Skocz do zawartości

Jakie kino domowe(3,5 tyś) do kwadrartu 16m2


Daniel Klocek

Recommended Posts

Witam Serdecznie! Jako, że kompletnie nie znam się na kinach domowych, to postanowiłem napisać na forum. Mam tv 65"  w kwadratowym pokoju 4 x 4m i potrzebuje dobrać do tego nowy zestaw  kina domowego z amplituderem 5.1, bądź 5.0 ( a z czasem dokupię subwoofer). Dodam, że dwie tylne kolumny muszą być małych rozmiarów, bo będę je wieszać na ścianie. Zestaw będzie wykorzystywany w 100% do filmów (głównie z netflixa, showmax itp.). Czego oczekuję? Czystego dźwięku z wyczuwalnym efektem surround i mięsistego, ale nie przesadzonego basu. Nie oczekuję opadu szczęki, ale jakieś małe wow by się przydało.   Dodam, że ojciec u siebie w salonie ma zestaw kina domowego z yamahy 5.1 i efekt jest powalający. Natomiast nie pamiętam jakie modele. Będę wdzięczny jeśli ktoś mi doradzi ;) 

Edytowano przez Daniel Klocek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zestaw typowo do kina domowego, zbuduj go na bazie amplitunera Onkyo TX-NR656 lub bliźniaczego Pioneer VSX-932. To nowoczesne, dobrze wyposażone amplitunery, które idealnie sprawdzą się w systemach kina domowego.

Kwestia kolumn - jeśli możesz pozostawić trochę wolnej przestrzeni po bokach kolumn i lubisz mocne i dynamiczne brzmienie, spójrz na Jamo S626 HCS. Dobra opcją będzie także zestaw Wilson Raptor 5 Set oraz trochę droższy, ale warty przemyślenia Polk Audio T531.

W sprawie wyceny jestem do dyspozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę zostawić wolnej przestrzeni bo już wszystko mam na wcisk. A co do propozycji to drogie to wszystko. Amplituner 2 tyś plus kolumny jamo s626 hcs wyglądają fajnie, powiedzmy, że się mieści w budżecie. Niestety tak jak piszę, wszystko mam na wcisk, więc automatycznie ta opcja odpada. Jakieś alternatywy? Dodam, że fajnie, żeby całość była w kolorystyce czarnej,bo wszystko chciałbym współgrać kolorystycznie z moim umeblowaniem. A co powiecie o tych zestawach?
https://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/yamaha-musiccast-rx-v483-ns-f51-ns-p51-czarny.bhtml
https://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/denon-avr-x1400h-eltax-monaco-5-0-czarny.bhtml

No i co  jest nie tak z tymi tańszymi zestawami, że ich nie polecacie?

Np:

https://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/yamaha-bd-s477b-htr-2067b-prism-audio-falcon-500-czarny.bhtml
Generalnie mój zestaw będę składał z amplitunera podanego wyżej, tylko nie wiem jakie głośniki dobrać do niego
 

Edytowano przez Daniel Klocek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie podane przez Ciebie zestawy zawierają niestety bardzo kiepskie kolumny, odsłuch muzyki będzie ogromnym kompromisem. 

Jeśli możesz minimalnie dołożyć do podanego budżetu, zrobimy dla Ciebie dobra cenę na zestaw z Wilson Raptor. To konfiguracja, która powinna Cię w 100% usatysfakcjoniwać. Ewentualnie możemy zejść z cena na niższy amplituner np. Yamaha RX-V483.

Przemyśl sprawę, oczywiście w przypadku pytań jestem do dyspozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...