Skocz do zawartości

EDIT* Zestaw nr 1, nr 2 czy nr 3


troubled

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Od dłuższego czasu szukam zestawu audio do "pokoju telewizyjnego". Pomieszczenie będzie używane głównie do filmów (i bajek), muzyki (głównie rock i metal) i może z czasem do jakiegoś xbox'a czy PS.

Pomieszczenie ok 22m2 z antresolą, odległość kanapa-TV=3m. System 2.1 (gdy najdzie mnie na surround ten zestaw pójdzie do jadalni, a tu wpadnie coś nowego)

Gdy byłem już zdecydowany została mi wysłana kolejna oferta. I tu pytanie: Zestaw nr 1, numer 2 lub 3?

 

ZESTAW  NR 1

Subwoofer: Heco Music Style

Amplituner: Pioneer SX N-30

Kolumny: Heco MS 500 Aurora

 

ZESTAW NR 2

Subwoofer: DALI SUB E-9F

Amplituner: Onkyo TX-NR656

Kolumny: DALI LEKTOR 2

 

ZESTAW NR 3

Subwoofer: DALI SUB E-9F

Amplituner: Pioneer SX N-30DAB

Kolumny: DALI Zensor 3

 

Wszystko w kolorze orzech (po za ampli), różnica w cenie to ok 200-300 zł.

NIEMCZ_13.jpg

NIEMCZ_6.jpg

Edytowano przez troubled
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer 2 to Audiosfera

W takim razie coś się tutaj też nie zgadza:

"Pioneer ma ograniczone funkcje sieciowe do Spotify, ma znacznie mniejsze możliwości podłączeń i mniejszą moc. Onkyo 656 jest amplitunerem stereo, ale jest wydajniejszy i parametrami nawet przewyższa Tego Pioneera. 

Dali generalnie to lepszej klasy kolumny niż Heco."

W mailu dostałem taką wiadomość. 

 

Numer 3 to Elektropunkt  (miastowy sklep)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo 656 amplituner stereo?

Dali lepszej klasy? Patrząc na firmy ok zgodzę się. Dali ma epicony za 40 tysięcy a heco tylko dreiklang za 20 parę.

Chyba tak porównują.

Jak można porównać zensor 3 do ms500 i powiedzieć że są niższej klasy. No jak?

Pioneer ma takie same funkcje sieciowe jak Onkyo 656.

Przepraszam z reguły nie odnoszę się do innych salonów. Ale powyższe? Czy mam to komentować? Czy może znajdzie się forumowicz który przyzna że coś tu jest mocno nie halo!!

Żenada!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Na początku musimy zdecydować, czy w przyszłości będziesz rozbudowywał zestaw o kolumny efektowe i centralny. Jeśli nie, to zdecydowanie skupmy się na możliwie najlepszym amplitunerze stereofonicznym. W takim przypadku odradzam TX-NR656, to jest przecież amplituner wielokanałowy. Spójrz na amplitunery Pioneer SX-N30DABOnkyo TX-8250 oraz Yamaha R-N602. To trzy konkurencyjne amplitunery, oferujące pełną funkcjonalność sieciową. Różnice są słyszalne przy bezpośrednim porównaniu. Yamaha najlepiej czuje się w muzyce dynamicznej, rockowej, szybkiej, eksponując skrajne pasma. Onkyo i Pioneer to trochę spokojniejsze, bardziej dokładne, analityczne granie. Yamaha dodatkowo posiada firmowy system MusicCast.

Kwestia kolumn - biorąc pod uwagę Twoje preferencje, na pewno namawiałbym na kolumny Focal Chorus 706. To trochę droższe kolumny, jednak brzmieniowo, pod względem dynamiki, szybkości powinny Cię w pełni usatysfakcjonować. Nawet na początku można było by zrezygnować z subwoofera, który zawsze w przyszłość możesz dokupić. Drugą alternatywą będą monitory Monitor Audio Silver 2. To bardzo swobodne, dynamiczne granie. Dodatkowo kolumny te są aktualnie w bardzo atrakcyjnej ofercie cenowej. Z tańszych propozycji spójrz na Monitor Audio Bronze 2 oraz bardzo ciekawe monitory, o trochę cieplejszym, plastycznym brzmieniu Indiana Line Tesi 260.

W kwestii subwoofera będę miał dla Ciebie dwie propozycje - opcja tańsza, ale dobra, chociaż raczej sugerowana do kina domowego - Klipsch R-12SW. Natomiast rozwiązanie bezkompromisowe to REL T/5I.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, na miejscu mamy ogromny asortyment urządzeń i kolumn, który możesz w komfortowych warunkach odsłuchać. W sprawie wyceny dla forumowicza jestem do dyspozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Markcox napisał:

już na tym zdaniu zakończyłbym jakąkolwiek korespondencję i wymianę porad z tymi "specjalistami"

No dokładnie.

4 godziny temu, troubled napisał:

Porównali Lektor 2 do MS 500. To sklep z "zestawu 2" to napisał. 

Czyli rozumiem że zestaw 3 tez odpada (jest droższy o jakieś 400 zł).

Ms500 są zdecydowanie lepsze od zensor 3 a co dopiero do lektor 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również uznaję wyższość firmy Heco nad Dali. :P

Od siebie gorąco polecałbym sprawdzić także Mission LX-3. https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wolnostojace/mission-lx-3.html

Ciekawą alternatywą mogą być też nowe Indiana Line Tesi 561. https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wolnostojace/indiana-line-tesi-608.html

Tutaj w zestawie ze wspomnianym Pioneerem -> https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/pioneer-sx-n30dab-indiana-line-tesi-561.html

Koniecznie sprawdziłbym też granie tych kolumn z modelem R-N602 Yamahy. https://www.tophifi.pl/stereo/amplitunery/yamaha-r-n602.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Top Hi-Fi Szczecin napisał:

Ja również uznaję wyższość firmy Heco nad Dali. :P

 

Dziękuję:)

8 godzin temu, Top Hi-Fi Szczecin napisał:

Ciekawą alternatywą mogą być też nowe Indiana Line Tesi 561. https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wolnostojace/indiana-line-tesi-608.html

A i owszem ciekawą, Chodź grają inaczej od Tesi 560 prawda?

8 godzin temu, Top Hi-Fi Szczecin napisał:

Koniecznie sprawdziłbym też granie tych kolumn z modelem R-N602 Yamahy. https://www.tophifi.pl/stereo/amplitunery/yamaha-r-n602.html

Wyborne. Serio Panowie. Ampli się sprawdza do nich :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...