Skocz do zawartości

JAKI ZESTAW 5,1 CZY 2,0 KD


bekjef

Recommended Posts

Sam byłem niedawno w takiej sytuacji i zastanawiałem się czy 5.1 czy 2.0. Wiele osób doradzało mi 2.0 bo można kupić lepszy sprzęt inwestując tylko w 2 głośniki. Ja mimo wszystko uparłem się na system 5.1 i amplituner kina domowego i nie żałuję. Tym bardziej, że wymieniałem swoje stare KD na nowe. Jak ktoś przyzwyczaił się do oglądania filmów z dźwiękiem przestrzennym to nawet najlepsze stereo nie dostarczy mu takich wrażeń. Trafiłem też na sprzęt, który całkiem nieźle radzi sobie z odsłuchami stereo. A jak piszesz że oglądasz głównie filmy to sprawa staje się zupełnie jasna. Jedna cenna rada. Próbowałem na początku oglądać filmy z kolumnami w systemie 5.0 (bez subwoofera) dużo jest obecnie takich zestawów. Bardzo szybko zwróciłem się do mojego sprzedawcy o dosłanie mi subwoofera do zestawu. I dopiero wtedy oglądając film miałem pełnie doznań.

Podsumowując proponuje zestaw amplituner KD z głośnikami 5.1 Ale oczywiście to tylko moja opinia nie jestem fachowcem a jedynie klientem, który niedawno przeżywał takie same rozterki i dokonał wyboru z którego jest zadowolony. Co do wyboru sprzętu nie podejmuję się doradzania mój był poza wskazanym przez Ciebie budżetem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprzętu to w tych granicach cenowych znajdziemy:

1. Denon AVR-X540BT
2. Pioneer VSX-330
3. Yamaha RX-V383
 

Co do kolumn:

1. Quadral QUINTAS 6500
2. Taga harmony tav 606 v3
3. Magnat Supreme II 1002, 102, 252

Proponuje odsłuchać i dobrać które najlepiej się podobają brzmieniowo oraz z wyglądu.

Sub:
1. Magnat Monitor Supreme Sub 202A
2. Magnat Monitor Supreme Sub 302A

Z czego ja bym się bardziej skłaniał ku 302 bo różnica w cenie nie wielka, a o wiele lepiej brzmi.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.11.2017 o 14:05, GRZESIO1255 napisał:

Co do sprzętu to w tych granicach cenowych znajdziemy:

1. Denon AVR-X540BT
2. Pioneer VSX-330
3. Yamaha RX-V383
 

Co do kolumn:

1. Quadral QUINTAS 6500
2. Taga harmony tav 606 v3
3. Magnat Supreme II 1002, 102, 252

Proponuje odsłuchać i dobrać które najlepiej się podobają brzmieniowo oraz z wyglądu.

Sub:
1. Magnat Monitor Supreme Sub 202A
2. Magnat Monitor Supreme Sub 302A

Z czego ja bym się bardziej skłaniał ku 302 bo różnica w cenie nie wielka, a o wiele lepiej brzmi.
 

Cześć muszę wybierać w ciemno bo u  mnie w okolicy żadnych z tych 3 nie przesłucham, stawiam na magnaty czy Ty ich słyszałeś? Duża różnica w stosunku do Quadrala? Albo jeszcze prościej które Ty byś wybrał? Ja wiem że to kwestia osłuchania i  gustu, ale chciałbym się oprzeć na wiedzy, doświadczeniu kogos bardziej doświadczonego.  Bardzo proszę o osobistą ocenę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się co do brzmienia z S4Home ale jednak jeśli pytasz co bym wybrał to bardziej skupiał bym się na zestawie Quadral, dobre głośniki w porównaniu co do ceny.

Sub jednak bardziej bym szedł w 302 ponieważ za 100zł dopłaty dostaniesz o wiele lepszy bass który na pewno da o sobie dobrze znać podczas filmów.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...