Skocz do zawartości

Dobór zestawu do pokoju dziennego z tv


fraksipon

Recommended Posts

Proszę o wskazanie modelu 2 kolumn stojących  oraz wzmacniacza sieciowego (wifi) do mojego pokoju. Dyskoteki nie będę robił, ale lubię oglądnąć film z dobrym dźwiękiem oraz 20 minut dziennie posłuchać głośniej muzyki. Nie jestem melomanem i nie potrzebuje nie wiadomo jakiej czystej barwy dźwięku. 
Wiem, że Wy się znacie i zdecydowanie liczę bardziej na Waszą pomoc jak na pomoc w większości sklepach. 
Z całością chciałbym się zamknąć w kwocie 2500zł. Chciałbym aby tv podłączyć optycznie ze wzmacniaczem. Może być coś używanego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie czy jest się melomanem, audiofilem, czy osobą która lubi tylko sporadycznie słuchać muzyki to powinno wiedzieć się jakie brzmienie się lubi. Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc "czysta barwa barwa dźwięku", że bez szumów, charczenia , buczenia? to już potrafi lepsza mini wieża.  Natomiast mając większą kwotę  masz bardzo duży wybór, wiele dróg i możesz złożyć system grający w bardzo różnorakim stylu. Brzmienie ciepłe z łagodną górą, miękki bas, twardy bas, analityczne szczegółowe brzmienie w górze pasma, średnica pasma cofnięta , lub wyeksponowana itd to podstawa do rozpoczęcia poszukiwań.  Jak coś wskazać jak nie piszesz czego chcesz  i gdzie to ma być i z czym ? Bo druga sprawa w poszukiwaniach to określenie czego się konkretnie  potrzebuje i do czego .

Jak nie wiesz co napisać masz tu ściągę z takim minimum co napisać :

Na razie nic nie napisałeś, nawet podstawy jak np. metraż pokoju i wygląda, że wszystko Ci jedno, aby tylko ktoś doradził i byle nie sklep. Piszesz że koniecznie sprzęt ma być połączony optykiem z TV , gdyby tak było można by dać  sobie spokój z doradzaniem, wystarczyłoby jakbyś kupił cokolwiek co spełnia ten warunek;) Niemniej piszesz dalej, że chcesz wifi wiec zależy Ci jak można się domyśleć na radiu typu Vtuner( muzyczne stacje tematyczne) więc jednak słuchasz muzyki, więc dobrze by jej brzmienie pasowało do gustu (czy jednak nie ?o.O) a masz płyty CD, pliki ?

Jedyne co można na razie Ci poradzić  to abyś zapoznał się czego chcesz, określił się...Póki co pewnie będzie to  jakiś nowożytny amplituner sieciowy( nowy lub świeży z drugiej ręki) acz z niższej półki i używane kolumny i w nich jest pewne pole do popisu.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie ściany, na której miałby by stać kolumny po rogach. Wysokość maksymalnie 70cm. Nie zamierzam nic rozbudowywać. 

link

Metraż pokoju to 30m2.

Muzyki słucham każdej - może nie "metal". Lubie odsłuchać jakiś koncert. Chciałbym mieć możliwość puszczenia dzwięku ze spotyf, ale nie jest to warunek konieczny, tak samo fajnie byłoby mieć radio z internetu, zwykła antena mnie nie interesuje. Nie zamierzam podłączać konsoli do gier. Może jak zmienię sygnał do telewizora z kablówki CI na satelitę to dojdzie pewnie dekoder. 

Odpowiadając na 

"Brzmienie ciepłe z łagodną górą, miękki bas, twardy bas, analityczne szczegółowe brzmienie w górze pasma, średnica pasma cofnięta , lub wyeksponowana itd to podstawa do rozpoczęcia poszukiwań. "

nie potrafię odpowiedzieć na te pytania - nie znam się i nie potrafię skategoryzować w ten sposób brzmienia. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, fraksipon napisał:

 

"Brzmienie ciepłe z łagodną górą, miękki bas, twardy bas, analityczne szczegółowe brzmienie w górze pasma, średnica pasma cofnięta , lub wyeksponowana itd to podstawa do rozpoczęcia poszukiwań. "

nie potrafię odpowiedzieć na te pytania - nie znam się i nie potrafię skategoryzować w ten sposób brzmienia. 

