Skocz do zawartości

Test Yamaha RN803D


Mateo89

Recommended Posts

18 godzin temu, greg napisał:

Dzięki za odpowiedź, pytam o te Bronze, bo sprzedawca jednego z salonów w Poznaniu poleca je do 803d jako ocieplające a heco niekoniecznie, bo mają rzekomo podbijać skraje pasma

 

Żenada! Tyle w komentarzu

Zestawienie optymalne. Da ci fajny przekrój co możesz uzyskać z poszczególnych konstrukcji. Takie jest moje zdanie. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

 Yamaha 803 gra lepiej niż 602. Miałem oba w domu i zostaje 803. Gra mocniej, bardziej przestrzennie, ktoś kiedyś napisał że ma mniej basu ale to nieprawda (bynajmniej u mnie w domu;))

Ypao fajna rzeczy przy słabych pomieszczeniach jak moje. 

Słucham muzyki przy 2 polozeniach kolumn: 

1) tak jak stoi na zdjęciu 1, 2 położenie w 90% czasu - codzienne słuchanie/ po pracy/ wieczorem - wtedy tylko na Ypao. Znacznie poprawia dźwięk - prawa kolumna w rogu jest mniej buczaca. Nie tracąc nic na sile basu ogólnej dynamice. Na prawdę na + i to słychać.

2) tak jak stoi na kolejnych zdjęciach- położenie do odsluchow - odsunięcie kolumn od ścian do przodu i cały system w lewo - wtedy tylko Pure Direct. Nie kalibruje ypao bo nie ma sensu. Brzmi idealnie. Na włączonym ypao ale przesunięciu kolumn ucieka mi fajny basik. 

Na prawdę to pomaga, bynajmniej w moim kiepskim pomieszczeniu znacznie pomogło. Myślę że jeśli ktoś ma bardziej zachowana symetria oddalone kolumny od ścian to nie ma sensu używać ypao. Kiedy sprzęt jest gdzieś  wcisniety jak u mnie to spory +. Co prawda muszę trochę po swojemu ustawić w aplikacji po samej kalibracji ale różnica na +.

Tak jak pisałem 803 na + wobec 602. Poważniejsze granie, bardziej przestrzenne bynajmniej z heco aurora 700. 803 chyba wykorzystuje cały potencjał kolumn lecz nie twierdzę że 602 jest dużo gorsze. Gdy budżet nie pozwala i nie trzeba ingerowac mocno w akustuke 602 do tych kolumn tez wystarcza i sprawdza sie wysmienicie. 

Pozdrowienia. W końcu zadowolony słuchacz.

 

 

20180317_105853.jpg

20180317_095408.jpg

20180317_093951.jpg

20180317_093544.jpg

Screenshot_20180317-111159.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi. Na prawde poaiedzialem kilka godzin w sobote i wczoraj zeby odpowiednio to ustawic słuchając roznej muzyki.

Każda z tych funkcji działa oddzielnie. Korektor zbyt mocno ingeruje mi w akustyke i wtedy nie mam w ogóle basu - to mi nie odpowiada więc to wyłączam.

Wydaje mi się że najlepszy najczystszy dźwięk mam właśnie przy takich ustawieniach:

1) Ypao po zrobieniu testu lekko wycisza mi prawa kolumne ta z narożnika- co przekłada się na mniejsze buczenie z tej kolumny oraz większą stereofonie, niby 0.5 db ale różnica odczuwalna.

2) ypao volume też ingeruje w dzwiek - dopasowuje/ reguluje pasmo w odniesieniu do głośności - czytalem o tym i rzeczywiacie tak jest. Jest znaczna różnica jak to wylacze/wlacze. Wydaje mi sie ze u mnie ta funkcja bardziej akcentuje/wysuwa do przodu wokale i bas jest bardziej czysty, taki pełniejszy ale nie buczacy choć wiadomo że różnie się to zachowuje w różnych kawałkach  

Pobaw sie tym i sprawdź a usłyszysz różnicę;) w aplikacji na samej górze jest wlacz/wyłącz ypao a to są już kolejne opcje jeśli włączysz ypao;)

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez chemik1989
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do cichego słuchania korzystam z innych ustawień. Włączam „Korektor YPAO” przy wyłączonym „YPAO Volume”. Co to daje? Adaptację akustyki pomieszczenia (wyraźnie wyostrzona i szersza scena), mniejszy bas, i… działające „Loudness” (nie funkcjonuje w połączeniu z YPAO Vol.). Wiem że Loud. nie ma tutaj dobrej prasy, ale rozsądnie zastosowane przy naprawdę cichym słuchaniu sprawdza się (jak dla mnie) lepiej niż YPAO Vol. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Dnia 15.12.2017 o 20:26, Greatweasel napisał:

Jest w instrukcji. Mikrofon jest malutki. Tak służy tylko do kalibracji ypao. Funkcji ypao nie skalibrujesz bez niego. Dodam od siebie że różnica pomiędzy rn 803d a rn 602 jest ogromna i to słychać... Skaczący klient. Pozdrawiam :)

A mi cały czas przy próbie kalibracji pokazuje błąd E21 control cnob, że niby pokrętła są w niewłaściwej pozycji a ustawione są poprawnie. Co może być przyczyną? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Okleiny nigdy nie imitują forniru

A co Twoim zdaniem robią? ?Bo moim i nie tylko, okleina o wyglądzie drewna imituje właśnie drewno. A w związku z tym, że fornir to cienkie płaty naturalnego drewna naklejane, w przypadku kolumn, na MDF, zapytałem czy sztuczna okleina w miarę dobrze imituje (wygląda jak) fornir.

A z opcji wypożyczenia może skorzystam, dzięki za propozycję. Na razie przeglądam fora szukając jakichś wstępnych wskazówek do odsłuchu kolumn u siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli raz dotkniesz Forniru zobaczysz że żadna okleina tego nie imituje. Jeśli Waszym zdaniem okleina w kolorze drewna to z wyglądu coś zbliżonego no to gratulację.

Chyba że słowo "imituje" oznacza bardzo bardzo szeroko przyjęte myślenie.

Wówczas takie płytki mogą imitować panele: https://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/plytki-scienne-podlogowe-i-elewacyjne/plytki-podlogowe/ceramika/gres/gres-szkliwiony-stargres-scandinavia-31-x-62-cm-kremowy-1-34-m2.html?&gclid=EAIaIQobChMI7uTw1JGy3QIVAeWaCh1JVQHpEAQYCCABEgLFyvD_BwE

Chodź im do tego daleko. A wiele produktów imituje kolumny.

Troszke inaczej rozumujemy to słowo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, voytaz napisał:

Na serio? W wątku o teście rn803...? Muszę usunąć powiadomienia o odpowiedziach w tym temacie ;) 

Voytaz ma rację!

Temat dotyczy Yamahy RN-803D...

Proszę zakończyć w tym wątku złośliwości (które niestety pojawiły się wczoraj i dzisiaj) oraz rozważania o fornirze, okleinach i ogólnie "stolarce". Tego typu wpisy będą traktowane jako OT i polecą w niebyt...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Arturas napisał:

ale teraz już będę kupował tylko używane, bo straty są zbyt duże z nowych 

Ze wszystkim tak jest. Motoryzacja, ubrania, elektronika (komputery, smartfony itp)

Patrząc na resztę to audio i tak nie traci tak sporo.

Przytoczę tylko 2 przypadki z tego forum gdzie kolega kupił u nas kolumny i uwaga! Sprzedał je z zyskiem :| Serio. Myślał że były za duże do jego pomieszczenia, finalnie wrócił i kupił je drugi raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...