Skocz do zawartości

Zestaw do Rocka


Thomash

Recommended Posts

Witam

Przymierzam się do zakupu zestawu stereo: amplituner i cd. Sprzęt używany. Kwota 3 tys. z kolumnami.

Pomieszczenie 16 m2.

Muzyka: rock, metal.

Nie lubię brzmienia Yamahy. Konkretnie chodzi o wysokie tony i trzeszczące (dla mnie) gitary. Bas jak to w rocku ma być. Szybki, kontrolowany i bez buczenia.

Słucham też radia więc amplituner musi być.

Dużo czytałem i wstępnie postawiłem na Denon DRA-500 lub 700 i do tego cd. Kolumny chcę nowe i stawiam na STX Electrino 150 lub 250.

Na olx znalazłem Denon DRA-500, DCD-500 i kolumny Wharfedale Diamond 9.1 za niewiele ponad tysiąc.

Wiem, że najlepiej odsłuchać sprzęt. Ale czy wstępnie ten zestaw ale z STX dobrze zagra rocka?

A może polecicie coś innego?

Kolumny będą stały jak na rysunku. Nie dam rady odsunąć od ściany.

Pokój.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Zacznę od ustawienia kolumn, zdecydowanie lepiej byłoby przesunąć szafkę w prawo i postawić kolumny po lewej i prawej stronie szafki. Wpłynie to korzystnie na brzmienie.

Na pewno dobrą opcją są kolumny STX. Modele Electrino 150 oraz większe Electrino 250 nie tylko różnią się wielkością i mocą. To kolumny zestrojone w trochę inny sposób. Mniejsza wersja gra swobodnie, dynamicznie, ale ze znacznie lepszym wypełnieniem, gęstością i spokojniej szczególnie w górnych rejestrach. „250” natomiast oferuje brzmienie bardziej koncertowe, wyraźniej eksponując skrajne pasma. W podobnym budżecie jest jeszcze jedna ciekawa, także polska propozycja - Pylon Audio Pearl 25. To taki kompromis pomiędzy szybkością, dynamiką, a spokojem i plastycznością. 

W przypadku pytań służę pomocą, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafka ma dwa metry czyli tyle co wnęka z kanapą, na której będę siedział. Wiec przesuwanie nie wchodzi w grę bo musiałbym siedzieć na oparciu. Ale w niedługim czasie będę wymieniał szafkę na węższą ok. 1 m. Tylko czy kolumna w narożniku pokoju nie będzie dudnić albo nie pojawią się inne niepożądane efekty?

Podany zestaw zainteresował mnie z uwagi na kompletność.

Na allegro jest DRA700 w dobrej cenie (750zł). Do tego cd za ok. 400 zł też się znajdzie. Czy różnice pomiędzy 500 a 700 są większe niż dodatkowe strefy i moc?

Co do kolumn STX 150 dwie różne opinie więc odsłuch zrobię na pewno. Ale proszę S4Home chociaż krótko opisz co tam w rocku z nimi nie tak. Bo czytałem testy i opinie użytkowników i mało kto narzeka.  Wezmę też pod uwagę propozycję Pylon Pearl 25. Tylko daleko na odsłuch.

W przypadku używanych kolumn trudno o odsłuch dlatego też skłaniam się do nowych. O Pumpurku wiem :)

Quadral Argentum 371 za 1000 zł, to chyba okazja patrząc na ceny sklepowe? Są blisko mnie.

Edytowano przez Thomash
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mogą dudnić. W zależności od kolumn. Absorbery w rogach wskazane.

700 ka gra wyraźnie lepiej. Zarówno przy cichym jak i głośniejszym odsłuchu.

Dostales propozycje bo ...... Nie ważne.

To kolumny liniowe. Tak reklamuje je producent. I tak graja. Nie kłamie :) brakuje im pazura zarówno w talerzach jak i basie. To coś dla osób ceniących równowagę długie godziny odsłuchu a nie tych którzy od muzyki oczekują emocji.

Porównaj je z magnat quantum 677 zobaczysz o czym mówię :)

 

No właśnie o nich mówiłem. Znacznie lepiej co?

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

No lepiej zdecydowanie. 

Zestawu bym nie brał na pewno. 

Bo rozumiem że ampli musi być? 

To biorę nawet jeśli nic więcej nie urwę.

Potem poszukam CD.

Tak, ampli musi być.

W weekend wstępnie Quadrale umawiam na odsłuch. Ampli jutro jeszcze spróbuję potargować.

Do tej pory słuchałem muzyki na głośnikach komputerowych. A daaaaaaaawnoooo temu na technics SLP-550, SUV-670 i do tego SBC-450. Więc jeśli wybrany zestaw nie zaskoczony mnie  jakimiś wybrykami, to będę zadowolony. Szczególnie ma nie szeleścić jak Yamaha.

Po zakupie postaram się obiektywnie opisać wrażenia.

Edytowano przez Thomash
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł ampli. Dla ciekawych, to wytargowałem na 600 zł z wysyłką.

Dopiero teraz mogę powiedzieć, że brzmienie tego zestawu jest niesamowite. Bas jest szybki i nie rozciąga się, schodzi wystarczająco nisko. Teraz słyszę każde szarpniecie struny gitary basowej czy uderzenie stopy. Wokale brzmią jakbym słuchał na żywo. Szczególnie Andrew Aldritch'a i Carla McCoy'a. I ta czystość dźwięku.

Mimo, że część moich płyt to AAD, to mam frajdę ze słuchania. A słucham na Pure Direct.

Jeszcze tylko zakup CD. Poluję na DCD-720AE w dobrej cenie. Chociaż w przypadku CD mam obawy co do używek. Mój technics padł i nie mogłem nigdzie dostać lasera.

Na tę chwilę podłączyłem stare dvd pioneera.

 

Dziękuję za pomoc. Na kilku forach branża mocno naciskała na nowy sprzęt. Tutaj dostałem fachowe porady i jestem z tego zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...