Skocz do zawartości

wzmacniacz do dynaudio emit m20


slawas2001

Recommended Posts

Witam szanownych forumowiczów,

Post kieruje m.in do branży np @S4Home, jak również do użytkowników kolumn o podobnej charakterystyce czyli jak plotka głosi wymagajacych spore ilości prądu.

Mój obecny zestaw to dynaudio emit 20, nad 326 i najtańsze kable melodika. Czy mógłbym prosić o pomoc w poprawie brzmienia? Ogólnie tonalnie mi pasuje gra to całkiem dobrze, tyle że 'mam wrażenie' że rozdzielczość zdaje się odrobinę niedomagać przynajmniej w porównaniu do słuchawek hi res ;) , czym bardziej w dół pasma tym 'mam wrażenie' że bardziej zamazane są dźwięki szczególnie przy basie, kontrabasie dzwięki robią się nieco mało precyzjne ,a przy muzyce elektronicznej typu solar fields wkrada sę jakby lekki chaos .. chciałbym dodać odrobinę elegancji, subtalności, detalu o ile to możliwe...

Moje pytanie brzmi czy wymiana kabli np na clearway cokolwiek pomoże? czy szukać lepszego wzmacniacza? jeśli już to czy jest coś wartego uwagi z nowych do około 3500? Choć przyznam że zawsze znaczniej łatwiej byłoby mi wypożyczyć/ wymienić kable - nie wiem tylko czy ma to sens. Tak samo co do wymiany wzmacniacza chętnie odsłucham coś spełniającego moje kryteria, jednak jestem nastawiony- cóż- nieco sceptycznie czy dopłata blisko 150% ceny wzmacniacza jest w stanie wprowadzić wystarczające zmiany w brzmieniu takiego zestawu. Tym bardziej że na dobrze zrealizowanych utworach różnice między kolumnami i słuchawkami nie wydaja się bardzo duze ;) 

Pozdrawiam, i z góry dziękuje za wszelkie uwagi 
Sławo

ps używki biorę od uwagę jedynie od "zaufanych" forumowiczów mieszkających w bliskiej  okolicy Tychów:)

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Wymiana okablowania na pewno ma wpływ na brzmienie, jednak nie licz na jakieś ogromne zmiany. Kable tak naprawdę są najprostszą sprawą którą można wypożyczyć i wpiąć w system, sprawdzić. Mamy ogromny wybór okablowania, zapraszam do kontaktu, na pewno zaproponujemy coś konkretnego, co powinno się sprawdzić w Twoim zestawie. Ryzykujesz tylko ewentualnie odesłaniem kabli do nas. 

Dynaudio Emit 20 lubią dużo prądu i wydajny wzmacniacz. Nad C326 to dobra integra, jednak jest wąskim gardłem systemu. Jeśli odpowiada Ci brzmienie NAD, spójrz proszę na wyższe serie np. C368. Bardzo ciekawą opcją może okazać się Cyrus One, bardzo mocny, energetyczny, szybki, swobodnie grający wzmacniacz. To bardzo ciekawe połączenie z Dynaudio. Jeśli natomiast budżet pozwoli, proponowałbym jeszcze posłuchać integry Hegel H80

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, zapraszam serdecznie do kontaktu w celu ustalenia wypożyczenia okablowania lub/i wzmacniacza. Jeśli tylko masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Mamy w salonie dziesiątki urządzeń, które w komfortowych warunkach możesz porównać. Nikt tak naprawdę nie doradzi Ci najlepszej konfiguracji, zawsze jest to subiektywna opinia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21 dziękuję za propozycję, na pewno przeanalizuję, gdyby nie fakt że mieszkam na południu kraju na pewno bym się tam u Was pojawił posłuchać czegoś więcej, Hegel na pewno jest za drogi choć wygląda ciekawie, o cyrrusie sobie poczytam... jeszcze raz dziekuję. Aaaa i o kablach sobie muszę nadrobić - aczkolwiek na ten moment albo jedno albo drugie niestety ....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Przypadku kabli zmienisz to o 1% wiec nie do końca szedł bym w tą stronę.

Mam dwie propozycje.

Mniej audiofilska czyli Marantz PM 8005 i przy niższych poziomach głośności włączać loudness.

Druga to wymiana obecnego NADa na model 375BEE, jest na prawdę bardzo udany i pełne dolne pasmo jest kontrolowane.

Cyrus one też jest ok. Ale przy nim będzie nieco jaśniej na górze, w porównaniu do obecnego NAda czy też 375.

Mogę Ci wypożyczyć 375 :)

 

Piotrek

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...