Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 6 tys zł


PiotrN

Recommended Posts

Cześć

Poszukuję zestawu stereo do 6 tys zł.

Aktualnie posiadam amplituner Panasonic SA-HE75 + kolumny Taga Harmony TAV-606F (zestaw kina domowego 2+2+1) + CD DENON DCD 720AE.

Słuchając coraz więcej muzyki zrozumiałem że mój zestaw jest głośmy a nie czysty. Sama wymiana CD z jakiegoś marketowego na DENONA zmianiła ciutkę brzmienie.

Zależy mi na zlikwidowaniu 5 kolumn na rzecz stereo. Teraz już filmy wole oglądać w stereo niż słyszeć wątpliwej jakości buczenie za plecami.

Mój salon ma ok. 30 m2.

Jak widzicie mój budżet jest ograniczony ale nie jestem audiofilem (jeszcze). Chodząc po salonach odsłuchowych z każdym dniem dorastam do jakości dźwięku.

Piszę tutaj, bo zgadzam się z opinią forumowiczów, że w salonach nie ma doradztwa lecz chęć upchnięcia klientowi tego za co jest największa prowizja sprzedażowa/konkurs, etc.

Większość nie oferuje składania zestawu z klocków różnych producentów lecz proponuje gotowy zestaw. Co więcej, dany salon naciska tylko na jedną firmę której zestawów stoi najwięcej na półkach. Wiem co nie co o sprzedaży bo zajmowałem się nią wiele lat i wiem co jest priorytetem sprzedawców.

Proszę o wsparcie. Chciałbym iść do salonu i poprosić o zestawienie sprzętu wg moich wymagań (zdobytych na forum), odsłuchaniu go i wówczas będę mógł podjąć decyzję.

Wydaje mi się że CD mógłbym pozostawić bez zmian (niedawny zakup). Poszukuję zatem wzmacniacza stereo + radio (z internetem bo oprócz CD słucham Spotify) + kolumny stereo.

Jeżeli lepszym wyborem byłby amplituner + kolumny to też taką opcję borę pod uwagę.

Interesuje mnie sprzęt nowy.

Z góry wielkie dzięki za wsparcie tak szanownego grona.

Piotr

 

Dodam jeszcze że słucham zazwyczaj spokojnego rocka i lubię czyste wysokie brzmienia oraz słyszalny bas bez dudnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto byś napisał więcej o brzmieniu jakiego szukasz  opisał cechy basu , średnicy i wysokich tonów. Tego co było na tak z tego co już słuchałeś. Faktycznie CD Denona 720 warto zostawić gra na przyzwoitym poziomie w swej cenie. Możesz też dać ogłoszenie o sprzedaży zestawu Tagi , sporo osób szuka ich na początku zabawy z KD. Tu masz link z tematem o ampli sieciowych.

 

Wybierając stereofoniczny amplituner sieciowy których wybór jest, względem klasycznych wzmacniaczy stereo, nieco ograniczony, masz duże pole manewru jeśli chodzi o kolumny. Niemniej nawet w ograniczonej liczbie amplitunerów stereo sieciowych różnice brzmieniowe są spore. Więc trzeba wykorzystać i mądrze dobrać dobre i odpowiednie kolumny, ich wybór jest ogromny,  nie żałować na nie kasy i co może ważniejsze czasu na odsłuch, by brzmieniowo najbardziej pasowały do twego gustu i brzmienia amplitunera.

Można też się pokusić o wzmacniacz stereo klasyczny plus odtwarzacz sieciowy do tego kolumny, tutaj musiałoby być coś używanego( choć niekoniecznie)

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jednym słowem będziesz poszukiwał amplitunera sieciowego? Radio, spotify i stereo sugeruje takie rozwiazanie.

Napisz coś więcej o dzwięku jaki preferujesz i o pomieszczeniu. Sama powierzchnia coś mówi ale nie jest kompletem informacji. Jakiej muzyki sluchasz itd. 

Na stronie głownej masz wskazówki jak pisać pierwsze posty. Zrobisz to jak należy, a my z chęcią pomożemy.

O, wlaśnie Jacek napisał podobnego posta :)

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, audiowit napisał:

Cześć

Jednym słowem będziesz poszukiwał amplitunera sieciowego? Radio, spotify i stereo sugeruje takie rozwiazanie.

Napisz coś więcej o dzwięku jaki preferujesz i o pomieszczeniu. Sama powierzchnia coś mówi ale nie jest kompletem informacji. Jakiej muzyki sluchasz itd. 

Na stronie głownej masz wskazówki jak pisać pierwsze posty. Zrobisz to jak należy, a my z chęcią pomożemy.

