Skocz do zawartości

PC, leciwy wzmacniacz oraz gramofon


mikiethe

Recommended Posts

Witam,

 

Ostatnio zacząłem trochę kombinować z dostępnymi mi urządzeniami audio i chciałbym się dowiedzieć, czy jest jakiś sposób połączenia dość wiekowego wzmacniacza (Pioneer A-204R) do komputera stacjonarnego z kartą dźwiękową (Creative Sound Blaster ZxR) i przy okazji gramofonu (Reloop RP-2000 MK3). Komputer jest połączony do głośników Logitech z906.

Pytanie pewnie banalne, ale jestem całkowicie nieobeznany w świecie technologii. Wzmacniacz "odkopałem" ze strychu, a gramofon został mi użyczony na jakiś czas, nie mam jednak pomysłu na podłączenie tego wszystkiego (o ile jest w ogóle taka możliwość, stąd pytanie). W wielkich bólach udało mi się połączyć komputer z głośnikami i to chyba był szczyt moich możliwości.

Byłbym wdzięczny, gdyby znalazła się dobra dusza i pomogła laikowi:-)

 

Pozdrawiam serdecznie!

 

Załączam zdjęcia komponentów:

 

 

23261802_1944505122539349_827008156_o.jpg

23261916_1944505109206017_581457493_o.jpg

23223076_1944505085872686_1289440949_o.jpg

23224495_1944505019206026_747116766_o.jpg

23313405_1944504995872695_685956241_o.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Na karcie dźwiękowej masz wyjście optyczne (to ten kwadrat zaślepiony) więc wystarczy Ci dać z optyka na analoga. Od 20 zł do 120 zł Tak na oko do Twojego sprzętu. Oczywiscie tego za 20 zł nie polecam, wiadomo.

Gramofon natomiast ma klasyczne wyjscie analogowe. ALE nie wiem czy ma przedwzmacniacz. Musisz to sprawdzić.

Jesli ma:

wpinasz w dowolne wejście we wzmacniaczu tylko NIE w PHONO

Jeśli nie ma:

Wpinasz właśnie we wejscie PHONO.

Proszę bardzo

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, S4Home napisał:

Witaj,

 

Na karcie dźwiękowej masz wyjście optyczne (to ten kwadrat zaślepiony) więc wystarczy Ci dać z optyka na analoga. Od 20 zł do 120 zł Tak na oko do Twojego sprzętu. Oczywiscie tego za 20 zł nie polecam, wiadomo.

Gramofon natomiast ma klasyczne wyjscie analogowe. ALE nie wiem czy ma przedwzmacniacz. Musisz to sprawdzić.

Jesli ma:

wpinasz w dowolne wejście we wzmacniaczu tylko NIE w PHONO

Jeśli nie ma:

Wpinasz właśnie we wejscie PHONO.

Proszę bardzo

Piotrek

Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź:-) Mam jeszcze kilka pytań:

- na karcie jest wejście i wyjście optyczne (to drugie zajęte optykiem do głośników), zaślepione jest wejście, trochę się tutaj pogubiłem i nie wiem, jak to ugryźć; zależy mi na tym, żeby dźwięk z gramofonu "szedł" przez komputer i był odtworzony w tych głośnikach. Przepraszam za brak fachowego słownictwa:-)

- optyk na analoga? To jakaś forma przejściówki?  Pod jakim hasłem powinienem tego szukać w sklepie?

Pozdrawiam serdecznie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC to skrót od...

Aby wyjść z kompa sygnałen audio/myzyką możesz, wyjść przez usb wtedy DAC z wejściem usb(b) a ten przekonwertuje na RCA-analog.

Opcja dwa, wyjść z pcta sygnałem optycznym  , lub coxialnym, wtedy inny DAc bo inne końcówki winien mieć na wejściu i przerobi na rca.

DACków jest wiele jeślu chodzi o typy wejść, klasę prztworników, kości, możliwości przyjmowanego sygnału itd ceny od 40 zł do kilkudziesięciu tys.

Opcja trzy, najgorsza, wyjść po minijacku kablem minijack x 2 RCA do wzmacniacza. Tragedii tu nie będzie, bo i tak nie masz normalnych klasycznych kolumn spiętych z wzmacniaczem stereo.

Podłączanie gramofonu do komputera mija się z celem, troche profnacja;) zresztą poczytaj z wujkiem g , nie gryzie;)

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...