 

Nic się nie przejmuj, wielu doświadczonych uczestników forum, nie jest w stanie określić cech dźwięku, ani rozmawiać (nadawać) na tych samych falach, tak aby się dobrze rozumieć. Trudno się dziwić, skoro jest to rozmowa o uczuciach, które mogą być bardzo subiektywne.

Edytowano przez StaryWilk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę  mnie dziwi planowana wysokość kolumn  70 cm, dlaczego. Czy one mają stać obok pod wiszącym TV, jeśli tak to stanowczo za wąsko, kolumny najlepiej tak 2- 3 metry od siebie, by było szerokie stereo. Czy może mają stać pod szafkami w jakiejś wnęce, też niezbyt dobrze. Kolejna sprawa to fakt że 70 cm to bardzo nieszablonowy wymiar, bo małe monitory do małych pokoi, są powiedzmy do 35-40cm ( a i tak stawia się je na standach by były na wysokości 80-90cm) , a kolumny podłogowe są tak od 85cm wzwyż, a z racji, że masz duży salon trzeba by celować w kolumny zdecydowanie większe.

 

9 godzin temu, fraksipon napisał:

 tak samo fajnie byłoby mieć radio z internetu, zwykła antena mnie nie interesuje. Nie zamierzam podłączać konsoli do gier. Może jak zmienię sygnał do telewizora z kablówki CI na satelitę to dojdzie pewnie dekoder. 

 

Radio z internetu, nie wiem czy wiesz, to coś więcej niż "cyfrowy" odpowiednik analogowych stacji FM. Masz kilkadziesiąt tysięcy wyspecjalizowanych muzycznych stacji radiowych, z wszelkimi gatunkami muzycznymi, od tych powszechnie znanych po granie na rurach aborygenów, etniczne bębenki z RPA, czy chińskie melodie ludowe, a są stacje które nadają w zasadzie nawet tylko jednego wykonawcę. Słowem życia nie starczy by posłuchać nawet części.

Co do podłączania wspomnianych konsoli, dekoderów, dvd itp to te urządzenia podłączasz hdmi do Tv, zaś z TV wyprowadzasz wtedy jeden kabel optyczny do amplitunera/wzmacniacza, tak jest prościej i wygodniej.

Tak więc pomyśl nad tymi kolumnami, bo z rozmiarem i ustawieniem i metrażem coś się wszystko gryzie. Szkoda że nie umiesz określić przyjemnego dla siebie brzmienia , dźwięków, nawet w jakimś uproszczeniu.

 

 

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek75 napisał:

Trochę  mnie dziwi planowana wysokość kolumn  70 cm, dlaczego. Czy one mają stać obok pod wiszącym TV

Tak jak napisałem, w rogu, wgrałem zdjęcie, w tym samym miejscu co obecnie stoją takie małe edifier.

2 godziny temu, jacek75 napisał:

Radio z internetu, nie wiem czy wiesz, to coś więcej niż "cyfrowy" odpowiednik analogowych stacji FM. Masz kilkadziesiąt tysięcy wyspecjalizowanych muzycznych stacji radiowych, z wszelkimi gatunkami muzycznymi, od tych powszechnie znanych po granie na rurach aborygenów, etniczne bębenki z RPA, czy chińskie melodie ludowe, a są stacje które nadają w zasadzie nawet tylko jednego wykonawcę. Słowem życia nie starczy by posłuchać nawet części.

Dziękuję za informację. To tak jak w internecie jest 10000000 stron internetowych na które życia nie starczy, a jednak korzystamy z internetu. Mam radio kuchenne z obsługą radia internetowego i jest zadowolony, nie pierdzi, nie przerywa. Mogę posłuchać radia w którym tylko rozmawiają, tylko śpiewają

2 godziny temu, jacek75 napisał:

Szkoda że nie umiesz określić przyjemnego dla siebie brzmienia , dźwięków, nawet w jakimś uproszczeniu.

Tak jak już napisałem nie znam się na tyle dobrze aby opisywać barwę dźwięku jaka mi się podoba. Ja rozumiem, że jedne kolumny od drugich mogą lepiej odgrywać koncerty, inne filmy, lepszy bas, wokal itp. Tych preferencji nie potrafię określić. Czy aż tak różnią się kolumny od siebie dźwiękiem, że bez podania tych preferencji nie można wskazać paru fajnych modeli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...