Skocz do zawartości

Zestaw Rotel 06 + Dali Blue 8008 mały niedosyt


mafialoso

Recommended Posts

Witam. Posiadam zestaw który składa sie ze wzmacniacza rotel 06 i kolumn Dali blue 8008.

Po zakupie tych kolumn spodziewałem się czegoś więcej, grają dla mnie słabo. Nie wiem czy wzmacniacz jest za słaby czy problem tkwi w czymś innym. Kolumny stoją w pomieszczeniu 30m2 oddalone od ściany około 60cm. Muzyki jakiej słucham to Pop , Dance i Techno czyli spodziewałem sie po kolumnach mocnego brzmienia. zastanawiałem sie o zakupie dodatkowej końcówki mocy lub po prostu wymienić wzmacniacz.... Jeśli miał ktoś styczność z takim zestawem to bardzo prosze o jakieś wskazówki.

 

Pozdrawiam

 

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo czyli po takich wielkich kolumnach spodziewałem się mocnego brzmienia. Mało wszystkiego po prostu. Moim zdaniem brakuje w tym wszystkim obfitości brzmienia. Niestety nie mam skąd pożyczyć innego..

Jesli bym wiedział że to wina wzmacniacza to bym kupił inny lub końcówke mocy ale no nie jestem w stanie tego stwierdzić, dlatego pisze do Was bo może miał ktoś do czynienia z tymi kolumnami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salon mam 10m x 8m odległość miedzy kolumnami to 3m a miejsce odsłuchu od kolumn to 5,5m. brakuje mi basu, średnie i wysokie jeszcze ujdą ale na te 2 głośniki niskotonowe to zdecydowanie mało..... w ogóle przy małej głośność, nie słychać żadnego efektu dźwięku, o szczegółowości tu nie mówię ale o dynamice.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 godzin temu, DiBatonio napisał:

A to są zupełnie nowe kolumny? 

Jak nowe? Tyle lat by przeleżały w pudełku?

Co jest źródłem?

Ze zapytam tak na prawdę. Początkowo było 30 metrów później 80, teraz że schematu jest 40.

Wiesz czy strzelasz?

Na pewno usytuowanie jest zle. Na pewno problem leży w akustyce oraz źródle dźwięku. 

Technicznie, mocowo rotel nie jest problemem. Ale może jego barwa ci po prostu nie odpowiadam 

Piotrek

 

1 minutę temu, mafialoso napisał:

Mam do wypożyczenia  cambridge azur 550a jest sens testowania z tym wzmakiem?

Nie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Fafniak napisał:

Podstawowe pytanie - jakiego basu oczekujesz. Czy słuchałeś innych zestawów gdzie bas ci sie podobał?

Odsuwanie kolumn od ścian powoduje zwykle większą kontrolę nad niskimi tonami a nie ich "wzmocnienie"

może opisz jak masz urzadzony pokój.

Dodam do tego pytania które wcześniej napisałem bo ułatwią one zrozumienie problemu.

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzyłem dokładnie laserem i wyszło 40m2.

 

Wystrój wnętrza to nic specialnego. Pomiędzy kolumnami znajduje sie komoda. Na rysunku gdzie pisze Ja jest sofa i przed nią mały stolik i w sumie nic więcej. Dzis ma mi przyjść jeszcze Denon pma 2020ae wiec na tym jeszcze bede próbował czy faktycznie barwa Rotela jest tu problemem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mafialoso napisał:

Pomierzyłem dokładnie laserem i wyszło 40m2.

 

Wystrój wnętrza to nic specialnego. Pomiędzy kolumnami znajduje sie komoda. Na rysunku gdzie pisze Ja jest sofa i przed nią mały stolik i w sumie nic więcej. Dzis ma mi przyjść jeszcze Denon pma 2020ae wiec na tym jeszcze bede próbował czy faktycznie barwa Rotela jest tu problemem.

 

Nie chodzi o wystrój, ale o adaptacje akustyczną, bo nawet w małym i umeblowanym pokoju o powierzchni np 15-18 m kw robi się echo, jak nie ma dywanu, czy firanek i nawet drogi system polegnie.  Zapewne  Denon pma 2020 ma inną barwę niż Rotel, niemniej wzmacniacz za 9 tys do kolumn które kosztują 900zł, a jako nowe też nie były wysokiej serii jest nieporozumieniem. Tu więcej niż wystarczy używany Denon pma 1510 i tak będzie więcej niż wystarczający "mocowo", a i istotniejsza barwa brzmienia powinna być lepszym kierunkiem niż z Rotelem. Niemniej uważam że największy problem to akustyka, znaczy się zła akustyka i metraż który powyżej 30m stanowi wyzwanie dla niskich tonów.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...