Skocz do zawartości

Mini wieża do salonu - Yamaha, Denon, Pioneer?


Ja-Bo

Recommended Posts

Cześć!

Zacząłem rozglądać się za mini wieżą do salonu, która ma służyć głównie do odsłuchiwania muzyki i radia, ale czasem mogłaby się przydać do TV (będzie stała pierwotnie pod telewizorem) :)

Mam parę wymagań:
1) Czarna,
2) WiFi,
3) AirPlay (!),
4) Płyty CD,
5) Musi grać najlepiej w swojej klasie cenowej :)

Do tego fajnie jakby miała DAB+.

Myślałem o kwocie do ~2000 zł, ale jak naprawdę warto troszkę naciągnąć budżet to będzie ok.

Co mi chodzi po głowie:
1) Yamaha MusicCast MCR-N470D PianoCraft (czarny)
2) Pioneer X-HM76-B (czarny)
3) Denon Ceol N9 + SC-N9

Ew. znacznie powyżej budżetu:
Yamaha MusicCast MCR-N670D Grand PianoCraft (czarny)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zestaw, oparty na amplitunerze sieciowym Pioneer XC-HM86D / Jbl Arena 130 lub kolumnach Indiana Line Nita 260X. Elektronika to bardzo rozbudowany i nowoczesny amplituner sieciowy z CD, oferujący dobry klasowo dźwięk oraz jeden z modeli optymalnie dobranych kolumn - JBL jeśli szukamy bardziej dynamicznego, efektownego, szybkiego grania lub Indiana Line jako opcja spokojniejsza, bardziej plastyczna, ciepła.

Obydwa zestawy przekraczają założony budżet, jednak pod względem jakości dżwięku i wyposażenia będą opcją bezkompromisową. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, bardzo dziękuję za porady.

W takim razie, jaka jest ew. przewaga jednego nad drugim (Pioneer XC-HM86D vs. MCR-N670D)?
I jak wygląda sprawa "oryginalnych" głośników Yamahy w podstawowym zestawie MCR-N670D?


Zastanawiam się jeszcze nad jedną rzeczą.

Bo mam (już dość wiekowe, ale na początek wydaje mi się wystarczające) kolumny. Może jednak warto kupić sam amplituner, poużywać na tym co mam i po roku dokupić nowe kolumny.

Co możecie polecić do powiedzmy 2,5 tys. zł? Oprócz XC-HM86D. Wymagania jak wyżej. Wtedy pewnie nie musiałby być mini  

Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swój post - zamiast pisać swoje posty jeden po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie tak bym zrobił. Ogólnie słabością gotowych systemów mini są monitory. Więc tu wybór tego pioneera który zresztą jest przez fajny jest bardzo wskazany. 

No chyba że twoje kokumny to też jakieś szroty. ? 

Ale tak czy siak punkt 5 twojego założenia spełniają produkty pioneera. 

Ceol nie i nie i to mocno nie :)

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że jestem na początku drogi. To miałby być mój pierwszy tego typu sprzęt i chciałbym kupić coś wartego swojej ceny  

Czyli (zostając w nomenklaturze) XC-HM86D to Fabia, a NC-50DAB - Octavia? 

Zastanawiam się po prostu, czy kupić np. sam NC-50DAB i za rok dokupić kolumny, czy wziąć XC-HM86D z jakimiś nieseryjnymi od razu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak. Sama stacyjka zrobi 20 procent dźwięku. 

Więc to od kolumn zależy jakiś dźwięk uzyskasz. Ja lubię pioneera że względu na ten wyświetlacz i stabilność działania. 

W mcr od Yamahy jest musiccast więc to też działa dobrze. 

Nie ma tak że kupisz coś wyraźnie lepszego czy gorszego w tym przypadku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo jednak XC-HM86D to (wyjściowo) 2200 zł, a NC-50DAB - 3300 zł. Różnica jak dla mnie jest spora.

Dlatego zastanawiam się po prostu, czy odczuję różnicę między tymi dwoma Pioneerami na tyle, żeby kupić NC-50DAB i odkładać na kolumny, czy może kupić XC-HM86D i dobrać od razu coś do zestawu.

A może warto "szarpnąć się", kupić R-N803D i zbierać na kolumny oraz odtwarzacz CD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.11.2017 o 16:15, Ja-Bo napisał:

A może warto "szarpnąć się", kupić R-N803D i zbierać na kolumny oraz odtwarzacz CD.

No gra zdecydowanie najlepiej. Ale nie ma CD. To w takim przypadku masz sprawę załatwiona.

Dnia 9.11.2017 o 17:26, Elizjum7919. napisał:

To weź lepiej na początek Pioneer SX-N30,lub Yamaha rn602.Poszukaj w S4HOME

Z nami zawsze warto negocjować.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam wszystkich!

Odkopałem temat przypadkiem, ponieważ mam dylemat podobny jak Ja-Bo, 

Pioneer X-HM76-B vs Yamaha MusicCast MCR-N470D PianoCraft, raczej nie szedłbym w coś większego ze względu na budżet - początkowo zakładałem do 2 tyś, ale jestem skłonny się trochę podnieść w stronę ewentualnych modyfikacji...

Lubię słuchać Jazz-u, klasyki, rocka itd, lubię wyraźny bas, zależy mi też na bezprzewodowych "bajerach", 

Czy rzeczywiście warto podmienić seryjne głośniki w zestawach?

Będę wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam 

Jacek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Dnia 4.11.2017 o 19:48, Q21 napisał:

Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zestaw, oparty na amplitunerze sieciowym Pioneer XC-HM86D / Jbl Arena 130 lub kolumnach Indiana Line Nita 260X. Elektronika to bardzo rozbudowany i nowoczesny amplituner sieciowy z CD, oferujący dobry klasowo dźwięk oraz jeden z modeli optymalnie dobranych kolumn - JBL jeśli szukamy bardziej dynamicznego, efektownego, szybkiego grania lub Indiana Line jako opcja spokojniejsza, bardziej plastyczna, ciepła.

Obydwa zestawy przekraczają założony budżet, jednak pod względem jakości dżwięku i wyposażenia będą opcją bezkompromisową. 

Ceol N10 DENON będzie gorszy od Yamaha MCR-N470D ?

 

Można prosić o jakąś aktualną ofertę, budżet 2000-3000 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Uwielbiam te porady.

Przychodzą zwykli ludzie z określonym budżetem, szukają prostej 0/1 odpowiedzi, a wychodzą milion razy bardziej ogłupieni. Bo doradzają im "audiofile,sprzedawcy"itp.

Dorzuć tylko stówkę, potem pięć  , potem dziesięć - a 99 % i tak nie usłyszy różnicy.

Edytowano przez Czuczu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...