O, wlaśnie Jacek napisał podobnego posta :)

Salon surowo urządzony, vis a vis kolumn kanapa.

Wysokość około 2,8 m

Muzyka: Sting, Coldplay, Dżem, Lady Punk, etc.

Wysokie czyste tony, bas bardziej surowy niż miękki ale z odrobiną ciepła.

W ustawieniach standardowych brzmień wolę rock niż dance. Nie nawiedzę stłumionych dźwięków basów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam. Pomyliło mi się. Za dużo znajomych :)

Są Hurricany. Jeśli tylko są dobrze wykonane to bardzo dobry projekt.

Nie jest gówniane. Daj szansę to nie czat :)

Piotrze, do 30 m2 te kolumny powinny wystarczyć. Do sredniowydajnego ampli rownież. Musisz tylko coś z akustykà zrobić bo w pustym pomieszczeniu żaden sprzęt Ci nie zagra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrN,
więcej cierpliwości - i trochę ostrożniej dobieraj słowa (Audiowit już Tobie to chyba wytłumaczył w poprzednim poście).

Amplituner z funkcjami sieciowymi wyjdzie taniej niż zakup oddzielnie wzmacniacza oraz streamera. 

Napisałeś że chcesz sprzęt nowy - a nie myślałeś o tym, by kupić kolumny używane (pojawiają się egzemplarze na gwarancji albo poekspozycyjne, a będziesz miał dzięki temu szansę kupić lepszy model kolumn w takim samym budżecie), a nowy amplituner/wzmacniacz?

 

3 godziny temu, InsideTheReactor napisał:

S4 nie macie się co starać! Promat Audio już go dziabnęło....

InsideTheReactor - pohamuj swoją złośliwość. Forum AUDIO nie jest odpowiednim miejscem na tego typu teksty!

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2017 o 20:36, PiotrN napisał:

kolejne gówniane forum gdzie aktywni są handlarze a nie udzie z pasją którzy chcą wesprzeć człowieka :(

 

Piotrze to forum nie jest takie?.Są tu osoby bardzo życzliwe,cierpliwe i pomocne w podejmowaniu decyzji.A branża nic na siłę nikomu nie wciska.Doradzi sprzęt nowy ale i używany też.Nawet wypożyczają do domu na odsłuchy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2017 o 18:45, PiotrN napisał:

Salon surowo urządzony, vis a vis kolumn kanapa.

Wysokość około 2,8 m

Muzyka: Sting, Coldplay, Dżem, Lady Punk, etc.

Wysokie czyste tony, bas bardziej surowy niż miękki ale z odrobiną ciepła.

W ustawieniach standardowych brzmień wolę rock niż dance. Nie nawiedzę stłumionych dźwięków basów.

Surowo urządzony pokój zwiastuje kłopoty.

Słuchałeś czegokolwiek oprócz swojego zestawu?

Czy zdajesz sobie sprawę że sprzęt w twoim domu z dużym prawdopodobieństwem zabrzmi kompletnie inaczej niż w salonie (surowo urządzony pokój)

moze opisz dokładniej jak urządzony, dywany, zasłony itp. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha rn803 względem Denona 720 to sprzęt duużo wyższej klasy jakościowo i funkcjonalnie. Chociaż przy budżecie 6 tys wydatek 3500zł na RN803 jest trochę ryzykowny bo za resztę czyli 2500zł  bardzo naszukasz się  dobrych nowych kolumn w 30 metrów, , chyba że używane to szeroki wybór i możesz przebierać jak na targu w jabłkach- byleś tylko to mądrze wykorzystał i dokonał sporej ilości odsłuchów i porównań.

Według mnie nieco lepszym rozwiązaniem będzie model RN 602, a mała górka z zaoszczędzonych pieniędzy pozwoli na dobre kolumny tak nowe jak i używane. Wielkiego przeskoku między 602 a 803 niema. Owszem jest, ale to niuanse i musiałbyś grubiej posmarować na kolumny, żeby miało to sens;) W każdym razie więcej zyskasz kupując rn 602 i  odpowiedniejsze , lepsze kolumny. Bo za 3500zł kupisz fajne podłogówki ... oczywiście nie każde za 3500zł  będą z automatu ODPOWIEDNIE, żeby była jasność, a używane za 3500 to już nieraz poziom nowych kolumn które kosztowały 2-4 lata temu 5 do 7tys zł.

