Skocz do zawartości

Jak podłączyć tv do amplitunera w tym zestawieniu?


Mumble

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Mam mały problem z właściwym podłączeniem kina domowego do amplitunera.

Sprzęt który posiadam:

1. Amplituner Onkyo TX-NR636 http://www.onkyo.pl/pl/Produkty/Kino_domowe/Amplitunery_kina_domowego/TX-NR636
2. Telewizor Samsung UE55H6650 https://www.rtvmaniak.pl/6282611/samsung-ue55h6650-wrazenia-opinie-i-specyfikacja
3. Dekoder NC+ BOX+ HD http://ncplus.pl/oferta/pozostale-dekodery/box-hd
4. Odtwarzacz mulimedialny Mede8er MED600X3D http://www.mede8er.pl/Mede8er_600x3D.html

Aktualnie mam to wszystko podłączone przez kable HDMI do amplitunera Onkyo, a z niego idzie jednym kablem HDMI do TV. Takie rozwiązanie generalnie jest ok, do czasu aż zachce mi się puścić coś z bezpośrednio z telewizora, np. z jego wbudowanego tunera dvbt czy aplikacji youtube w tv, wtedy dźwięk idzie z głośniczków telewizora, czyli nie tak jakbym chciał. 

Jak uzyskać dźwięk z tego telewizora na kinie domowym bez rozwalania całego systemu okablowania jaki mam?

Pozdrawiam.

Edytowano przez Mumble
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat bo jestem w identycznej sytuacji tv ma hdmi arc amplituner tez ma arc wiec podpinam to kablem hdmi, pytanie teraz xbox dekoder podpinam do amplitunera i z amplitunera kablem hdmi podpinam pod tv. W ustawieniach amplitunera gdzies zmieniac cos? Chodzi o to że  jak amplituner był wyłączony żeby dzwięk leciał z głosników w tv

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się,że tu przydatna byłaby inna funkcja amplitunera, a mianowicie "Pass Trough". Teoretycznie umożliwia ona przesyłanie sygnału przez HDMI przy wyłączonym amplitunerze. Ale jeśli chodzi o konkrety , to musisz zajrzeć do instrukcji obsługi amplitunera. Nie każdy tą funkcję posiada. Na jednym z forów natknąłem się na informację, że jeśli ta funkcja ma działać , to podłączone sprzęty muszą obsługiwać HDMI CEC , czyli sterowanie sprzętami przez HDMI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli ta funkcja nie będzie działać, lub się coś zawiesi, praktyczniej jest podpiąć zwłaszcza dekoder satelitarny kabelkiem hdmi wprost z  TV, a z TV poprowadzić do amplitunera ( wspomniany już w 2 poście)  kabel optyczny. W sumie przecież nie ma sensu nagłaśniać wszystkich audycji np. informacyjnych poprzez kolumny 5.1;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedynie pozostaje wykorzystać wyjścia w sprzęcie i wejścia  w TV (analogowe). W razie potrzeby można skorzystać z konwertera cyfrowo analogowego lub odwrotnie, w zależności od konfiguracji wyjść/wejść. Ale pamiętać należy wówczas o wykonaniu połączeń sygnału wizji. I oczywiście wiąże się to ręcznym przełączaniem źródeł w TV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie udało się. W TV włączyłem coś co nazywa się HDMI-CEC, i to samo w Onkyo. 

Ponadto HDMI podłączyłem do portu HDMI w TV który miał w nawiasie napisane ARC, w Onkyo to było proste bo wyjście HDMI-OUT opisane już jest jako ARC. I teraz w momencie włączenia w TV tunera dvbt albo jakichs aplikacji jak youtube czy netflix tuner automatycznie przelacza sie na kanal TV. Od tego momentu dzwiek z tv idzie po kinie domowym a pilot od TV steruje tez glosnoscia amplitunera.

Edytowano przez Mumble
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co proponuje S4Home jest najprostsze. Zresztą wspomniałem o tym w jednym z wcześniejszych postów. Jednak istnieją jeszcze inne metody podłączenia sprzętu, co prawda nieco karkołomne ;-) , ale pozwalają uzyskać ten sam efekt, no prawie. Kolega Masownik ,zdaje się , lubi sobie utrudniać życie :-)

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Witam. Mam podobny problem jak założyciel tematu i proszę o pomoc.

TV Sony Bravia 65XG8505

Onkyo TX-NR686

Do ampli podpięte PC, blue-ray i tuner TV ale to w tej chwili mało istotne. 

TV podpięty do Onkyo kablem HDMI ( w TV wejściem z ARC , w Onkyo wyjście z ARC ). W Onkyo włączona funkcja HDMI CEC. 

Zależy mi na dźwięku przez Onkyo ze względu na obecność Dolby Atmos w niektórych filmach na Netflixie. Niestety przy włączonym amplitunerze dźwięku z TV brak. Gdy wyłączam Onkyo pojawia się okienko ,, aktywny głośnik TV" i dźwięk jest tylko z głośników TV. 

W menu TV w ustawieniach Bravia Sync przy włączonym Onkyo funkcja ,,sterowanie Bravia Sync" jest jakby niedostępna. Jeśli trzeba to wrzucę fotkę jak to wygląda. Przy wyłączonym Onkyo ta funkcja się uruchamia i wtedy mogę ją włączyć lub wyłączyć.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Straszne zamieszanie się tutaj zrobiło, sprawdźcie jakie kodeki obsługuje wasz Tv Ja mam LG i nie wspiera  DTS a trochę tego szukałem by go odpalić. Miło by było jak ktoś podpowiedział by mi jak podłączyć tego PC pod wspomniany amplituner.Lub jakie ustawienia powinienem mieć by działać dźwięk przestrzenny 5.1

Edytowano przez Dawka Smiertelna
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...