Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1


Crazygus

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Po kilkunastu latach trzeba wymienić stare "kino domowe", na nowe kino domowe, myślę o zestawie 5.1.

Powierzchnia pokoju 22,3m2 (4,25/5,25), sprzęt ma służyć do oglądania filmu, słuchania muzyki, grania(PS) [33%/33%/33%].

Muzyka: Metailica, Ultravox, Iron Maiden, Italo Disco, Andrea Bocelli itp.

 

Kolega zaproponował mi zestaw, którego linki znajdują się poniżej. 

http://allegro.pl/zestaw-kolumn-glosnikowych-5-1-klipsch-r-28f-i7013753161.html

http://allegro.pl/salon-audio-swiat-onkyo-tx-nr676e-warszawa-raty-0-i6855304928.html

 

Proszę o opinie i pomoc w wyborze zestawu do mojego saloniku, oczekuje dobrego dźwięku podczas oglądania filmu oraz słuchania dobrej muzyki, kwota od 7k do 10k.

Zaproponowane zestawy na pewno będą odsłuchane i sprawdzone, czy dana konfiguracja odpowiada moim oczekiwaniom.

Z góry dziękuj i pozdrawiam.

 

 

 

20171104_213207.jpg

20171104_212624.jpg

Edytowano przez Crazygus
Duży rozmiar zdjęć
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od elektroniki - na pewno Onkyo TX-NR676 jest bardzo dobrą, nowoczesną opcja, chociaż warto także rozważyć alternatywę Denon AVR-X2400H. Różnice pomiędzy tymi amplitunerami będą słyszalne przede wszystkim przy odsłuchu muzyki. Onkyo jest bardziej kinowe, szybkie, analityczne, mocne. Denon natomiast oferuje trochę cieplejsze, bardziej plastyczne, wypełnione brzmienie.

Kwestia kolumn - wspomniane przez Ciebie kolumny Klipsch dobrze sprawdzą się w kinie domowym, będzie to prawdopodobnie jedna z lepszych propozycji w danym budżecie. Natomiast przy odsłuchu muzyki musisz się liczyć z pewnymi kompromisami, to kolumny grające jasno, ostro, analitycznie i szybko, eksponując skrajne pasma. Sprawdzą się w szybkich i mocnych gatunkach muzycznych. Natomiast jeśli decyzja zapadnie na Klipsch, lepszą opcją będzie amplituner Denon.

Moja propozycja kolumn to na pewno Monitor Audio Bronze 6 Set 5.1Dali Zensor 7 Set 5.1Tannoy Mercury 7.4 Set oraz Q Acoustics 3050 Set 5.1. Monitor Audio to szybkie, bardzo swobodne, dynamiczne, uniwersalne granie. To moja rekomendacja. Dali również jest zestawem uniwersalnym, natomiast jego brzmienie jest spokojniejsze, bardziej plastyczne, wypełnione, muzykalne. Podobnie zagrają kolumny Tannoy, będąc z podanych serii najbardziej audiofilskim zestawem, naturalnie, precyzyjnie oddając barwy i wokal. Q Acoustics to także spójny, muzykalny, bardzo przyjemnie grający system.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy. W sprawie wyceny dla forumowicza oczywiście służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybką odpowiedź, Denon AVR-X2400H z Monitor Audio Bronze 6 Set 5.1 to dobra propozycja, muszę gdzieś w okolicy poszukać salonu gdzie mógłbym posłuchać tego sprzętu. Będę chciał posłuchać wszystkie zaproponowane przez Ciebie zestawy głośnikowe z Denon oraz Onkyo. Najlepiej jak będzie możliwość odsłuchy w domu i zwrot towaru w razie gdy nie będę zadowolony :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Klipsche I Monitor Audio to dobry pomysł. Co do Denona, Onkyo ma większą funkcjonalność, nie skreślaj go na starcie, bo widać, że zależy Ci na rozmaitym zastosowaniu kina domowego. Zerknij jeszcze na Melodikę i Polka

https://sklep.rms.pl/zestaw-kolumn-kina-domowego-5-0-melodika-bl420s-bl40-mkii-blc20-bls20

https://sklep.rms.pl/polk-audio-tsx-330hc-5-0-330-hc-zestaw-kina-domowego-tsx330t-tsx150c-tsx110b

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jutro wybieram się na odsłuch zaproponowanych zestawów, jeżeli chodzi o głośniki to mam z czego wybierać. Czy znajdą się jeszcze jakieś propozycje AT? Czy zaproponowane kolumny sprawdzą się w przyszłości, gdy rozbuduje zestaw o wzmacniacz stereo? Czym więcej siedzę na forach tym większy mam mętlik w głowie. 

