Skocz do zawartości

Amplituner + kolumny podłogowe-stereo - jakie?


GleNinja

Recommended Posts

Witam

Ostatnio szwagier był u mnie, i spodobało mu się jak gra mój sprzęcik i chciałby też u siebie mieć coś dobrze grającego. Aktualnie ma soundbara - dlatego, różnica między tym plastikiem a kolumnami podłogowymi - musiała mu się wydawać kosmiczna :).

Na razie, chce kupić amplituner kina 5.1 / 7.1 - ale ponieważ fundusze ograniczone, to dokupi dwie kolumny stereo, dalsza rozbudowa kina domowego w późniejszym terminie.

Kwota jaką chce przeznaczyć na amplituner i dwie kolumny podłogowe to 4.000 - max 5.000zł

Zależy mu na przesyle sygnału z komórki na BT do ampli, Wi-Fi -radio internetowe i USB.

Salon połączony z kuchnią - w kształcie litery L - wymiary, szerokość 4m, długość pokoju 6,30 - natomiast w połowie (3m) - jest wyjście otwarte na kuchnie - na zdjęciu to nie widoczne - ale tylko takie dostałem :).

Ogólnie słuchają muzykę z radia i komputera - więc będzie leciała różna muza pop, dance, rock itd. 

Domownik nr 1 - lubi posłuchać muzyki poważnej - przy tym się podobno relaksuje

Domownik nr 2 - lubi nieco mocniejsze brzmienie - rock, gotyk  - coś jak Hammerfal, Nightwish - coś w tym stylu

Mam jakieś propozycje dla nich, ale jestem ciekaw - co zaproponujecie - co w tej kwocie i do tej muzyki byście doradzili

 

0 - front metry.jpg

front-skos.jpg

Edytowano przez GleNinja
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od elektroniki - wybierałbym pomiędzy markami Onkyo i Denon. W przypadku Onkyo spójrz na model TX-NR656 lub najnowszy TX-NR676, natomiast od Denona ciekawą opcją jest AVR-X2400H. Obydwie marki oferują bogato wyposażone urządzenia, różnice natomiast są przede wszystkim słyszalne przy bezpośrednim porównaniu brzmienia. Onkyo jest jaśniejsze, bardziej szczegółowe, analityczne, szybkie z krótszym i dobrze kontrolowanym basem. Denon natomiast oferuje bardziej ciepły, plastyczny, dociążony charakter brzmienia. 

Kwestia kolumn - na pewno bardzo dobra opcją będzie polski zestaw kolumn Pylon Audio Sapphire 25. To mocne, dynamiczne i bardzo otwarte brzmienie. To zestaw bezpieczny i uniwersalny. Z mojej strony natomiast najbardziej proponowałby zestaw Monitor Audio SIlver 6. Spójrz jeszcze na Indiana Line Tesi 561. Indiana Line to cieplejsze, gęste brzmienie z dobrym, nisko schodzącym basem.

Przeglądając zdjęcia zwróciłbym jeszcze uwagę na akustykę pomieszczenia. Na pewno lepiej zabrzmiałby system w pomieszczeniu, gdzie jest bardziej miękka podłoga. Jeśli tego nie da się zrobić, proponuję przynajmniej położyć jakiś dywanik przed kolumnami na pierwsze odbicie, będzie duża poprawa.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku wyceny dla forumowicza oczywiście służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, akustyka u nich strasznie kuleje - powiedzieli że dywan kupią :)

Co do ampli - na razie bardziej zdecydowany jest na Onkyo, a kolumny jeszcze sprawa otwarta.

Chce mu zaproponować jakieś 3 różne kolumny, by mógł sobie odsłuchać, ale jednocześnie nie roić mętlika w głowie z ilości przesłuchanych za dużo kolumn

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli amplituner AV to tylko Onkyo TX-NR656, w tej cenie niczego lepszego nie znajdziesz(już jednak trochę ciężko z dostępnością). Jeśli jednak 656 nie znajdziesz to polecam również następce Onkyo TX-NR676E.

Do tego kolumny (3 moje propozycje):
1. Heco Music Style 900,
2. Melodika BL40 MKII,
3. Magnat Shadow 207. 

Z dużą przewagą dla Heco MS 900 z racji wyglądu i brzmienia!

Jeśli właściciel sprzętu jednak bardziej się skupia na muzyce to może lepiej wybrać Amplituner stereo plus 2 kolumny fronty (można wtedy przeznaczyć większy fundusz na stereo i wybrać coś lepszego).

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...