Skocz do zawartości

Stereo do 6-8k NOWE


kawah

Recommended Posts

Witam szanowne grono znawców audio,

 

Po raz kolejny muszę zasięgnąć Waszej porady. Tym razem jednak nie da siebie. Kolega który na stałe zjeżdża z UK prosił mnie o wybranie systemu audio stereo dla niego.

Wiem że początkowo prosicie o założenia, więc:

1. Pomieszczenie:

Nowy dom. Klasyczny prostokąt salonu. 5x7m. Telewizor na krótszej ścianie. Wejście do pokoju dokładnie w połowie dłuższej. Kolumny jest gdzie ustawiać, jak manipulować wszystko.

2. Nowy czy używany.

Dostałem polecenie znalezienia sprzetu tylko nowego. Nie chce się martwić gwarancją, a przede wszystkim chce aby sprzęt już stał jak przyjedzie na stałe.

3. Założenia dotyczące sprzetu.

Tylko stereo. Na pewno nie CD, tylko pliki z kompa, sieci. W przyszłości może gramofon.

Kolor urządzenia, wielkość czy wygląd nie ma znaczenia. Obecnie salon jest pusty. Będzie jednak rozplanowanych cała masa akwarii. Więc w pokoju będzie dość kolorowo, pstrokato i czasem nie do końca ładnie :) Widziałem te ryby :)

W pomieszczeniu będzie tylko TV, stereo i te akwaria.

4. Cena

Między 6-8k PLN. Przeczuwam, że mógł by dać więcej, jednak pytając powiedział że to raczej maks. Muzyka będzie leciała, kiedy będzie "robił" przy tych rybkach lub oglądał TV. Więc chyba więcej/ lepiej mu nie potrzeba? Chodź może się mylimy.

 

Do sedna, Pierwsze pytanie czy wybrać zatem amplituner stereo sieciowy czy wzmacniacz + jakiś odtwarzacz sieciowy?

Jakie kolumny podłogowe sprawdzą się przy rocku, muzyce alternatywnej, czasem popularniejszy pop i jazz.

Coma, Guano Apes, Michael Jackson, Qeen, Guns and Roses, takie klimaty.

Który sprzęt ma dobry stosunek cena jakość? Bo jak mówię, nie będziemy go odsłuchiwać. Posilimy się tylko zakupem on line. Oczywiscie chcielibyśmy go kupić w znanym salonie/sklepie na wypadek gdyby były to totalnie utopione pieniądze i ewentualnie wymienić. Chodź myślę, że po Waszych poradach taka sytuacja po prostu nie będzie mieć miejsca.

 

Pozdrawiam

Kawah

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od elektroniki - raczej przy założonym budżecie oraz wielkości salonu proponowałbym dobry wzmacniacz i odtwarzacz sieciowy, ewentualnie wzmacniacz a funkcjonalnością sieciową. Jeśli amplituner stereo, to praktycznie wchodzi w rachubę tylko Yamaha R-N803D. To mocne i dobrze wyposażone urządzenie, zbudowane na bazie wzmacniacza Yamaha A-S701. Natomiast moje propozycje to NAD C368 z kartą MDC BluOS DD lub Hegel H90. To dwa naprawdę porządne wzmacniacze o dużej mocy, świetnej dynamice. 

Kwestia kolumn - na pewno dobrą opcją będzie jeden z modeli Monitor Audio - wchodzi w rachubę model Bronze 6 lub Silver 8. Warto także rozważyć Dali Zensor 7 oraz polską konstrukcję Pylon Audio Sapphire 25

To tylko kilka konkretnych, moim zdaniem optymalnych propozycji, zapraszam serdecznie jeśli jest taka możliwość do naszego salonu na odsłuchy. Oczywiście w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak amplituner to naprawdę  Yamaha R-N803D to super urządzenie! Słuchałem ich z Monitor Audio Silver 500 i jednym słowem bomba, więc podejrzewam że z Silver 8 też dobrze się zgrają! Bronze 6 odradzam kolumny bez emocji, słuchałem z kilkoma wzmacniaczami i kiepsko wypadał na tle innych kolumn z podobnym pułapem cenowym.

Oprócz tego polecał bym Heco Aurora 700, jeśli jednak wolał by pan coś mocniejszego to ewentualnie Heco Aurora 1000, potężna kolumna która bez problemowo napędza duże pomieszczenia ciepłym dźwiękiem, mocnym miękkim basem oraz przyjemną górą(nie przesadną).

Inna propozycja to Dali Zensor 7, troszkę droższa propozycja z Dali to Opticon 6. Z dużą przewagą stawiał bym na Opticon 6, cena może większa ale według mnie duża przepaść brzmienia na plus Opticon 6. Świetnie się zgrywają z Roksanek K3 no ale niestety to o dużo przekroczy pułap cenowy...

Co do elektroniki to NAD C368, Cambridge Audio CX60, Yamaha R-N803D.

Szkoda że tylko wchodzi w grę sprzęt nowy bo jeśli używany to bardzo polecam starsze NAD-y np 356 lub 375.

Pozdrawiam i służę pomocą.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Koledzy przede mną mają rację z amplitunerow praktycznie jesteś skazany na 803 od Yamahy.

Chodź to skazanie nie jest złe :)

Nawet polecane. Inne ampli po prostu zagrają dużo słabiej.

Koledzy z branży mają jednak rację co do wzmaka. Można się zatsanowimy nad osobna siecią. Malina czy Yamaha wxad 10 to grosze. A czysty wzmak. Nad, exposure, xindak, zagrają po prostu lepiej. W cenie 3k za kolumny bo pewnie tyle zostanie polecam heco 900 lub nawet 1000ki do takiego pomieszczenia. 

Pamiętaj u nas możesz wymieniać sprzęt do satysfakcji :)

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CM9 kosztują w tej chwili 8 tysięcy za parę. Sugerujesz, żeby autor wątku skołował do nich jakiś wzmacniacz za darmo? Czy może po prostu nie zwróciłeś uwagi na to, ile pieniędzy ma do wydania? :P

Uni-Fi również nie zmieścisz w tym budżecie ze wzmacniaczem, który napędzi je właściwie w tej powierzchni, i będzie miał jednocześnie funkcje sieciowe.

Czasem trzeba jednak pomyśleć, zanim zacznie się lać jadem na oślep. Ochłoń trochę. :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw Uni-Fi z 602 nie ma prawa bytu. Kolumny stanowczo zbyt ciężkie w napędzeniu. W moim odczuciu B&W są właśnie łatwiejsze w napędzeniu od Uni-Fi, i to bardzo zauważalnie. Z resztą, realna, zmierzona skuteczność podłogowych Uni-Fi to ~85db. Bowersów prawie 88. R-N803D to minimum. Najlepiej jednak grają nam z C368. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...