Skocz do zawartości

Test Yamaha RN803D


Mateo89

Recommended Posts

Dnia 22.02.2018 o 12:21, bartek2 napisał:

 

Jeśli chodzi o wrażenia. Podłączałem wczoraj wieczorem więc nie bardzo mogłem dawać głośniej, (sąsiedzi), ale przy umiarkowanie cichym słuchaniu myślę, że jest bardzo dobrze. Na pewno nie ma wrażenia przepaści między odsłuchami w salonach a w domu. To jest mój pierwszy sprzęt takiej klasy, więc moja opinia na pewno nie jest audiofilska, ale bardzo lubię słuchac muzyki i dźwięk jaki wydobywa sie z głośników w 100% mnie satysfakcjonuje. Dziś testów częśc dalsza wiec napisze więcej jak podkręcę trochę głośność.

Daj znać jak to gra jak trochę je wygrzejesz i na większych glosnosciach. Sam mam w głowie dokladnie taki zestawik... ale póki co cierpliwie czekam na sprzedaż swojego sprzetu. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lagmar01 napisał:

heja

jesteście pewni że tidal skonfigurowany w ampli, a sterowany ze smartfona nie jest grany natywnie? że jest puszczany bluetoothem z telefonu???... jeśli tak to straszna kicha.

Nie jest puszczany przez bluetooth! TIDAL działa na ampli, a sterowany jest przez aplikację MusicCast. Możesz nawet wyłączyć telefon podczas odtwarzania i tez będzie działać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, lagmar01 napisał:

 

uff. bo już zacząłem wątpić po czyimś wpisie...

jak tidal spisuje się u ciebie? ewentualnie czy innego serwisu korzystasz?

 

Jakość dzwieku jest OK, ale działa kiepsko, wolno i lubi się przywieszać. Korzystam głównie ze spotify connect, które działa OK. Mam nadzieje ze w końcu spotify wprowadzi jakość hifi 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, voytaz napisał:

Jakość dzwieku jest OK, ale działa kiepsko, wolno i lubi się przywieszać. Korzystam głównie ze spotify connect, które działa OK. Mam nadzieje ze w końcu spotify wprowadzi jakość hifi 

Nie zauważyłem  różnicy w  działaniu tidala i spotify,oba działają płynnie.  W tidalu lepsza  jakość 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, voytaz napisał:

TIDAL działa na ampli, a sterowany jest przez aplikację MusicCast. Możesz nawet wyłączyć telefon podczas odtwarzania i tez będzie działać. 

To prawda, ale... posiadając urządzenie z iOS 11 sprawa przedstawia się ciekawiej. Po za MusicCast, dysponujemy działającą tutaj całkiem sprawnie (i bez zacięć) aplikacją TIDAL. Apka na iOS zapewnia funkcjonalność zbliżoną do desktopowej (na razie bez obsługi MQA i bajerów typu "obracająca się okładka"), obsługuje FLAC a strumieniowanie obywa się przez przez AirPlay2 (ALAC 16/44.1). Oczywiście, wyłączając telefon/iPad lub wychodząc po za zasięg lokalnej sieci wifi, wyłączamy muzykę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, steff napisał:

To prawda, ale... posiadając urządzenie z iOS 11 sprawa przedstawia się ciekawiej. Po za MusicCast, dysponujemy działającą tutaj całkiem sprawnie (i bez zacięć) aplikacją TIDAL. Apka na iOS zapewnia funkcjonalność zbliżoną do desktopowej (na razie bez obsługi MQA i bajerów typu "obracająca się okładka"), obsługuje FLAC a strumieniowanie obywa się przez przez AirPlay2 (ALAC 16/44.1). Oczywiście, wyłączając telefon/iPad lub wychodząc po za zasięg lokalnej sieci wifi, wyłączamy muzykę. 

Jesteś pewien? Sam mam 3 urządzenia z iOS11 i się podjarałem bezstratnym dźwiękiem przez airplay, ale... sam poczytaj:

https://imagazine.pl/2018/02/20/airplay-2-znika-w-ios-113-oraz-tvos-113/

ale potwierdzam - airplay działa znacznie lepiej niż TIDAL w musiccaście. I do tego na wyswietlaczu ampli są tytuły utworów. 

 

Poza tym nie masz do końca racji z tym, ze wyłączamy muzykę odłączając sie od sieci. Airplay2 ma mieć spory bufor. 

Edytowano przez voytaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłbym szybko na to.

Informacja o potencjalnej możliwości udostępnienia przez Spotify plików w formacie bezstratnym pojawiła się na początku ubiegłego roku i od tego momentu nastała cisza.

Biorąc zaś pod uwagę liczbę użytkowników Spotify w porównaniu do innych serwisów oferujących .flaki wydaje się, że nie jest to specjalnie duży kawałek tortu do ugryzienia. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bo odgryza go tidalowi :) a o to im chodzi. 

