Skocz do zawartości

Pytania o sprzet od kompletnego laika (pomoc w zakupie)


Slewik Sewikee

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Na wstepie chcialbym z gory przeprosic, jesli to zly dzial, ale wydal mi sie najodpowiedniejszy (o ile w ogole na tym forum tak laickie pytania sa dozwolone).

Krótko i na temat: stwierdziłem, że kupiłbym sobie fajne "odtwarzacze dzwięku" do swojego pokoju do 2 celów - słuchanie muzyki i jako naglosnienie do mojego tv (gry i filmy). Co do muzyki, to coz... najwygodniej slucha sie z laptopa/telefonu, chetnie podlaczylbym moze jakis adapter bluetooth albo zeby byl wbudowany w domyslny sprzet. Korzystam ze spotifya glownie.

Za cholere nie ogarniam, jaki rodzaj sprzetu sobie kupic - czy miniwieże, czy po prostu dobre kolumienki komputerowe. Co do samego sprzetu to moze byc uzywany, budzet do 1000zł. Pokój ok. 12mkw, slucham roznego rodzaju muzyki, lubie czyste brzmienie, bas nie musi jakos "dudnic", i tak mam sasaidow, ale zalezy mi na tym zeby jednak byl dosc mocny.

 

Prosiłbym o polecenie konkretnego modelu albo chociaz wskazowki, w która stronę iśc, jak sie edukować, żeby wybrac dla siebie coś odpowiedniego? 

PS. Mam jeszcze ewentualnei opcję zabrać od ojca taki sprzęt: Yamaha DRX- 730 plus dwie kolumienki NX-E700, jednakże one hmm... nie zadowalaja pod wzgledem basu. Moze do tego dokupic jakis subwoofer? (jesli to glupi/mądry pomysl to poprosze tez o komentarz, cos moze wiecej uda mi sie ogarnąć, gdyz jak sie pewnie domyslacie, kompletnie nie wiem jak sie takie rzeczy kompletuje)

PS2. za jakeis linki do artykulow, ktore pozwola mi zrozumiec o co chodzi w tych tematach, to tez bede bardzo wdzieczny

 

 

@edit

moze taki subwoofer do tej Yamahy http://allegro.pl/okazja-subwoofer-yamaha-yst-fsw050-pianocraft-i7025891613.html ? czy bedzie wtedy fajnie bas smigal?

Edytowano przez Slewik Sewikee
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 12 m kwadratowych i pewnie też w większości bliskiego siedzenia przy komputerze kupił bym monitory aktywne bliskiego pola.

Szczególnie uzywane, co prawda mniej popularne, ale dostaniesz w dobrej cenie.

Wtedy nie będziesz potrzebował subwoofera, karty dźwiękowej czy DACa.

Yamaha, Adam Audio, M-Audio no jest tego troche. Poszukaj, podeślij linka. Sprawdzimy i się wypowiem.

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...