Do końca tygodnia chciałbym cieszyć się nowym sprzętem.

Pozdrawiam.

Edytowano przez Crazygus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam ponownie.

Po roku użytkowania Onkyo TZ-RZ810, Klipsch RP-260F/RP-150M/RP-250C/R-112SW mogę powiedzieć, że sprzęt "prawie" spełnia moje oczekiwania.

Chciałbym dokupić do w/w zestawu wzmacniacz stereo do którego podłącze fronty, sam wzmacniacz byłby podłączony do Onkyo przez pre-out na potrzeby kina domowego.

Czy jest sens inwestować w takie rozwiązanie, jeżeli tak, to jaki wzmacniacz będzie dobrze współpracował i znacznie poprawi odsłuch w stereo.

 

Pozdrawiam,

Crazygus

Edytowano przez Slawomir Pawlas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobre rozwiązanie dla polepszenia jakości dzwięku. Wybór konkretnego modelu zależy jednak od Twoich preferencji. Opisz proszę, co podoba Ci się w aktualnym brzmieniu systemu, a co chciałbyś poprawić lub zmienić. W jakim budżecie możemy poruszać się. Dużym plusem Twoich kolumn jest wysoka skuteczność, dzięki temu możemy skupić się na szukaniu dobrego klasowo wzmacniacza, który niekoniecznie musi wyróżniać się potężną mocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kina domowego nie mam zastrzeżeń, bardzo dobrze brzmi. Natomiast w odsłuchu w stereo bez dodatkowych regulacji niskiego i wysokiego tonu brakuje trochę dynamiki, bas jest bardzo spłaszczony, a sopran za bardzo męczy podczas długiego słuchania.
Próbowałem również różnych ustawień ale zawsze czegoś brakuje :D

W przyszłości chcę podłączyć adapter ale do tego chyba dokupię dedykowany przedwzmacniacz.
Chyba że, w zaproponowanych wzmacniaczach będzie możliwość podłączenia adaptera. ;)

Budżet na wzmacniacz około 5000.

 

 

Edytowano przez Slawomir Pawlas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuch na kolumnach innych niż ja posiadam nie ma sensu, zbyt dużo zmiennych, dochodzi do tego jeszcze zmiana otoczenia.
Dzisiaj miałem przyjemność posłuchać Atoll IN 100SE w domu, zrobił na mnie bardzo duże wrażenie w porównaniu z tym co posiadam.
Ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i chciałbym jeszcze odsłuchać Vincent SV-237MK, zawsze może być lepiej.
Tylko gdzie, a może kupić w ciemno?

Sławek  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana pomieszczenia da więcej niż zmiana wzmaka. Dlatego mówie, Pożyczę Ci go do domu i tam odsłuchasz sobie w swoich warunkach na swoich kolumnach.
Sprawdź tego Vincenta vs Magnat MA 1000 to się zdziwisz. Magnat to odpowiednik wyższych Vincentów. Albo lampa Unison Research Simply Italy, Do tego Klipsche zostały stworzone!

 

Piotr

8 godzin temu, Slawomir Pawlas napisał:

Tylko gdzie, a może kupić w ciemno?

U nas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc, odwiedziłem S4Home.

Na pierwszy strzał poszedł Atoll IN100, niby lepiej zagrał, trochę więcej dynamiki, ale szału nie było. Po kilku godzinach odsłuchu stwierdziłem, że to co proponuje ten wzmacniacz to za mało, żeby zastąpić moje Onkyo.

Dzisiaj na tapecie jest Roksan K3, jak na razie jest nieźle. Posłucham przez kilka dni, może to jest to czego szukam.

Na pewno będzie jeszcze jakaś hybryda, a może skuszę się na lampę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...