Skocz do zawartości

Zestaw kina domowego do salonu ~40m2


Recommended Posts

Witajcie

Jako, że to jest pierwszy post chciałem wszystkich przywitać. Moje zamiłowanie do dźwięku dobrej jakości pojawiło się jakieś 15 lat temu na Audio Show w Warszawie w hotelu JIIIS, kiedy to poprosiłem o puszczenie płyty, którą ze sobą miałem (Pat Metheny Group - Imaginary Day btw.) na kolumnach WLM. Ale dziś nie o tym.

 

Potrzebuję Waszej opinii dotyczącej tego, co wybrałem (w kwestii głośników) i z czym mam problem (amplituner).

Jako zestaw głośników wybrałem KEF T-205 składający się z dwóch T301 przednich, T301c - centralny, T2 woofer, dwóch T101 tylnych.

 

Jeśli chodzi o amplituner rozważam następujące:

- Yamaha RX-AS710D lub

- Marantz NR1607

 

Który wzmacniacz będzie lepiej współpracował z powyższym zestawem głośnikowym?

 

Za wszelkie opinie z góry dziękuję.

 

Pozdr.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na płaskich, niedużych głośnikach, Kef T205 jest bardzo dobrą opcją. Oczywiście musisz liczyć się z pewnymi kompromisami jakościowymi szczególnie przy odsłuchu muzyki, zestaw ten nie zagra tak dobrze, jak klasyczne dobre kolumny. Drugą sprawą jest wielkość pomieszczenia odsluchowego - to zestaw, który nagłośni maksimum 30m2, jeśli masz większy salon, musimy wejść w klasyczny zestaw kolumn. Poza tym to bardzo dobra konfiguracja.

Kwestia doboru amplitunera - widzę że szukasz wśród urządzeń slim. Tak naprawdę obydwa amplitunery dobrze sprawdzą się w swojej roli. Yamaha RX-AS710D to dobrze wyposażony amplituner, spokojnie wystarczający do prawidłowego wysterowania kolumn Kef. Najlepiej sprawdzi się w kinie domowym oraz szybszych gatunkach muzycznych. Marantz NR1608 to bezpośrednia konkurencja, brzmieniowo trochę łagodniejszy, cieplejszy, bardziej plastyczny charakter. Wybór zależy od indywidualnych preferencji.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu, obydwa amplitunery są dostępne od ręki, kolumny także. A może na miejscu znajdziemy jeszcze inne rozwiązania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Niestety klasyczne kolumny odpadają, ponieważ są klocami, które trzeba postawić na podłodze, a właśnie tego chciałem uniknąć z założenia. To samo założenie dotyczy amplitunera - ma być slim.

Co do pytań S4Home - Cały salon ma około 36m2, natomiast przestrzeń, którą chcę dobrze nagłośnić to około 20-25m2, więc Kef da radę. Będzie na tym grane kino, muzyka, radio, zatem maksymalna audiofilska jakość nie jest wymagana (do tego będzie zestaw w innym miejscu). Budżet 9-9.5k.

Edytowano przez Michał Mike Krawczyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie odpowiedziałeś na pytanie przedpiszców-S4 home, niby Ci zależy , ale ....Ale mam wrażenie, że szukasz akceptacji dla swojego planu zakupowego.  Amplitunery slim to spory kompromis jakościowy, tym bardziej duży, jak słyszałeś coś lepszego na AS, czy w innym salonie ;)

Płaskie kolumny niestety też ....coś za coś, a chodzi o jakość;) Jak zestaw tylko do filmów i efektów, jakoś ujdzie, ale w kinowym slimie i płaściochach na ścianach, nie znajdziesz muzycznych klimatów Pata M.  W każdym razie stosunek jakość cena będzie duużo gorszy, niż gdybyś wybierał wśród klasycznych rozwiązań, a pamiętaj, że chcesz słuchać też muzyki, a ta wychodzi słabo nawet na tych klasycznych rozwiązaniach KD.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej chwili nie zauważyłem, że S4Home odpisali - post edytowany. W salonie niestety muszę iść na kompromisy z żoną, która po pierwsze nie usłyszy różnicy, a po drugie chce, żeby sprzęt był jak najmniej widoczny. Jak napisałem wyżej, planuję złożenie sprzętu tylko do muzyki, ale to za jakiś czas.

