Skocz do zawartości

Test Yamaha RN803D


Mateo89

Recommended Posts

OK, dzięki za rade. Będę wieczorem w domu to spróbuje wyłączyć ten router zaraz obok i przetestuje co i jak.

Mam jeszcze jedno pytanie, co daj mi funkcja WIFI Direct, w ustawieniach sieci. Jak daje Connect to tworzy się sieć ale w jakim celu ? Skoro mogę wysyłać pliki np z Foobara albo smartfona bez włączania tej opcji. 

Wyłączenie routera w bezpośrednim sąsiedztwie z amplitunerem załatwiło sprawę. Niestety nie pomogła zmiana kanałów WiFi oraz siły sygnału, problem dalej występuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

Czy jest możliwe ręczne ustawienie korektora czy tylko automatyczne za pomocą funkcji YPAO? Byłoby to świetne rozwiązanie dla bardziej grymaśnych melomanów do których należę. Taka możliwość wraz z  Audyssey mają np. amplitunery kina domowego Denon. W nowszych modelach możliwe jest  nawet sterowanie z aplikacji. Link: https://www.denon.pl/pl/product/homecinema/avreceiver/audysseymulteqeditorapp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Słuchajcie - a da się pod Yamahę podłączyć dysk USB 2,5" - czyli taki, który normalnie jest zasilany z gniazda USB w komputerze ? 

a razie moja Yamaha stoi sobie w towarzystwie starych odziedziczonych kolumn Unitra Tonsil ZG 20W  Wygląda pięknie i aplikacja działa bardzo sprawnie. Jedyna wada - Spotify nie działa bez płatnego konta. Polecają mi do niej Pylon Diamond 28, Pylon Diamond 30, PylonRuby 25 mkII, Heco revolution 7. To same podłogówki a jeszcze się zastanawiam nad monitorami. Nie wiem nawet ile tracę na obenych zabytkach.

Sama Yamaha - jeśli chodzi o jakość budowy, wygląd, aplikację - nie mam zastrzeżeń. JEdynie instrukcja jest po prostu bezadziejna - długa, niejasna po prostu nudna. Wiele tekstów w stylu nie przecinaj kabla, niestawiaj kwiatów na urządzeniu itp.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mam nadzieję, że pytanie nie padło już w wątku wczesniej, wątek jest bardzo długi więc trochę przeskakiwałem.. od strony do strony ;)

Otóż, zastanawiam się nad zakupem tej yamahay, jednak cały czas z tyłu głowy kręci się myśl - a moze by tak sprawdzone stereo pokroju NAD 326bee + streamer, jesli tak to jaki (musi mieć wejście optyczne, ale o tym później)

Uprzedzam, jestem przed odsłuchami yamahy, a szczególnie kusi mnie w nie jedno - all in one. Jedna puszka, zero peryferiów. Natomiast NADa 326 posiadałem prawie 2 lata i bardzo mi odpowiadało to jak grał. Niestety na chwilę obecną mam problem ponieważ do mojego zestawu audio muszę podpiąć TV, które o zgrozo ma tylko cyfrowe wyjście audio (optyczne)  Oled LG, piekny obraz, skąpa liczba wyjśc...

Po szybkim przejrzeniu oferty w sklepach widzę m.in modele takie jak Yamaha WXC-50, 

Teraz pytanie: jak waszym zdaniem zagra Yamaha WXC-50 + NAD 326bee w porównaniu z Yamaha MusicCast R-N803D ?

Po zliczeniu wszystkiego kasa wychodzi podobna więc nie chodzi o oszczędności za wszelką cenę.

Aha to ważne, moim prywatnym referyncyjnym combo był NAD 326bee i Dynaudio 2/7, uwielbiałem ten set i chętnie wrócę do tej kombinacji, choć widze, że Dynki w tej wersji już są raczej nie do kupienia. Mam nadzieje, że uda się kupić inny model tego producenta o podobnym brzmieniu.

To tyle z mojej storny. Chętnie posłucham Waszych sugestii

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Dnia 22.02.2018 o 09:19, S4Home napisał:

Dlatego zrobiłem akcje promocyjna w zeszłym roku na forach i wypozyczalem ma600 ich wzmacniacz na testy za darmo. I co? Okazało się że gra na poziomie tych firmowych za 3-4 tysiące :)

Magnat quantum 1009s jest tak wybitny że gra na poziomie kolumn za 20000zl.

