Skocz do zawartości

Problem ze srednimi tonami.


mpawel5

Recommended Posts

Witam.
Posiadam zestaw stereo: soul note sa300 oraz pylon saphire 25. Ogolnie jestem bardzo zadowolony z tego zestawu. Sprzet gra w pokoju 20m2. Jest to moj pierwszy taki zestaw. Moj problem dotyczy odbioru srednich tonow. Wysokie oraz bas graja, wg mnie, bardzo dobrze. Maja to "cos". Natomiast srednica jest poprawna, ale jakas taka bez ikry;). Nie wiem w czym rzecz. Czy moje ucho jest "felerne". Chyba najbatdziej slychac ta "zwyklosc" srednich tonow przy wokalach. Moze macie jakis pomysl czemu? Za kazda rade, sugestie bede wdzieczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, S4Home napisał:

Możesz pobawić się akustyka.

Co jest także źródłem w twoim systemie?

Skoro zwracasz uwagę na taką audiofilska rzecz jak średnica to mogą też być kolumny. Po prostu masz większe oczekiwania. 

Sprawdziles pierwszy punkt kiedy kolwiek?

Co jest w drugim?

Piotrek

Zrodlem jest laptop. Ustawieniem bede musial sie pobawic. A oczekiwania mam spore(zmiana kolumn juz za jakis czas:)). Poprostu chcialem poznac opinie kogos bardziej doswiadczonego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Laptop nie jest źródłem tylko transportem. 

Pytam jakie jest źródło!

W jaki sposób masz podłączony laptop do rotela?

Soul note sa300 nie rotel. Laptop podlaczony kablem usb.Zrodlo to pliki FLAC. No i czemu zwracanie uwagi na srednice jest audiofilskie?;)

Edytowano przez mpawel5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok nie zwróciłem uwagi że ten wzmacniacz ma daca na pokładzie. A więc w porządku.

Czemu? 

Bo najtrudniej ja uchwycić, najtrudniej jest zrozumieć że w niej najwięcej się dzieje i jest tam najwięcej szczegółów. 

Doceniają to osoby mające kontakt z audio dopiero po paru latach. Początkowo iskra góry czy tąpnięcie basu są ważniejsze. Ale z czasem dochodzimy do innych wartości.

Ok zatem pora pobawić się z akustyka.

Jeśli to nie pomoże warto sprawdzić cos w zamian pylona

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, S4Home napisał:

Ok nie zwróciłem uwagi że ten wzmacniacz ma daca na pokładzie. A więc w porządku.

Czemu? 

Bo najtrudniej ja uchwycić, najtrudniej jest zrozumieć że w niej najwięcej się dzieje i jest tam najwięcej szczegółów. 

Doceniają to osoby mające kontakt z audio dopiero po paru latach. Początkowo iskra góry czy tąpnięcie basu są ważniejsze. Ale z czasem dochodzimy do innych wartości.

Ok zatem pora pobawić się z akustyka.

Jeśli to nie pomoże warto sprawdzić cos w zamian pylona

Pobawie sie akustyka. A na diamondy z pylona jestesmy ugadani gdzies za pol roku;). Dzieki za odpowiedz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...