Skocz do zawartości

Jakie kolumny podstawkowe do HK 980?


pan_kg

Recommended Posts

Witam i zarazem proszę o poradę w sprawie doboru kolumn.

Jestem w trakcie zamiany KD na stereo. Posiadam wzmacniacz Harmana Kardona  Hk 980 i właśnie pozbyłem się kolumn JBL E80 i JBL E20. Podłączając je parami o zgrozo lepiej grały dla mnie małe satelity E20 – może bas był w nich bardziej dudniący i mniej szczegółów ale ogólnie dźwięk był jakby ciepły i miły do słuchania. Z kolei w podłogówkach E80 drażnił mnie metaliczny dźwięk wszystkich tonów i na dłuższą metę nie dawało się tego słuchać.
Teraz poszukuję jakiś monitorów (najlepiej z bass refleksem z przodu) z dobrym basem i naturalnym graniu. Prosił bym o podanie kilku uniwersalnych propozycji, które powinny z tym piecem dobrze zagrać. Dodam że jestem w tym temacie laikiem i nie mam jak zrobić testowych odsłuchów. Myślę o zakupie kolumn używanych w granicach +/- 1500 zł.
Kolumny będą umieszczone na komodzie. Pokój z muzyką ma 4x7 metrów ale kolumny i kanapa do odsłuchu umiejscowiona na końcu pokoju i oddalone od siebie jakieś 3 metry, więc nie wiem czy traktować to jak pokój 28m czy mniejszy ok 15m. Nie zależy mi na nagłośnieniu całego pokoju tylko sam „kącik słuchacza” (rys).
Dodam, że słucham coś w klimacie Leonarda Cohena, Marka Knopflera oraz trochę różnego bluesa, rocka i acid jazzu.
Pewnie temat już wałkowany ale prawdę mówiąc szukałem i nie znalazłem konkretnych propozycji dotyczących kolumn podstawkowych tylko same podłogówki więc proszę o rzeczową pomoc.

 

pokoik.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Biorąc pod uwagę budżet, wzmacniacz oraz twoje preferencje szukał bym czegoś sensownego w fanach produktów focala, heco z lini celan gt, dali na wstędze np. Starsze ikon 2, troszkę nowsze qacoustic czy monitor audio serii silver lub starszej rx.

Daj znać jeśli znajdziesz coś ciekawego. Możesz wklejać linki z aukcji.

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma sprawy, jak wiem to służę pomocą.

Czy warto. Nad pierwszymi bym się mocno zastanawiał. Bo o ile dobre kolumny o tyle wyprzedaż serii Silver zachwiała nieco tymi kolumnami. My sprzedawaliśmy nowe Silvery za 2k.

Więc czy starsze używane za 1600 :/ chyba nie.

Co do Focali jest/była to cena 50% nowych. Więc tak. Tu warto. I Focal robi umiejętnie swoje "podstawkowce"

 

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...