 

Magnat to chyba ten sam koncern co Heco?? (wyglądają nawet podobnie). Też firmę Magnat kojarzyłem z "taniością" i niską jakością, ale opinie użytkowników są raczej pozytywne.

Magnat quantum 1009s już chyba nie produkują (??), a co mają jeszcze dobrego - żeby nie odbiegać od tematyki wątku - pod Yamasze 803 ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ADAMOJO napisał:

Czy da się włączyć amplituner bez pilota ?

Tak. Z aplikacji na telefon na przykład.

9 godzin temu, jazzzie napisał:

Magnat to chyba ten sam koncern co Heco?? (wyglądają nawet podobnie). Też firmę Magnat kojarzyłem z "taniością" i niską jakością, ale opinie użytkowników są raczej pozytywne.

Magnat quantum 1009s już chyba nie produkują (??), a co mają jeszcze dobrego - żeby nie odbiegać od tematyki wątku - pod Yamasze 803 ??

Tak. To ten sam koncern. Teraz magnat zmienia swoją całą linię i jak na razie odpowiednika 1009 nie widzę. Pod Yamahę 1009 nie podejdą to kolumny wymagające jednak lepszej elektroniki. Oczywiście grać będą ale jeśli ktoś chce je wykorzystać to raczej coś lepszego.

Pod 803 szukał bym obecnie nowych serii signature 700. Spodziewam się że jest to zmieniona odświeżona, dodana seria quantum 7.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2019 o 08:13, S4Home napisał:

Szukasz jezcze 4 możliwości?:)

Co najmniej :) a tak serio - bo chyba źle się wyraziłem, chodzi o to czy jeśli Yamaha jest trybie podtrzymania to można ją od razu włączyć, czy trzeba wyłączyć i dopiero włączyć. Z tego co próbowałem to chyba nie, no ale mogę się mylić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że kombinujesz nie źle. 

I nie do końca to rozumiem. Więc wyjaśnię jak jest.

Jeśli Yamaha jest w trybie podtrzymania to

1. Możesz ją włączyć z pilota

2. Możesz ją włączyć z samego urządzenia. Na panelu

3. Możesz ją włączyć z aplikacji sterującej na smartfona.

4. Możesz ją włączyć poprzez aplikację Spotify na telefonie, komputerze czy tablecie.

5. Możesz ją włączyć, prawdopodobnie bo nie testowałem, poprzez przeglądarkę internetową. Działa ona jako taki kontroler aplikacji tylko na PC

Nie włączysz jej przez czajnik na wodę, myśli, chodź tutaj też różnie może być 😛 czy piekarnik nastawiony na 220;)

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home - ja pytania o włączanie też nie zrozumiałem, więc IMHO jesteś "nieobecny, usprawiedliwiony".

Przy okazji zaciekawił mnie pkt.5 Twojej odpowiedzi - czy 803 "wystawia" coś/interfejs w sieci (lokalnej)? Można próbować się jakoś do niej "dostać"? Dla mnie to ciekawa opcja, bo bez sukcesu szukałem MusicCasta na windę, a często siedzę "na laptopie w pracy" i wygodniej by mi było obsługiwać muzę (Tidala i pena przez MC ) z laptopa, a nie szukać telefonu. 

Edytowano przez Payek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Payek napisał:

@S4Home - ja pytania o włączanie też nie zrozumiałem, więc IMHO jesteś "nieobecny, usprawiedliwiony".

Przy okazji zaciekawił mnie pkt.5 Twojej odpowiedzi - czy 803 "wystawia" coś/interfejs w sieci (lokalnej)? Można próbować się jakoś do niej "dostać"? Dla mnie to ciekawa opcja, bo bez sukcesu szukałem MusicCasta na windę, a często siedzę "na laptopie w pracy" i wygodniej by mi było obsługiwać muzę (Tidala i pena przez MC ) z laptopa, a nie szukać telefonu. 

Ten punkt wziąłem z instrukcji Yamahy. Nigdy tego nie testowałem. Widziałem to na innych urządzeniach jak to wygląda ale nie na yamaszce. Z tego co się domyślam wchodząc w przeglądarkę odczytuje interfejs samego urządzenia i tak się to kontroluje. 

Czy tidal będzie działał? Nie umiem ci odpowiedzieć. Spotify tak. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...