Skocz do zawartości

Uniwersalne (muzycznie) kolumny do 500-600PLN?


Maciek Gęsiarz

Recommended Posts

Witam wszystkich! Poszukuję używanych kolumn do 500-600zł. Bez rozpisywania się, standardowo umieszczam "FAQ" moich poszukiwań. :D

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?

500-600zł

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.

Używany

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy)

Stereo

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący

Wzmacniacz: SoundWave A-900; Tuner: SoundWave T-900; póki co laptop/telefon/wieża - teraz kolumny, a po nowym roku zabiorę się za kupno odtwarzacza CD, jakiegoś DAC i gramofonu itd.

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?

Obecnie 11mkw, jednak trochę żyję na walizkach i docelowo będę się rozkładał w 20-24mkw.

6) Jakiej muzyki słuchamy

I tu jest problem, bo powinno być dość wszechstronnie. Głównie gości u mnie ciepły, miękki trip-hop, stary polski rock, stoner rock, jazz, sporo post-rocka, funk, ambienty, starszy rap, blues, ostatnio pojawia się też dużo muzyki pokrewnej techno i industrialowi.

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?

Do tej pory używałem własnoręcznie przywróconych do życia Unitr Tonsil ZgC-40-8-580, jednak czeka je wyprowadzka do rodziców.
Nowe kolumny na pewno zagoszczą u mnie na kilka lat. (Ale nie na zawsze). Za to stopniowo będę się rozbudowywał o lepszy sprzęt (ampli, mikser, odtwarzacze, gramofon, DAC, etc), także nie chcę dobierać kolumn pod obecny zestaw, bo pójdzie on do wymiany. Za kilka lat na kolumny wyłożę pewnie 4-cyfrową kwotę,  ale te jednak chwilę mi posłużą.

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony?

W 70-80% będzie to bliski cichy odsłuch, jednak co jakiś czas będę wymagał mocnego grania, typowo pod sporą domówkę.


9) Dźwięk jaki lubię:

Wiem, że za tę cenę nie mogę wymagać cudów, ale zależy mi na wyraźnej czystej górze, a przy tym mocnych dołach. Nie chcę "potężnego bassu", jednak powinien on być obecny i wyczuwalny.
Jeśli chodzi o słuchawki, to zawsze najbardziej rozpływam się słuchając typowo analitycznych konstrukcji. Więc słowo klucz to "czystość".
Przez kolumny będzie przewijać się naprawdę różna muzyka.


(***)
Czytając opinie i tematy na forum, póki co najbardziej skłaniałbym się ku konstrukcjom od Dali lub Monitor Audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Witaj,

Którym dali i którym monitor audio bo za 500 zł to chyba nie bardzo.

W tym budżecie także punkt 8 jest nie do zrealizowania. Nie ta kasa.

Szukaj używanych magnatów quantum 5 lub 6 lub heco z linii metas. 

No mam świadomość, że budżet mam niski.

Z Dali to:
http://allegro.pl/dali-2-monitory-i7015930934.html
http://allegro.pl/dali-blue-1001-i7017033283.html

Monitor Audio:
http://allegro.pl/monitor-audio-bronze-br-1-tannoy-m1-i7013451590.html

Ewentualnie myślałem nad kupnem jednej kolumny w cenie tych 600zł i dokupieniu drugiej do kompletu za jakiś czas, ale przy używkach to raczej trudne do zrobienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet niewielki, a i plany różne, czasem sprzeczne. Te MA bx1 raczej odpuść to bardziej głośniki efektowe do KD, mimo wszystko coś większego np. Mission M72, te Dali 2 też wyglądają ciekawie, jak chcesz coś nowego to w swej cenie Magnat supreme 202 całkiem przyjemne ciepłe i nie raniące igłami w górze  granie.

 

22 minuty temu, Maciek Gęsiarz napisał:

 

Ewentualnie myślałem nad kupnem jednej kolumny w cenie tych 600zł i dokupieniu drugiej do kompletu za jakiś czas, ale przy używkach to raczej trudne do zrobienia.

W nowych też trudne, bo sklep nie sprzeda Ci 1 kolumny, tak jak 1 narty, czy buta, przodu auta ;) Zresztą sens użytkowania 1 kolumny jest podobny do sensu użytkowania 1 buta. Mamy XXI i zamiast takiego kupowania sprzętu w kawałkach, czy fragmentach, można kupić na raty.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...