Skocz do zawartości

Test Yamaha RN803D


Mateo89

Recommended Posts

57 minut temu, bartek2 napisał:

hehe a Ty jak tam zadowolony z 602-ki?

Ogólnie tak. Za te pieniądze to był jeden z lepszych wyborów wg mnie. Ale... Ponoć ze sprzętu audio nigdy nie jest się do końca zadowolonym, bo zawsze się coś słyszy, co chciałoby się poprawić. Dlatego kolejny sprzęt będzie tak do 10k. Chciałem więc wiedzieć czy 803 komuś się zgrywa z czymś, bo ja akurat nie trafiłem na takie kolumny, które by dobrze grały z tym amplitunerem. A może pójdę w klasyczny wzmacniacz... chociaż ciężko rezygnować z funkcjonalności music cast, bo to jest po prostu genialne całym sprzętem sterować z aplikacji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, S4Home napisał:

No mówiłem.

A jak bowersy ci się podobały to sprawdź magnat quantum 753. Granie bardzo zbliżone za ułamek ceny :)

Piotrek

Piotrek czy nie zauważyłeś strachu ludzi przed magnatami ? Większości z Nas marka magnat kojarzy się z głośnikami z dawnych czasów do malucha ;)  kuzyn takie 3 drożne na tylnej półce posiadał w latach 90-tych...

A zapewne grają zacnie , tylko trudno niektórych przekonać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak jest.!

Mało tego ludzie myślą że wciskam im ciemnotę. Na prawdę.

Dlatego zrobiłem akcje promocyjna w zeszłym roku na forach i wypozyczalem ma600 ich wzmacniacz na testy za darmo. I co? Okazało się że gra na poziomie tych firmowych za 3-4 tysiące :)

Magnat quantum 1009s jest tak wybitny że gra na poziomie kolumn za 20000zl.

Pomyśle jeszcze raz nad taka akcja. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już, że tak napiszę mam w domu nowy sprzęt. Nie jestem oryginalny, ale no przede wszystkim kierowałem się zdroworozsądkowym podejściem i tak zaczynałem od 4 tys, a skończyłem na kwocie wyższej. Jest to Yamaha 803 i Heco Aurora 700. Jak zacząłem rozpakowywać kolumny, pierwsza myśl kurde ale nieduże (zwłaszcza na szerokość) można było brać 1000-ki. Po ustawieniu ich jednak stwierdzam, że małe to one nie są i mogłyby być nawet ciut mniejsze (niższe). Mój salon to ok 30 m, wiec powinny dać rade. Zanim uruchomiłem musiałem trochę się namęczyć przygotować szafkę pod ampl, przygotować kable głośnikowe itd. ale to nie najważniejsze. Na razie udało mi się podłączyć jedynie muzykę przez usb oraz tv. Mam mały problem z radiem i siecią, ale pewnie dziś to wszystko ogarnę. Mam Musiccast na tel włączam przez spotify muze w tel gra w ampli nie. Pewnie coś jeszcze trzeba ustawić, ale nie mam pojęcia co. To samo z radiem czy w zestawie powinienem mieć dołączoną jakąś antenę?  Próbuje włączyć radio, ale bez anteny trudno, żeby zagrało.

Jeśli chodzi o wrażenia. Podłączałem wczoraj wieczorem więc nie bardzo mogłem dawać głośniej, (sąsiedzi), ale przy umiarkowanie cichym słuchaniu myślę, że jest bardzo dobrze. Na pewno nie ma wrażenia przepaści między odsłuchami w salonach a w domu. To jest mój pierwszy sprzęt takiej klasy, więc moja opinia na pewno nie jest audiofilska, ale bardzo lubię słuchac muzyki i dźwięk jaki wydobywa sie z głośników w 100% mnie satysfakcjonuje. Dziś testów częśc dalsza wiec napisze więcej jak podkręcę trochę głośność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co nieco przed tobą, najpierw sieć, później aktualizacja oprogramowania, trochę to potrwa (jeżeli tylko masz taką możliwość, warto Yamahę podpiąć do routera kablem LAN). Po za tym, rejestracja produktu to dodatkowy rok gwarancji i promocyjny 3-miesięczny darmowy dostęp do usługi Tidal HiFi (muzyka w formacie FLAC). Aha, antena DAB powinna być w zestawie a dostęp do sterowania telefonem MusicCast pojawi się, kiedy oba urządzenia zostaną podłączone do tej samej sieci WiFi. Dobrej zabawy życzę…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, steff napisał:

Jeszcze co nieco przed tobą, najpierw sieć, później aktualizacja oprogramowania, trochę to potrwa (jeżeli tylko masz taką możliwość, warto Yamahę podpiąć do routera kablem LAN). Po za tym, rejestracja produktu to dodatkowy rok gwarancji i promocyjny 3-miesięczny darmowy dostęp do usługi Tidal HiFi (muzyka w formacie FLAC). Aha, antena DAB powinna być w zestawie a dostęp do sterowania telefonem MusicCast pojawi się, kiedy oba urządzenia zostaną podłączone do tej samej sieci WiFi. Dobrej zabawy życzę…

Najlepiej i najpłynniej działa słuchanie flaców po sieci lan. Ja mam zrobiony serwer DLNA na kompie. Tidal HiFi działa trochę wolno. Antena, która jest dołączona być może zadziała we Wrocławiu czy też innej Warszawie, ale ja kupiłem porządną antenę dachową - wtedy dopiero można uniknąć zakłóceń. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, steff napisał:

Jeszcze co nieco przed tobą, najpierw sieć, później aktualizacja oprogramowania, trochę to potrwa (jeżeli tylko masz taką możliwość, warto Yamahę podpiąć do routera kablem LAN). Po za tym, rejestracja produktu to dodatkowy rok gwarancji i promocyjny 3-miesięczny darmowy dostęp do usługi Tidal HiFi (muzyka w formacie FLAC). Aha, antena DAB powinna być w zestawie a dostęp do sterowania telefonem MusicCast pojawi się, kiedy oba urządzenia zostaną podłączone do tej samej sieci WiFi. Dobrej zabawy życzę…

 

No ja połączyłem kablem router z ampli i na razie d...., antene do DAB chyba mam, ale jeszcze nie znalazłem podejscia w ampli.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Martinez MK napisał:

Obsługa tidal-a przez tą ich apkę jest chore. Powinno działać natywnie jak spotify.

Deezer działa tak samo. W dodatku często się przywiesza tą metodą. Jedynie spotify działa super przez spotify connect, ale jakość dźwięku jest kiepska. O ile przy cichym słuchaniu nie czuć za bardzo różnicy to przy normalnych głośnych odsluchach jest już zauważalnie gorzej. Tak jak mówię - najlepiej się sprawdzają flaci przez serwer dlna. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to większość działa. Jeszcze tego Tidla bezpłatnego muszę opanować. Voytaz co masz na myśli pisząc flaki przez serwer? To są zwykłe muzyczne pliki jakie można puszczać przez pena przez usb?

I jeszcze jedna sprawa czysto informacyjna. Nie mam w swoim tv wyjścia optycznego i niestety tv musiałem połączyć kablem czinczem. Przy zmianie tv zwrócę uwagę zeby to wyjście posiadał;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...