Skocz do zawartości

conradus

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Od jakiegoś czasu myślę o zakupie DACa, którego wykorzystywałbym do wsparcia muzyki wychodzącej z kompa stacjonarnego/laptopa.
W przyszłości DAC mógłby też wspierać TV oraz konsolę PS4, ale podstawą jest komputer.
Szukam czegoś w niewygórowanej cenie na początek, czyli do ok 300-400zł (nie mam nic przeciwko używanemu sprzętowi_wręcz przeciwnie - jest to szansa na lepszy sprzęt w moich widełkach cenowych) - bardzo proszę Was o pomoc w wyborze konretnego modelu, który poprawiłby jakość dźwięku (słucham głównie klasyki rocka ale od czasu do czasu potrafię zawędrować na You Tubie do zupełnie innych gatunków muzycznych). Lubię gdy bas jest głęboki ale nie dudniący oraz chciałbym zwiększyć szczegółowość dźwięku (sorry, nigdy nie umiałem opisywać sceny, barwy, planów itp. jak co niektórzy znawcy :) ).

Mój sprzęt:
wzmacniacz AKAI AM-2350
kolumny Dual CL710
posiadam również gramofon Pioneer SL-D30 :)

Salon 18m2+ kuchnia 8m2 otwarta. 
Kable póki co to zwyklaki dwużyłowe (w planie wymiana na coś lepszego).

Ogólnie jak dla mnie ten zestaw bardzo ładnie gra już teraz, szczególnie cenię sobie kolumny Duala, 
Jeśli chodzi o odtwarzanie muzyki to wiem, że Foobar z jakimiś super ustawieniami zrobi robotę, ale trzeba pamiętać, że interesuje mnie głównie poprawa jakości na You Tubie i Spotify (ze względu na wygodę i dostępność muzyki). Często oglądam również filmy na projektorze (chociaż w tej kwestii nie narzekam na dźwięk, mimo że stereo).imageproxy.php?img=&key=a0dd6cd1479d3e2dimageproxy.php?img=&key=a0dd6cd1479d3e2dIMG_20171102_160207.thumb.jpg.d03bebebb5c74ff97d472faf667df136.jpgIMG_20171102_160219.thumb.jpg.0601971a27fe83d7535bd57b2c9a1e1b.jpgIMG_20171102_160231.thumb.jpg.2e25e8d9559c00f8d2c5057161680d4e.jpgIMG_20171102_160241.thumb.jpg.91ef6aa2d1e2ddfd388d8c7d755135a2.jpg
Załączam też screena z equalizera Peace, którego używam. Ustawienia są moje autorskie (tzw. na ucho).

Z góry dziękuję za pomoc!
pozdrawiam!

Konrad

peace.PNG

Edytowano przez conradus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do "wspierania " TV, czyli tym samym także DVD, czy PS4, wszak grając na konsoli włączasz TV, wystarczy z naddatkiem DAC typu  Fiio D3. Ma wejście optyczne i coaxial i oczywiście wyjście analogowe- RCA , co ważne można go zasilać z drugiego technicznego USB telewizora, więc włącza się tylko gdy włączasz TV. 

Natomiast DAC dla muzyki komputera powinien mieć wejście kwadratowe USB, mógłby być także jakiś już lepszy a takowe zestawienie nie występuje w tanich DACach razem z wejściem optycznym.  Warto by poszukać jakiegoś używanego DAC typu Cambridge Audio DacMagic 100 ( za 400 może trafisz) miałbyś 3 w in 1. 

Niemniej celem znaaacznie bardziej namacalnej poprawy jakości brzmienia zacznij od podstaw i od początku....popracuj nad akustyką i ustawieniem...Nieduże niskie monitory stoją na podłodze, to pierwszy duży błąd, a drugi goła podłoga, brrr.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Szukasz daca do komputera który musi mieć USB w wersji B takie jak do drukarki.

Takiego daca używanego w tej cenie nie znajdziesz lub będzie to coś słabego. Nie mówię że się nie zdarzają, ale znikają od razu. 

W tym przypadku warto rozbierać i kupić u nas niewiele drożej, bo po rabacie wspomnianego Cambridge dac 100. 

Pozostaje do dyspozycji

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny masz ustawione fatalnie, nie dość, że w narożnikach to jeszcze na podłodze. Zacząłbym od akustyki, czy jest możliwość poprzestawiania trochę mebli? Miałbyś miejsce na przestawienie witrynki? Do kolumn dokup standy, tak bys miał głośnik wysokotonowy na wysokości uszu. Musiałbyś zmierzyć jaki potrzebujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację, zorganizowałem na szybko z tarasu skrzynki (wym. 50x40cm) i jest znaczna poprawa! :) 
Jeżeli chodzi o głośniki to tutaj są ich parametry: https://www.hifiengine.com/manual_library/dual/cl-710.shtml

Pomyślę o standach na maksymalną wysokość jaka się da, żeby nie zasłonić ekranu.

Co do usunięcia witryny to raczej nie ma takiej możliwości, mogę ewenutalnie spróbować przesunąć komodę i witrynę o jakieś 40 cm w prawo i między szafkę RTV a komodę wcisnąć głośnik na standzie. Chociaż powiem szczerze, że gdy się siedzi na narożniku na wprost monitora to głośniki sa w symetrycznej odległości i generalnie takie ustawienie wolałbym zostawić.

IMG_20171102_182134.jpg

IMG_20171102_182529.jpg

Edytowano przez conradus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...