Skocz do zawartości

Zestaw Głośników pod Amplituner HK


Pawko37

Recommended Posts

Witam kolegów forumowiczów,

Zarejestrowałem się na forum, w celu uzyskania porady/potwierdzenia co do zakupu odpowiedniego nośnika muzyki (głośników) do mojego amplitunera, którym jest Harman Kardon AVR 370. Przeczytałem już chyba "całe internety" i zmieniałem decyzję co do zakupu już z 10 razy - w zasadzie nie jestem mądrzejszy niż na początku :).

Co do konkretów:

1. potrzebny zestaw głośników (raczej 5.1 niż stereo - choć i ta opcja chodzi mi po głowie ponieważ doczytałem że mój amplituner dobrze sobie radzi w stereo);

2. o ile jest to możliwe przednie kolumny chciałbym podstawkowe, jeśli podłogowe to raczej z tych mniejszych (jakoś muszę mojej Pani wyjaśnić czemu zmieniamy obecne na nowe :P)

2. cel wymiany obecnie posiadanych (pseudo)głośników: sport 30%, muzyka (bardziej pop, rock i dance) 30%, filmy 30%, reszta czyli 10% to jakieś beneluksy, które ogląda moja Pani w tv, do których wystarczą głośniki z tv :);

3. pokój o powierzchni ok 20 m2 jednak zamknięty tylko z 3 stron (z przodu i po prawej stronie ściana, z tyłu schody z szybą) natomiast lewy bok cały otwarty jest na salon z kuchnią;

4. Przedział cenowy samych głośników to max 3k.

 

Jak wcześniej wspomniałem przerabiałem w głowie już wszystkie opcje od kolumn do typowego kina domowego (HK), poprzez soundbary (philips z kolumnami surround), na solidnych kolumnach stereo kończąc, liczę że tutaj pomożecie mi podjąć decyzję, po której nie wyląduję z nowym zestawem za drzwiami :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem kwestii moja pani to albo tamto. 

Te zony, dziewczyny to wam strasznie na głowę wchodzą. Facet ma mieć to co chce przy najmniej jeśli chodzi o barek i zaplecze telewizyjno rozrywkowe. 

Tyle. Musiałem się wygadać komuś i pożalić.

Do rzeczy. 

Jeśli stereo podstawkowe to canto grand od studio 16 Hz lub dynaudio emit nowa seria.

Jeśli podłogowe to wąskie indiana linę diva lub elac debut f5. 

Skąd jesteście? Możecie podjechać na odsłuch? Ja wezmę "moja" to pogada z "twoja" i wyniesiesz takie paczki jak będziesz chciał :)

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w podanym budżecie chcesz zmieścić się w konfiguracji 5 kolumn, spójrz na polski zestaw Pylon Audio Pearl Monitor, kolumny efektowe Pearl SatPearl Center. Alternatywą jest konfiguracja Monitor Audio MR2, kolumny efektoweMR1 oraz głośnik centralny MR Center. Obydwa zestawy zapewnią dobry odsłuch muzyki i efektowne kino domowe.

Jeśli natomiast duży nacisk kładziesz na odsłuch muzyki, przemyśl temat zastosowania przynajmniej na początku tylko kolumn przednich wyższej klasy, a ewentualnie w przyszłości dokupisz sobie pozostałe kolumny. W takim przypadku bardzo dobrą opcją będzie Focal Chorus 706, na pewno Monitor Audio Silver 2 lub polska flagowa konstrukcja Pylon Audio Diamond Monitor.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Nie rozumiem kwestii moja pani to albo tamto. 

Te zony, dziewczyny to wam strasznie na głowę wchodzą. Facet ma mieć to co chce przy najmniej jeśli chodzi o barek i zaplecze telewizyjno rozrywkowe. 

Tyle. Musiałem się wygadać komuś i pożalić.

Do rzeczy. 

Jeśli stereo podstawkowe to canto grand od studio 16 Hz lub dynaudio emit nowa seria.

Jeśli podłogowe to wąskie indiana linę diva lub elac debut f5. 

Skąd jesteście? Możecie podjechać na odsłuch? Ja wezmę "moja" to pogada z "twoja" i wyniesiesz takie paczki jak będziesz chciał :)

Piotrek

Dziękuję za pomysł, już chciałem napisać, że jak będziesz miał swoją Panią to zrozumiesz ... :), nie mniej jednak związek to sztuka kompromisów (i półprawd).