Nie ważne że mają więcej. Chcą mieć to co mają inni. Tak to działa. Zawsze. Zwłaszcza że bazę pod to mają już zbudowana. 

Ale zobaczymy. Może jest coś czego nie wiemy. Może artyści chcą więcej za bezstratne formaty. A przecież to podobno kolejny rok gdzie Spotify jak i reszta , nie przynoszą dochodu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !
Ja od ponad roku mam RN-602 i miałem przy niej tanie JAMO 628, Pylony Opal 23 teraz mam KEF Q300 podstawkowe. Jestem zadowolony. Yamaha tak jak piszecie ma dobra przestrzeń i bass, natomiast Kefirki też mają piękną przestrzeń, bass i górę i nawet dobrą średnicę. Do tego QED Ruby które trochę uporządkowały wszytko i jest git. Do szczescia jeszcze dobrego DAC-a i bedzie ok. Dla testu dokupiłem lepsza kartę dźwiękowo do kompa AIM SC808 wymieniłem wzmacniacze na LME49720NA i jest jeszcze lepiej. Pozdrawiam
 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2018 o 13:00, voytaz napisał:

Najlepiej i najpłynniej działa słuchanie flaców po sieci lan. Ja mam zrobiony serwer DLNA na kompie. Tidal HiFi działa trochę wolno. Antena, która jest dołączona być może zadziała we Wrocławiu czy też innej Warszawie, ale ja kupiłem porządną antenę dachową - wtedy dopiero można uniknąć zakłóceń. 

A odsłuch z pena wpiętego w usb w 602 nie działa już tak płynnie? Jak z jakością odsłuchu po usb tej yamahy? Chciałbym słuchać flaców bez konieczności uruchamiania laptopa czy sieci, stąd moje pytania odnośnie jakości dźwięku z usb. To duża wygoda jednak :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Soren Lorensen napisał:

A odsłuch z pena wpiętego w usb w 602 nie działa już tak płynnie? Jak z jakością odsłuchu po usb tej yamahy? Chciałbym słuchać flaców bez konieczności uruchamiania laptopa czy sieci, stąd moje pytania odnośnie jakości dźwięku z usb. To duża wygoda jednak :)

Szczerze mówiąc nie wiem, bo mam pena sformatowanego w ntfs i nie działa. Dysk przenośny również mam ntfs i tez jest błąd po podłączeniu go. Chyba trzeba mieć fat32, wiec jak dla mnie to ta funkcja odpada. Podłączałem przez usb iPhona i działa idealnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, greg napisał:

Czy ktoś z Was może pokusić się o porównanie brzmienia Monitora Audio Bronze 6 a Heco Aurorą 700 na 803d? Oba modele mają dobre opinie w połączeniu z Yamahą - cenowo też nie ma wielkiej różnicy...

To może ja? Obie konstrukcję to zupełnie inne szkoły grania. Jeśli ktoś lubi jedną to nawet nie spojrzy na drugą. 

Bronze 6 jest sztywny. Punktowy, twardy i detaliczny. W połączeniu z Yamaha jest to granie dokładne , analityczne, punktowe dokładne. Z kolei heco 700 to ciepłe kolumny. Miękki bas i delikatniejsza góra. W połączeniu z Yamaha daje moc przy tym nutkę ciepła i melodyjnosci. 

Jeśli stawiasz na dokładność i nie słuchasz dużo talerzy i starych utworów to spodoba ci się bronze. Jeśli jednak moc, głębia i melodyjnosci to heco.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, pytam o te Bronze, bo sprzedawca jednego z salonów w Poznaniu poleca je do 803d jako ocieplające a heco niekoniecznie, bo mają rzekomo podbijać skraje pasma

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, greg napisał:

Dzięki za odpowiedź, pytam o te Bronze, bo sprzedawca jednego z salonów w Poznaniu poleca je do 803d jako ocieplające a heco niekoniecznie, bo mają rzekomo podbijać skraje pasma

 

To chyba ktoś chce się sprzętu zalegającego pozbyć ;) MA + yamaha = wieża sony lepiej gra :D  zapytaj mateaa itp. Nie wiem jak można parować te 2 firmy , trzeba lubić takie brzmienie , które i tak zamęczy ... Nawet ma silver 6 z onkyo 8250/70 grało j.w s4home pisało.

Z doświadczenia radzę iść drogą "ciepła"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bartek2 napisał:

i tak skończysz z heco 700

Na tapecie będzie Heco 700, KEF q750, magnat 727 - na odsłuchy czeka: Pat Metheny, Stańko, Możdzer, Sting, Radiohead, Massice Attack, Metallica, Faith No More. Salon 26 metrów. Czego się moge spodziewać?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...