Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw do 10 000zł


ibn Salman

Recommended Posts

Cześć.

Poszukuję zestawu do około 10 000zł ( +- 2000 zł)

Aktualnie posiadam wieże stereo TECHNICS SA-EH 590 do słuchania muzyki, i LOGITECH Z3 podpięty do telewizora jako kino domowe ( stare ale jare)

 

DSC_0002.thumb.JPG.aa5b562fb5045bb97cb41f0628fa9bcf.JPGDSC_0003.thumb.JPG.789b39f43245a10fc73f0275985832f4.JPG

Zależy mi na zlikwidowaniu 5 głośników i zastąpieniu ich 2 ewentualnie 3. Pokój ma 13m, ale za rok zmieniam mieszkanie i metraż zwiększy się do 20m

Interesuje mnie sprzęt nowy do słuchania radia z internetu i odtwarzania CD,dobry film też z chęcią obejrzę, odtwarzacza Blu-ray chyba nie ma sensu brać?, mam konsole, chciałbym też podłączyć do tego gramofon, ale to w przyszłości.

Muzyka jakiej słucham to rock, klasyka czasami, elektroniczny pop, house, chillout.

Byłem już na jednym odsłuchu w salonie DENONA w Katowicach zaproponowali mi taki zestaw: MARANTZ PM 7005, CD 6006, NA 6005 z kolumnami Dali Zensor 5, wrażenia z odsłuchu - szczęka mi opadła (pierwszy raz słyszałem tak szczegółowo muzykę) grały tylko dwa głośniki a miałem wrażenie że jest jeszcze jeden środkowy, podobał mi się bas który miał miłą dla ucha fakturę, kolumny ładnie brzmiały w całym zakresie.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, zdecydowanie zwróciłbym uwagę na dobry system z dwoma kolumnami. Jako źródło wykorzystamy funkcjonalność sieciową wzmacniacza oraz posiadaną przez Ciebie konsolę.

Spójrz proszę na zestaw, zbudowany na bazie najnowszego wzmacniacza Hegel H90 w połączeniu z kolumnami podłogowymi Kef Q550 lub opcja trochę droższa, ale myślę że nawet ciekawsza brzmieniowo z Dynaudio Emit M30. Taki set zapewni Ci bardzo dobry klasowo dźwięk z dobrym wypełnieniem i uniwersalnością. Myślę, że subwoofer nie będzie potrzebny. Jest to oczywiście zestaw, przygotowany już na przyszłość pod kątem większego salonu.

Drugą opcją jest zestaw Cambridge Audio CXA60 z odtwarzaczem CXN oraz zestawem kolumn Monitor Audio Silver 6. To bardzo swobodny, dynamiczny, bardzo przestrzenny dźwięk. Oczywiście można także zbudować zestaw na elektronice Marantz, jednak proponowałbym kolumny Dali Zensor 7, które docelowo w większym pomieszczeniu sprawdzą się lepiej.

To tylko kilka propozycji, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. Jesteśmy salonem niezależnym, mamy ogromny asortyment urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz u nas odsłuchać i przetestować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie. Szafka na której stoi telewizor przestanie istnieć, a telewizor będzie wisiał na ścianie. Mam  już wybrany uchwyt do zakupienia. Pisząc o 2 ewentualnie 3 głośnikach miałem na myśli układ 2.0 lub 2.1 (mój błąd przepraszam). Z tym że w układzie 2.1 chciałbym wybrać głośnik centralny albo subwoofer, nie wiem co byłoby lepsze.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie wybierał bym zestawu do obecnego pomieszczenia. Tu go nie ma gdzie ustawić a zaraz się przenosisz do większego tak?

Po drugie w cenie 10000 zł 

Marantz pm7005 i zensor 5?

Przepraszam ale to nieco śmieszny zestaw. 

Ile masz CD będziesz z tego korzystał? Sieć jest ci potrzebna czy tylko radio. 

Gra system, ale finalnie dźwięk wydobywa się z kolumn. Maja największy wpływ a tu kolumny są za 2300 zł para. Coś mocno nie pasi.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...