Jesteśmy z Warszawy ale na odsłuch raczej sam pojadę - wolę słuchać muzyki jeśli mnie rozumiesz :P 

Tak na poważnie to z tego co widzę Divy troszkę ponad budżet by wychodziły choć wizualnie na pewno na +. Inna sprawa, że system audio chcę docelowo mieć rozbudowany do 5.1 z dobrym (jak na amplituner) stereo i suma 3k dotyczy całości systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Q21 napisał:

Jeśli w podanym budżecie chcesz zmieścić się w konfiguracji 5 kolumn, spójrz na polski zestaw Pylon Audio Pearl Monitor, kolumny efektowe Pearl SatPearl Center. Alternatywą jest konfiguracja Monitor Audio MR2, kolumny efektoweMR1 oraz głośnik centralny MR Center. Obydwa zestawy zapewnią dobry odsłuch muzyki i efektowne kino domowe.

Jeśli natomiast duży nacisk kładziesz na odsłuch muzyki, przemyśl temat zastosowania przynajmniej na początku tylko kolumn przednich wyższej klasy, a ewentualnie w przyszłości dokupisz sobie pozostałe kolumny. W takim przypadku bardzo dobrą opcją będzie Focal Chorus 706, na pewno Monitor Audio Silver 2 lub polska flagowa konstrukcja Pylon Audio Diamond Monitor.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu.

Dzięki za info - opcja z Monitorami ciekawa - podobną opcję rozpatruję z Magnatami (połączenie przednich QUANTUM z efektowymi, center i subem z serii SUPREME) - szukam korzystnej opcji cenowej - bo na forach takie połączenie chwalą (oczywiście odsłuch takiego lub podobnego formatu chcę też zaliczyć).

3 minuty temu, S4Home napisał:

Ok ale dostaniesz u nas rabat. Dlatego ci je proponowałem.

O Panią to się nie martw. Jest :)

Dlatego mówię może pogadać z Twoją i wszystko ustala. :)

3k to cena za 5.1??

tak za 5.1 i to jest pies pogrzebany :) nie chcę rzucać się na nie wiadomo jaki sprzęt patrząc na to ile będzie używany i na fakt, że audiofilem to delikatnie mówiąc nie jestem,

z drugiej strony mój zestaw kolumn PRISM100 który posiadam obecnie (tak wiem) działa mi tak na nerwy swoim dudnieniem i brakiem wyrazistości, że muszę coś zmienić (tak kalibrowałem ustawienia kolumn z ampli)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, S4Home napisał:

A no to zmienia postać rzeczy.

To faktycznie poszedł bym w quantum na front i monitor supreme na pozostałą część. 

Inna opcja mająca duże pozytywne oceny to JBL 120 przód i 110 tył - który z tych 2 zestawów JBL/MAGNAT wg Was będzie grał lepiej z HK w kontekście potrzeb zaprezentowanych w 1 wpisie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, S4Home napisał:

Ja powiem quantum koledzy JBL:)

I dobrze, przez to zmobilizujemy cię do odsłuchania chociaż frontów.

:)

fakt, plan już jest co odsłuchać i już chyba nikt nie wyjdzie z pomysłem niszczącym ten plan :) aczkolwiek dobre rady zawsze mile widziane.

Kwestia jeszcze suba - czy na razie zostawić obecnego (od Prisma) i doinwestować zestaw - czy jednak nowy sub będzie w tej konfiguracji niezbędny "od zaraz"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czy moje ucho doceni tą różnicę... :)

Czym więcej czytam tym większy mętlik więc jeśli odsłuchy tego nie zmienią to chyba Magnaty Quantum wygrają,

Zastanawiam się czy dużo stracę rezygnując z kolumn podłogowych na rzecz podstawkowych w moim metrażu, wydaje się że podłogówki to zbędny wydatek ale liczę na opinię fachowców, do końca tyg. chcę zakończyć ten niezbędny zakup :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odczujesz różnicę na pewno - w kinie domowym największe zamieszanie w pokoju robi sub - to od niego zależy jakość oglądanych akcji.

co do kolumn - jeśli zależy ci na 5.1 - to kolumny podstawkowe mogą jak najbardziej zostać, natomiast nie myśl, że skoro kolumny podstawkowe to będzie to tańsze rozwiązanie - bo mniejsze :)

I pamiętaj o tym, kolumny podłogowe sprawdzą się w kinie i odsłuchu stereo, natomiast podstawkowe już nie zawsze - żeby zagrały dobrze- musisz dać więcej niż dałbyś na jakieś słabsze podłogowe. 