Normalnym jest, że zanim znajdzie się odpowiednie kolumny trzeba kilku, kilkunastu posłuchać i porównać ( dlatego dobrze mieć już piecyk )

PS . Faktycznie to forum dyskusyjne, a nie czat , czy restauracja, że kelner leci i Ci się kłania, każdy ma też swoje sprawy. Zresztą dobra i za darmo,  pośpiech w kupnie nie wskazany, najlepiej dać sobie 2-3 tygodnie, nagrać kilka odpowiednich piosenek na pena, płytę CD, potem  poumawiać się posłuchać  w salonach, nabrać wyobrażenia i punktu odniesienia, do dalszych poszukiwań, pytań.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2017 o 20:36, PiotrN napisał:

kolejne forum gdzie aktywni są handlarze a nie udzie z pasją którzy chcą wesprzeć człowieka :(

 

 

Dnia 5.11.2017 o 12:25, Elizjum7919. napisał:

Piotrze to forum nie jest takie?.Są tu osoby bardzo życzliwe,cierpliwe i pomocne w podejmowaniu decyzji.A branża nic na siłę nikomu nie wciska.Doradzi sprzęt nowy ale i używany też.Nawet wypożyczają do domu na odsłuchy?

To ja odpuszczam. Skoro kolega jest tak wrogo nastawiony :)

Myślę że mogli byśmy coś ciekawego do wątku wnieść. Ale pozostawmy go zatem bez branży.

Życzę udanego wyboru :)

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.11.2017 o 14:35, PiotrN napisał:

Czy ta yamaha 602 nie jest zbyt slaba do salonu 30m2?

Jak sama to zapewne tak, nawet DEVIALET 400 może być za słaby i z miejsca nie ruszy ;)  Duży salon możesz wspaniale nagłośnić paro  watowym wzmacniaczem, kluczem są jednak kolumny. Efektywność kolumn np. 85dB, a 89dB to bardzo duża różnica(  i tzw. moc kolumn nie ma kluczowego znaczenia). Zresztą powiem Ci, że przy mocy wzmacniacza powiedzmy 2x 60w (nawet przy 8ohm) średniej wielkości podłogowe kolumny, wypełnią potężnym dźwiękiem salon już w okolicach połowy skali volume. Nie wdając się w hiendowe zawiłości , popatrz ile osób "nagłaśnia" podobne salony amplitunerami kinowymi gdzie realna moc oscyluje w granicach 2x50W( w tanich zwykle nawet mniej)  i w duecie z tanimi i zwykle przypadkowymi kolumnami jest "głośno".

W yamasze masz  2 x 110W przy 8 ohm i 2x 152 przy 4 ohm, co nawet  przy standardowych kolumnach jest wartością więcej niż wystarczającą, oczywiście sugeruję wybierać kolumny przez pryzmat odsłuchu i brzmieniowego zgrania całości systemu , niż oglądania i analizowania tabliczek znamionowych kolumn, bo zwykle prowadzi do rozczarowań i kolejnych zakupów ;). Powtórzę raz jeszcze kluczem są kolumny i dobranie do reszty, a zwłaszcza w 30 metrach  sprawa jest poważna i wybór jest trudny i trudne zadanie przed nimi, to nie mogą być pierwsze z brzega kolumny. Gdyby to było np 20m kupiłbyś po kilku odsłuchach i paru posłuchanych parach kolumn, ale 30m to różnica i problem też bo sale odsłuchowe w salonach audio są chyba zazwyczaj nieco mniejsze, więc wrażenie akustyczne nieco inne.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2017 o 23:11, RoRo napisał:

InsideTheReactor - pohamuj swoją złośliwość. Forum AUDIO nie jest odpowiednim miejscem na tego typu teksty!

Myślę, że to nie jest złośliwość. Jeśli uważasz, że zachowałem się nieładnie to przepraszam. Ale myślę że wiesz o co chodzi :)

Dnia 3.11.2017 o 20:36, PiotrN napisał:

kolejne forum gdzie aktywni są handlarze a nie udzie z pasją którzy chcą wesprzeć człowieka :(

Dobry cytat :) Będziesz kupował nowy czy używany? Bo jak nowy, to ta branża może Ci się przydać i to mocno.

Dnia 4.11.2017 o 07:19, PiotrN napisał:

Czy warto kupic Denona?

 

Dnia 5.11.2017 o 11:17, PiotrN napisał:

Denona PMA-720AE + DNP-730AE?

Bo to jest mega dziadostwo, w kwocie którą zakładałeś. Wzmacniacz za tysiąc złotych po prostu nie przystoi.

A ufanie ślepo forumowiczom, testom itp. nie prowadziło jeszcze nigdy do niczego dobrego.

Inside.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...