasy wydawać.
W sklepie polecano mi bym kupił DENON AVR-X1400H i Dali ZENSOR 5.

Chętnie posłucham rad ludzi, którzy mieli podobne problemy i zjedli na tym zęby.

Za chwilkę dołączę  fotki, pokój między 25, a 30 metrów, 5 x 6m, na krótkim boku duża szafa, na długim boku przody tv, kanapa na wprost, a z tyłu za nią tylne głośniki, subwoofer schowany w koncie za szafą na wysokości przednich głośników, centralny pod TV, przody po bokach.przod.thumb.jpg.b5fff6ede9315d4c1b42f4c8ddaf2863.jpgtyl.thumb.jpg.92276d0203906e155a59c187efbbd888.jpg

 

Edytowano przez Krzysztof Ślusarski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega już nie wróci. Na forum się wybiera i znika. Tak to działa. Zwłaszcza zobacz z którego to roku

Co do twojego ustawienia. To jest fatalne!! Fronty na szafce?? No to nie może tak stać. To są kolumny podłogowe!! Mają stać na podłodze. 

Zensor 5 to słabe kolumny 

Najpierw zajmij się ustawieniem a potem będziemy wypożyczać i testować.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krzysztof Ślusarski napisał:

niestety rozmieszczenia zmienić nie mogę.

Widzę to tak , najpierw jakaś romantyczna kolacja z żoną w dobrej knajpie, potem ewentualna sugestia wejścia w nowy etap życia a etap ten można rozpocząć od przemeblowania pokoju . Może zadziała :)

Chcę przez to powiedzieć zgadzając się z opinią S4Home , że nie ma sensu zostając przy tym ustawieniu pakowania nawet 1 zł w nowy sprzęt bo to nic nie da. Warto chociażby w jakiś wolny dzień w ramach eksperymentu zdjąć kolumny z szafki , rozstawić ( kąt ok. 30 st.) , skalibrować i zobaczyć jak to gra , bo może się okazać , że zmiana sprzętu nie jest potrzebna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest problem, jesteśmy świeżo po zmianie mebli, stąd teraz to tak stoi jak stoi. Rozstaw między frontam to 2 metry. Miejsce odsłuch owe jest oddalone o 2.5 metra. Jedyne co mogę zrobić to zastosować kolumny podstawkowe.
Sprzęt nie należy do najnowszych, znudził się i słabo sobie radzi z muzyką, stąd pojawiła się chęć zmiany, ale skoro to nie ma sensu, to trudno się mówi. Kolega twierdził że mógłbym sporo zyskać i tak mnie nakręcił.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając fronty na 160M chciałem poprawić doznania przy słuchaniu muzyki w stereo i jednocześnie nie tracąc podczas oglądania filmów.
Ten głośnik centralny jest tak bardzo konieczny, bo przyznam że mało nie kosztuje i w sumie go do muzyki nie wykorzystam, bardziej przy filmach?

Czy coś z 5.1 które aktualnie posiadam, będę mógł zostawić , czy należałoby wszystko wymienić, wszystko wyszczególnione wyżej?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, to co w takim razie mi teraz dobrze wysteruje  Canto one new od studio 16 Hz, jaki Ampli tuner do nich zastosować?

Tak jak pisałem rozwiązanie słabe, ale chce mieć jeszcze możliwość oglądania filmów, z tego co widzę to te Canto pod lampę się kupuje, ale się nie znam.

Rozumiem że te podstawkowe głośniki zagrają mi lepiej od Klipsch 160M?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Krzysztof Ślusarski napisał:

Zmieniając fronty na 160M chciałem poprawić doznania przy słuchaniu muzyki w stereo i jednocześnie nie tracąc podczas oglądania filmów.

Krzysztof , tak to każdy by chciał ,ale cuda niestety rzadko się zdarzają :)

Moim zdaniem, jak nie chcesz ruszać mebli, to sprzedaj to wszystko w cholerę , kup normalny wzmacniacz stereo + większe monitory do postawienia na komodzie.

Kino przy takim ustawieniu kolumn nie ma prawa prawidłowo zagrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby to jeszcze ktoś chciał kupić.
Tomku nie bardzo rozumiem dlaczego przy takim ustawieniu ma mi to tak tragicznie grać, przecież prawie że mam proporcje trójkąta zachowane, co do ustawień, kolumny mogę skierować bardziej do środka.
Wiem że może do ideału brakuje, ale zawsze miałem to podobnie ustawione i porostu po wymianie klocków, mam nadzieję że na lepsze, będę miał więcej doznań.
Może modus jak będę miał własne mieszkanie wyciągnę z przyszłego zakupu więcej.
Teraz chce wybrać dobry sprzęt w tym przedziale cenowym.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej akceptuje lepsze granie od tego które mam w tej chwili, nie słyszałem wcześniej seta typowego pod stereo i jeżeli to będzie grało lepiej od tego co ma w tej chwili to jak najbardziej.

Podobają mi się dwa amplitunery Onkyo RZ820 , oraz Denon 2400 lub 3400, nie wiem jakie są miedzy nimi różnice , co zyskam, co stracę. Muszę o tym poczytać.

Do tego Onkyo RZ820 podpinamy Canto one new od studio 16 Hz?

Ten centralny Klipsch RP-440C, dalej jest potrzebny poprawi coś w KD?

Jakie są warunki wypożyczenia i na jak długo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak centralny i sub to podstawa kina. Tu nie ma dyskusji. Do stereo są zbędne.

Podoba ci się Denon bo to znana marka. Ale model x2400 jest znacznie gorszy od rz820. X3400 już lepiej chodź dźwiękowo to jest to samo. Ma rozbudowany audyssey.

Marantz sr5012 to ten sam producent co Denon a jednak gra lepiej. 

Tak wypożyczamy. Na naszej stronie masz info co i jak. Tydzień spokojnie.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...