Skocz do zawartości

Soundbar lub 2.1 do telewizora ~1000zł


JaroG

Recommended Posts

Witam wszystkich



Szukam pomocy w polepszeniu dźwięku z telewizora. Budżet jakim dysponuje to 1000zł, jednak oczywiście jestem gotowy wydać 200-300zł więcej jeśli produkt będzie tego warty. Podobne tematy jakie znajdywałem różnych forach miały po kilka lat, dlatego zdecydowałem się założyć nowy z nadzieją, że być może ktoś poleci mi jakieś nowsze sprzęty niż z 2012-2014 roku. Szukałem głównie soundbarów i wybrałem kilka modeli, zarówno do 600zł jak i do 1200zł, które zaraz wymienię. Chętnie poznam opinie czy warto i w który najlepiej zainwestować. Wydaje mi się, że przy takim zakupie wypada szukać Soundbara wyposażonego w dodatkowy subowoofer, choć niestety sam nie testowałem, ale jednak dodatkowy głośnik do tonów niskich wydaje się, że powinien dać lepszy efekt niż sama listwa. Pokój jest mały i układ kanapy oraz telewizora na tyle niekorzystny, że wszystko jest przy ścianie, także zestaw 5.1 odpada. Zacząłem jednak zastanawiać się nad zestawem 2.1, ale czy w kwocie 1000-1200zł znajdzie się coś solidnego i wartego uwagi? Nadmienię jeszcze, że szafka, na której mam telewizor jest na tyle mała, że nie ma szans by głośniki zmieściły się gdzieś obok, dlatego właśnie soundbar z racji swoich rozmiarów byłby idealny. Oczywiście głośniki mogą stać na ziemi ale nie wiem czy dzwięk będzie się wtedy dobrze rozchodził, bo za 1200zł nie spodziewam się 2 metrowych kolumn ;). Proszę o opinie i sugestie co polecacie i czy lepiej zagra w tej cenie droższy soundbar czy tańsze kino 2.1?

Telewizor: SAMSUNG UE40H6400

Pokój: 10m2 
Odległości od TV: ok. 2.5 metra
 


Soundbary jakie znalazłem:


Philips HTL2183B
LG LAS450H
Bose Solo 5
Sony HT-CT380
JBL SB250

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...