Skocz do zawartości

Test Yamaha RN803D


Mateo89

Recommended Posts

Witam, mam pewien problem z amplitunerem. Mam podłączoną Yamahę bezpośrednio do TV przez złącze optyczne, i problem polega na tym ze dźwięk jest gubiony po odpaleniu aplikacji Netflix. Niema w ogolę dźwięku z amplitunera, z glosnikow od TV wszystko slychac. Musze odpalić ponownie telewizor albo wlaczyc (UWAGA!!) Youtube na TVO.o. Jest to bardzo dziwny przypadek. 

Przed zakupem nowej Yamahy miałem stary model rx-v440rds. Tam wszystko działało bez najmniejszego zająknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, majki napisał:

Może ktoś się zastanawia nad zakupem - test w nowym hifichoice.

http://www.hifichoice.pl/34#/spreads/1

Jak ktoś się poważnie zastanawia a nie tylko czyta to nie polecam. 

48 minut temu, daniel cichocki napisał:

Jest auto wyłączone, ale własnie ten Netflix wszystko krzaczy. Pytanie dlaczego tak sie moze dziac ? :D

Możesz mieć inne inne ustawienia dla Youtube, Netflix czy złącz HDMI. Wejdź na aplikację Netflix później w opcje jak sugerował kolega i wybierz wyjście audio.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo dobrego, choć nie tylko, można powiedzieć/przeczytać o przedmiocie wątku. Zaliczam się do pierwszej grupy, bo po przesłuchaniu kilku amplitunerów i kilkunastu budżetowych wzmacniaczy doszedłem do wniosku, że żadne urządzenie aktualnie dostępne na rynku nie da mi takiej jakości brzmienia i jednocześnie tylu funkcjonalności zamkniętych w jednym pudełku. Uprzedzając głosy krytyczne - tak, wśród wzmacniaczy było kilka, które oferowały inne brzmienie. Czy lepsze, ciekawsze - to już, moim zdaniem, kwestia upodobań. Podchodząc do sprawy racjonalnie i decydując się na pewien kompromis związany przede wszystkim z preferowanym brzmieniem chciałbym kupić ten amplituner.

Zanim to jednak nastąpi mam pytanie przede wszystkim do posiadaczy Yamahy R-N803D: jakie są Wasze rekomendacje dotyczące doboru kolumn?

Z doświadczeń wyniesionych z odsłuchów - najbardziej podobało mi się zestawienie z Focal Aria 906 i Bowers & Wilkins 683 S2. Chciałbym jednak odsłuchać jeszcze kolumny, które nieznacznie utemperują górę. Rzeczone kolumny robiły wrażenie podczas 1-2 godzinnych odsłuchów. Obawiam się jednak, że przy dłuższym słuchaniu mogą być trochę męczące.

Muzyka: poważna i jazz. Pokój: 25 m2 (kwadrat) salon z kuchnią. Budżet: 4-5k zł (koniecznie nowe). 

Moje typy:
Pylon Audio Sapphire 31
AKKUS MONOLITH F1S
Heco Aurora 700

Co sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy może ktoś napisać jakie są sprawdzone kolumny, które bardzo dobrze zagrają z 803? Takie, które bez zabawy loudnessem i eq (w trybie pure direct) zagrają dociążonym, mięsistym dołem i nie męczącą górą? Są takie? Oczywiscie mówimy tu o rozwiązaniach w cenie odpowiadającej amplitunerowi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko słucham w trybie PD, ale w trakcie lektury aż zachciało mi się upewnić czy coś się tam aby nie zmieniło, wcisnąłem magiczny guziczek i... jest. Jest dociążony, mięsisty nisko schodzący dół i niemęcząca góra. Co prawda nie pojawia się „czarne tło”, ale jest szeroka scena, dobra równowaga tonalna i co dla mnie szczególnie ważne - punktowa lokalizacja dźwięku. Uspokoję potencjalnie zainteresowanych - istnieją kolumny grające z RN-803D, tylko niekoniecznie spotkacie je na półce w salonie. Popełniając audiozbrodnię© (zakup czegoś taniego na olx/itp. - wiadomo, grają kable i... pieniądze) można cieszyć się dojrzałym, aksamitnym dźwiękiem już za naprawdę śmieszne pieniądze (w razie porażki, nie żal wyrzucić lub podłączyć do czegoś tam na działce lub w garażu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też potwierdzam, że są takie kolumny. Co prawda Yamahe miałem tylko wypożyczoną przez tydzień i w końcu pozostałem jednak przy wzmacniaczu TEACa, ale dociążenie i mięsiste granie (AC/DC, Metallica, starszy polski rock) jest z Yamahą osiągalne. Tyle, że wg mnie z kolumnami trójdrożnymi z głośnikiem 25cm na basie co najmniej (u mnie jest 30cm). 
I pisząc o basie mam na myśli nie tylko stopę perkusji, ale głównie gitary, które powodują, że powietrze w pokoju zaczyna po prostu wibrować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem ostatnio z kefami q950 i się na nie zajawiłem mocno :) piękny dźwięk, dół oraz góra jak dla mnie wspaniałe. Pozytywne recenzje tych kolumn nie są wcale przesadzone. No ale niestety kosztuja tyle co dwie yamahy.

Niektórzy tu szukają kolumn z mocnym wykopem do ciężkich brzmień - z ciekawości bo była możliwość podłączyłem je do tonsilowych altusow (nie tych przedpotopowych tylko nowych :). Tam p#%@!!#cie przy słuchaniu and justice for all bylo przepotężne. Jeśli ktoś slcucha głównie mocnych brzmień to powinien ich posłuchać. Wiem że nie mają wiele wspólnego ze zrównoważonym dźwiękim typu hi fi ale wielu osobom zależy na wykopie przy mocniejszej muzyce i jednocześnie czystym dźwięku i to chyba jest to. Ja bym ich zdecydowanie nie kupil bo dla mnie to trochę jak walenie łopatą po plecach i ich bas jest nienaturalnie podkreślony:) ale jestem w stanie zrozumieć osoby które lubią jak podwójna stopa zatrzepie nogawkami.

 

 

Edytowano przez majki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, majki napisał:

Ja słuchałem ostatnio z kefami q950 i się na nie zajawiłem mocno :) piękny dźwięk, dół oraz góra jak dla mnie wspaniałe. Pozytywne recenzje tych kolumn nie są wcale przesadzone. No ale niestety kosztuja tyle co dwie yamahy.

Te Kefy są przepiękne. W takim razie trzeba będzie przetestować za jakiś czas. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...