Zawsze zachęcamy do odsłuchów w salonach Hi-Fi - wiedza teoretyczna zawsze pozostanie teoretyczna :) - nic nie zastąpi praktyki - w tym wypadku doznań na żywo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę to trwało ale w końcu dojechały do mnie moje Magnaty... Shadow (podstawki), taki wybór padł po wizycie w salonie, na razie tylko zestaw stereo  i centrum ale z czasem dolecą 2 satelity (supreme) i sub.. i tutaj jeszcze nie wiem co za sub i czy brac tez Magnat (z serii shadow kosztuje prawie 1800 i chyba się nie rzucę na niego) także pozostaje pytanie czy dokompletować inny? - na razie zestaw gra z moim starym subem od Yamahy.

 

Teraz wrażenia:

- porównując z poprzednim zestawem PRISM (jednak 200) podłogowymi to o dziwo nawet ja czuję więcej mocy w magnatach i nie mam tu na myśli volume bo to było mocniejsze chyba w Prismach ale o barwę i ten "brak płytkości" w odsłuchu stereo,

- Magnaty mają przyjemną i wyraźną barwę - w końcu dialogi (to już z centrum) wyraźne - choć dalej takie raczej kinowe przytłumione niż dziennikowo - telewizyjne jeśli mnie rozumiecie,

- głębia!! w końcu czuję gdzie jest wysoko, gdzie nisko i nie zlewa mi się to w jedną całość,

- wizualnie również świetnie się prezentują (białe) i w końcu połowica nie ma wielkich kolumn tylko mniejsze na szafce. choć nie wiem czy z czasem podstawki nie przyjdą :P

Także dziękując za porady (chyba, że jeszcze ktoś pomyśli coś z Subem do mojego zestawu) życzę wszystkim powodzenia w kompletowaniu ich zestawów muzyczno - kinowych,

pozdrawiam,

Paweł - kolejny zadowolony klient.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Służymy pomocą :)

Jeśli tak to podpowiedz proszę jeszcze SUB-a do mojego kompletu (przypomnę: Ampli HK AVR 360, Stereo i Center MAGNAT SHADOW, tył prawdopodobnie MAGNAT Monitor Supreme 102 - bo potrzebuję małych kolumn), metraż 20m2, do sortu, filmów i muzyki (młodemu dla zabawy do świnki Pepy też zapuszczę :P)

obecnie rozpatruję kilka opcji, w różnych wariantach cenowych:

- JAMO SUB 210

- JAMO J10 SUB

- MAGNAT OMEGA SUB 20A

- MAGNAT MONITOR SUPREME SUB-302A

- WHARFEDALE WH-S8E SUBWOOFER

- KLIPSCH R-8SW SUBWOOFER 

 

Podpowiem również, że obecnie posiadam w zestawie Suba Yamaha YST-SW012 - więc chciałbym żeby zamiana miała jakiś sens - czyli żeby różnica była wyczuwalna, choć w tych kategoriach cenowych oczywiście bez wodotrysków :)

Cena - najchętniej do 1300 zł - choć jeśli będzie sens to 200 - 300 mogę dorzucić

z góry dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Pawko37 napisał:

młodemu dla zabawy do świnki Pepy też zapuszczę :P

Wiem o co chodzi. Ten sam etap. :P Tam nie ma basów :) Całe szczęście.  Hrum Hrum

55 minut temu, Pawko37 napisał:

- JAMO SUB 210 - nie bo jest wolny typowo kinowy .Deczko lepszy od obecnej yamahy

- JAMO J10 SUB - spoko, To konsukcja blizniacza do Klipsch R10SW tylko inna membrana

- MAGNAT OMEGA SUB 20A - nie specjalnie, bardzo kinowy

- MAGNAT MONITOR SUPREME SUB-302A - jest na prawde spoko, mimo wady z gaszeniem

- WHARFEDALE WH-S8E SUBWOOFER - relewacyjny dzwiek, ale jest mega cichy

- KLIPSCH R-8SW SUBWOOFER - nie bo masz inne lepsze typy

 

 

Sorki w cytacie zawarłem odpowiedzi :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zostały 2 na polu bitwy :)

- JAMO J10 SUB

- MAGNAT MONITOR SUPREME SUB-302A (z racji głośników z tej serii jest mi bliższy choć wiem, że sub może być nie do kompletu)

inna sprawa, że na temat tej Yamahy (YAMAHA NS-SW050) dużo dobrego się rozpisują lecz wydaje mi się, że będzie za mało wydajna,

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...