Skocz do zawartości

Ustawienie wzmacniacza


Hamster

Recommended Posts

Drodzy, ponieważ zakupiłem sobie już sprzęt i mam teraz pytanie. Docelowo wszystko bedzie stało w większym pomieszczeniu, ale jakieś 2 do 3 miesięcy muszę gdzieś to wszystko postawić w obecnym lokalu i szkoda, zeby stał sprzęcik i sie kurzył. I tutaj mam problem. Nie będę Wam pokazywał na jakiej powierzchni chcę to wszystko ustawić (tannoy m3, nad 320), żeby nie przyprawić nikogo o zawał. I chcę uniknąć niepotrzebnego rozważania na temat jakości dzwieku na jaką mogę obecnie (tymczasowo) liczyć. Bo wiem, że ustawienie będzie tragiczne. Ale wracając do tematu. Czy wzmacniacz, taki o jakim wspomniałem może stać bezpośrednio za kolumną, lub bezpośrednio przed nią w odległości kilku cm.?? Ewentualnie, czy wzmacniacz stojący kilka centymetrów przed TV (plazma) będzie miał jakiś wpływ na odbiornik telewizyjny??? Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to postawić a ustawienia nie pokażesz :|

Okkkkkejjjjj

Wzmacniacz możesz postawić byle gdzie. Jeśli odległość kabli nie będzie kosmicznie długa to możesz go postawić w kuchni.

Co do TV to może być problem. Jeśli będzie bardzo blisko. Bo wzmacniacze ne są ekranowane magnetycznie, a na pewno pole energetyczne wydzielają. Dużo mniejsze niż kolumna ale 20 cm to minimalna odegłość.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć jedną rzecz?? Wlasnie od kilku godzin testuje skompletowany sprzęt. Muzyka z lapka (podłączony USB do DAC cambrige audio magicdac 100) - ślicznie (piękna góra z wokalami i soczysty dół). Odpalona na telewizorze (podłączony kablem optycznym przez ten sam DAC) aplikacja YouTube i wpisane hasło „music 24bit” i zwykle nagrania - zmuszony byłem do zdjecia basów na wzmacniaczu. Telewizor i Netflix... zero basu w porównaniu z tym, co otrzymałem na YouTube i odtwarzaczu plików FLAC. Ponieważ chciałbym, aby zestaw służył rowniez do odsłuchu TV, czy jest jakaś możliwość (moze zewnętrzne urządzenie) do podbicia basu na wyjściu????

Edytowano przez Hamster
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...