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, jak zwykle zasłanianie się żoną, że wygląd i że nie usłyszy różnicy, ... bo Ty tak uważasz ?  Hmm, a może tak uważasz bo sam nie miałeś okazji porównać jak gra slim kontra normalny, czy wspomniane kolumny. Sorry, nie wyobrażam sobie, że nie usłyszy ;) Z praktyki wiem, że dobranie np do tego  Marantza satysfakcjonujących klasycznych kolumn jest bardzo trudne i to mimo sporego wyboru, dobranie tak brzmieniowo jak i głównie wydajnościowo i piszę o pokoju około do 20m kw. a Twoje 40m to więcej niż kolosalna różnica... Co do "niewidoczności" sprzętu , cóż "elektronikę"  można schować w jakiejś komodzie, a wysokość slima 10 cm kontra np. 16 cm normalnego amp. to komodzie nie powinna robić różnicy( a brzmieniu robi). Co do kolumn to w 40 m zginą nawet spore podłogówki, mające w podstawie raptem 20x30cm a wybór designu  jest taki , że moga stanowić i stanowią ozdobę salonu urządzonego w każdym stylu. 

Ok. koniec mojej prywaty, sorry za offtop. Na koniec powiem tak nic mi do tego czy wydasz na kino 7, czy 17 tys zł i czy zniesmaczysz się od razu, czy po miesiącu i ile stracisz na odsprzedaży. Twoja kasa i zabawa. Chciałem tylko nakierować bo jak ktoś pisze i pyta na Forum zwykle szuka pomocy, tropu. Myślę że jako osoba pracująca i chyba mająca budżet ograniczony, niż nieskończony, powinieneś odsłuchać slima kontra normalny, potem paru par kolumn, a urlop konieczny, nawet bezpłatny to mniejsza strata niż niezadowolenie z zakupu, a doświadczenie z odsłuchu to rzecz bezcenna.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacek75 napisał:

Ech, jak zwykle zasłanianie się żoną, że wygląd i że nie usłyszy różnicy, ... bo Ty tak uważasz ? 

Nie, nie, nie... Ja to wiem.

2 minuty temu, jacek75 napisał:

Z praktyki wiem, że dobranie np do tego  Marantza satysfakcjonujących klasycznych kolumn jest bardzo trudne i to mimo sporego wyboru, dobranie tak brzmieniowo jak i głównie wydajnościowo i piszę o pokoju około do 20m kw. a Twoje 40m to więcej niż kolosalna różnica... Co do "niewidoczności" sprzętu , cóż "elektronikę"  można schować w jakiejś komodzie, a wysokość slima 10 cm kontra np. 16 cm normalnego amp. to komodzie nie powinna robić różnicy( a brzmieniu robi). Co do kolumn to w 40 m zginą nawet spore podłogówki, mające w podstawie raptem 20x30cm a wybór designu  jest taki , że moga stanowić i stanowią ozdobę salonu urządzonego w każdym stylu. 

Ok. koniec mojej prywaty, sorry za offtop. Na koniec powiem tak nic mi do tego czy wydasz na kino 7, czy 17 tys zł i czy zniesmaczysz się od razu, czy po miesiącu i ile stracisz na odsprzedaży. Twoja kasa i zabawa. Chciałem tylko nakierować bo jak ktoś pisze i pyta na Forum zwykle szuka pomocy, tropu. Myślę że jako osoba pracująca i chyba mająca budżet ograniczony, niż nieskończony, powinieneś odsłuchać slima kontra normalny, potem paru par kolumn, a urlop konieczny, nawet bezpłatny to mniejsza strata niż niezadowolenie z zakupu, a doświadczenie z odsłuchu to rzecz bezcenna.

Dzięki za opinię. Zdaję sobie sprawę z tego, że miniaturyzacja w tym temacie powoduje utratę jakości dźwięku, ale nic już na to nie poradzę.

 

3 minuty temu, Fafniak napisał:

ekhm... co do "nie usłyszy różnicy" - potwierdzam sa takie przypadki - mam taki w domu :)

choć... ostatnio udało mi się uzyskać stwierdzenie - ten dźwięk jest jakiś inny :)

Też wydaje mi się że to co wybrałeś jest do takiej przestrzeni za słabe

Wyżej napisałem: Cały salon ma około 36m2, natomiast przestrzeń, którą chcę dobrze nagłośnić to około 20-25m2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie powyżej nie napisałem, że zdecydowałem się na zakup takiego zestawu (i oczekuję potwierdzenia). Jest za to napisane, że proszę o opinie. I za opinie bardzo dziękuję.

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całośc!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro nie usłyszy różnicy a system ma być kinowy to zbudujesz go w cenie o połowę tańszy. No przepraszam ale tak jest. W przypadku tego systemu też mam wrażenie że piszesz i starasz się uzyskać na niego aprobatę. Po prostu. 

Ma ograniczenia jak każdy system na mini kolumnach 

Więc ampli slim bo taki wchodzi ? Ok

Ale tak samo lub lepiej grające tannoy arena, elac Starlet itp dostaniesz taniej :)

 

Więc? Idziesz w swoje czy mamy coś doradzać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...