Skocz do zawartości

dobrze brzmiący sprzet ? (filmik)


slawas2001

Recommended Posts

Witam, może to zabrzmi nieco nie po audiofilsku ale przeglądając youtuba napotkałem na filmik ze sprzętem - i teraz zastanawiam się dlaczego ten sprzęt brzmi tak dobrze ;)  Czy to jakis drogi sprzęt? a może dobra realizacja? to trochę inne brzmienie niż widziałem gdzie/szedzie indziej ale jako laik nie jestem w stanie stwierdzić/zwerbalizować co jest takiego wyjątkowego w tym brzmieniu i dlaczego to tak gra.. a może to brzmienie wcale nie jest aż takiego dobre?
Czy ktoś ma jakieś pomysły? :)
 



Pozdrawiam, 
s.

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że całą realizację można zrobić na smartfonach. Kilka efektow na final cut cie i mamy broadcastowy materiał.

A już tak na poważnie to myslę, że lepszy ten dywan niż nic. Zalożyłem sobie w pokoju odsluchowym zasłony z pluszu bawełnianego i akustyka zmienila się 180 stopni.

Tylko, że ja mam gładkie. A wzorki na tym dywanie mogą dodatkowo wpływać na rozpraszanie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie na serio pytam, widziałem wiele filmików na yt i żaden nie brzmiał w ten sposób ta trąbka i ten bas i ta potęga..wszystkie słucham na swoich jednych i tych samych słuchawkach i słyszę różnicę - pomijając kwestię czym był nagrywany itp- ten sprzęt brzmi inaczej. interesuje mnie dlaczego? nie sądzę żeby to była kwestia tylko akustyki :)

możecie sobie robić jaja bo wątek wygląda troche jak prowokacja, ale może ktoś by napomknął skąd się bierze takie intensywne i mocne brzmienie? :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja nigdzie nie napisałem że sprawdzam sprzęt przed zakupem na yt więc nie wiem kto i z czym chce walczyć :)

problemem tego podforum jest taki ze ponad 90% tematów to pytanie o wybór sprzętu przed zakupem, a jak ktoś zakłada jakiś inny watek to juz dużo chętnych do udzielenia jakiejś rzeczowej nie ma, to tylko moim skromnym zdaniem ,i żeby nie było nie bije do nikogo konkretnego opisuje całokształt ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawas2001 nie mam takiego doświadczenia jak Koledzy na tym forum,  słuchaj czego chcesz i skąd chcesz, ważne aby się Tobie podobało. Jakość nagranego materiału na yt zależy z pewnością tylko od użytego mikrofonu i ewentualnie jak juz ktoś napisał od jakiegoś programu obrabiającego materiał i Twojego sprzętu. Sam często słucham z yt i jakość jest na prawdę różna. Sam wrzuciłem kilka filmików na yt nagrywanych huawei P9 ha ha ... I nie ma co się podniecać, tak samo jak utworami flack z internetu....( za chwile znajdzie się ktoś co będzie mnie krytykował ) jak się komuś nie podoba, niech nie czyta, bądź nie słucha tego co mam do przekazania

Na każdym sprzęcie dany materiał zabrzmi inaczej, u mnie na tym co mam w domu, jedno jak dla mnie brzmi perfekcyjnie i fantastycznie a drugie totalna porażka (yt) Jedynym lekarstwem na takie coś, jest omijanie szerokim łukiem, tego, mi się nie podoba. Dużo tez słucham radia z komputera a tam dźwięk zależy od karty dźwiękowej jaką mam zainstalowaną (aim sc8000) i tego co ma się w domu, od sprzętu, po okablowanie, ustawienie pokoju (akustyka) itd....jak na razie mi to wystarcza, chociaż do perfekcji brakuje mi bardzo wiele, uroki życia w blok , pokój to sypialnia, bawialnia, gościnny i odsłuchowy....wszystko w jednym Audiofilskiego cd nie posiadam, płyt tez nie.....no i nie jest źle. Niekiedy zazdroszczę tym co mają wszystko pięknie ustawione, staram się o tym nie myśleć, nie zagłębiać się w temat, co i jak, bo po jakiego diabła, jeśli nie mam możliwości. Cieszę się tym co mam, tym jak jest i muzyką która do mnie dociera. Radze Tobie wyłapywać w necie kawałki które brzmią dla Ciebie perfekcyjnie i się cieszyć tym.co masz i co słyszysz.

Pozdrawiam serdecznie....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Fafniak napisał:

chcesz przekonać kogoś do innego spojrzenia na problem poprzez szydercze teksty ? hmm...

Odnosisz się do mnie? Który tekst jest szyderczy?

14 godzin temu, slawas2001 napisał:

ale ja nigdzie nie napisałem że sprawdzam sprzęt przed zakupem na yt więc nie wiem kto i z czym chce walczyć :)

problemem tego podforum jest taki ze ponad 90% tematów to pytanie o wybór sprzętu przed zakupem, a jak ktoś zakłada jakiś inny watek to juz dużo chętnych do udzielenia jakiejś rzeczowej nie ma, to tylko moim skromnym zdaniem ,i żeby nie było nie bije do nikogo konkretnego opisuje całokształt ;) 

 

Ale było. Musiał byś śledzić dłużej forum żeby wiedzieć o co chodzi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, S4Home napisał:

Odnosisz się do mnie? Który tekst jest szyderczy?

Ależ oczywiście że nie. 

Zaden z twoich tekstów nie był szyderczy. Po prostu odpowiedzialeś w swoim poście , „po co szydera” , jakby usprawiedliwiając wpisy innych forowiczów, No może bardziej tłumacząc zjawisko a nie usprawiedliwiając. 

To pytanie a nie zarzut. Rozwijając je.... (hipotetycznie) ktoś pojawia się w twoim sklepie i mówi że na jutjubie słuchał systemu takiego i śmakiego i wybiera ten drugi. Sprzedasz mu szyderę czy postarasz się wytłumaczyć?  Czy szydera kogoś przekona?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze pokaż mi gdzie szydzilem?

Odpowiadając na twoje pytanie, szczerze, czasem wolę komuś odpowiedzieć tak żeby zrozumiał. Traktuje klientów tak jak sam chciałbym być traktowany. 

I jeśli widzę że do danej osoby przemawia po prostu szczera rozmowa w tym powiedzenie wprost "czego Pan szuka na tym YT?"  To tak robię. Oczywiście później wyjaśniam dokładnie sprawę. Tu jest forum nie ma miejsca aby pisać elaboraty. 

Życzę ci miłego dnia

Piotrek :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, S4Home napisał:

No dobrze pokaż mi gdzie szydzilem?

Odpowiadając na twoje pytanie, szczerze, czasem wolę komuś odpowiedzieć tak żeby zrozumiał. Traktuje klientów tak jak sam chciałbym być traktowany. 

I jeśli widzę że do danej osoby przemawia po prostu szczera rozmowa w tym powiedzenie wprost "czego Pan szuka na tym YT?"  To tak robię. Oczywiście później wyjaśniam dokładnie sprawę. Tu jest forum nie ma miejsca aby pisać elaboraty. 

Życzę ci miłego dnia

Piotrek :)

Ratunku!!! Czy ja w jakimś suahili piszę?????

Napisalem wyraźnie że żaden z twoich tekstów nie był szyderczy. W następnych zdaniach dopowiedziałem cały kontekst.

Ja już nie rozumiem kompletnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...