Skocz do zawartości

Test Yamaha RN803D


Mateo89

Recommended Posts

No grać gra, bo Yamaha "wie", że ma dalej grać. Grać też będzie dalej, gdy ciągnie pliki z USB. 

Koleka autor chciał po prostu korzystać z jednego urządzenie w danym momencie. Może jak pracuje to wyłącza telefon, żeby mu ... nie truli. Poza tym jak w telefonie bierzesz internet z sieci komórkowej to nie uruchomisz WiFi z Yamahy, żeby nią sterować, bo wtedy internet nie działa. 

 

Mam W8.1 i jestem szczęśliwym człowiekiem. Za niedługo pewnie mnie zmuszą do przejścia na W10, ale póki co sam się nie wychylam. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2020 o 11:52, digitaladam napisał:

Jest jeszcze takie coś:
https://www.microsoft.com/pl-pl/p/musiccast-10/9n1tq7rgdgm6

Niestety wymaga posiadania Win10, ale to już i tak większość.
Bardzo łatwo można przełączać między ulubionymi stacjami radiowymi radia fm i internetowego. Niestety u mnie nie działa przełączanie źródeł dźwięku jak i obsługa USB.

Albo takie coś, też dla Win10:
https://www.microsoft.com/pl-pl/p/controller-for-yamaha-musiccast/9nnv8f30ln95

Może ktoś poświęci te 4 dychy i napisze jak to się sprawdza? :)

Kupilem.Jak przetestuje to napisze jak to dziala.   Szybki test i w sumie wiekszosc funkcji dziala.Jedynie radio internetowe ciezko.Mozna wybierac tylko sposrod 40 wpisanych stacji ulubionych.Cala reszta dziala bez zarzutu.Nie sprawdzalem tylko serwisow typu tidal bo posiadam juz tylko spotyfi ale do tego wystarczy aplikacja z komputera by dzialalo poprawnie.

IMG_20200127_174221.jpg

Edytowano przez T Z6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2020 o 11:52, digitaladam napisał:

Jest jeszcze takie coś:
https://www.microsoft.com/pl-pl/p/musiccast-10/9n1tq7rgdgm6

Niestety wymaga posiadania Win10, ale to już i tak większość.
Bardzo łatwo można przełączać między ulubionymi stacjami radiowymi radia fm i internetowego. Niestety u mnie nie działa przełączanie źródeł dźwięku jak i obsługa USB.

Albo takie coś, też dla Win10:
https://www.microsoft.com/pl-pl/p/controller-for-yamaha-musiccast/9nnv8f30ln95

Może ktoś poświęci te 4 dychy i napisze jak to się sprawdza? :)

Ja dla odmiany przetestowałem pierwszy z programów i ... dla mnie dramat - działa tylko Wł/Wył całego tunera i głośność - do wywalenia. Z tym drugim programem poczekam na opinię @T Z6 cztery dychy niby nie pieniądz, ale jak to mówią "mieć, a nie mieć cztery dychy, to osiem dych różnicy" 😉.

@S4Home niby sterowanie telefonem to nie problem, ale ...  siedzę na kanapie, komp na kolanach, kawa na miękkim podłokietniku balansuje, a tu nagle i bez ostrzeżenia kończy się płyta na Tidalu. I tak cztery razy dziennie. Jaki telefon jest sam na pewno dobrze wiesz - zawsze się gdzieś schowa, a to za kawę, pod kompa czy między poduchy - to złośliwe bestie są te ☎️

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziala wszystko dobrze.Jedynie brakuje pelnej listy dostepnych stacji radiowych.Mozna tylko wybierac sposrod 40 ustawionych jako ulubionych.W sumie to wiecej chyba i tak nie potrzeba.Aplikacja wyglada moze troszke ubogo ale generalnie wydatek 40 zl uwazam za sensowny.Mozna nawet spokojnie wybierac utwory z pendriva.Radio FM dziala i wszelkie inne rzeczy.Nawet wyswietla sie ikona stacji radiowej.Ale juz korzystajac z plikow z usb nie zobaczymy niczego w rodzaju okladki plyty itp.Jesli ktos lubi sie bawic laptopem to aplikacja jest przydatna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, T Z6 napisał:

Nie sprawdzalem tylko serwisow typu tidal bo posiadam juz tylko spotyfi ale do tego wystarczy aplikacja z komputera by dzialalo poprawnie.

Pytam z ciekawości nie sprawdzam Cie, bo się w to nie zagłębiałem, widzę że wiesz lepiej. ale jak z aplikacji na PC sterować amplitunerem Yamahy?

W spotify jest po prostu wyjscie na inne urzadzenie, w Tidal tego nie znalazłem.

10 godzin temu, Payek napisał:

@S4Home niby sterowanie telefonem to nie problem, ale ...  siedzę na kanapie, komp na kolanach, kawa na miękkim podłokietniku balansuje, a tu nagle i bez ostrzeżenia kończy się płyta na Tidalu. I tak cztery razy dziennie. Jaki telefon jest sam na pewno dobrze wiesz - zawsze się gdzieś schowa, a to za kawę, pod kompa czy między poduchy - to złośliwe bestie są te ☎️

No dobra, akceptuje dylemat :):)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak 4 razy dzienne to ja bym 40 dych nie wydał. 

Trochę biedna ta aplikacja Yamahy na Windows i za bardzo windowsowa. Trochę od niechcenia zrobiona, grafikę mogli lepszą zrobić. 

 

Z tą kawą na podłokietniku to bym uważał, bo może być kuku.😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home ano tak😄.Sterowanie odbywa sie poprzez wifi.Sygnal z kompa leci przez router do Yamahy.Nawet stare komputery bez modulu wifi przesylaja sygnal.Wystarczy miec router wifi.Mysle ze dlatego sporo ludzi woli Spotyfi bo wlasnie najprosciej jest polaczyc sie z urzadzeniami typu amplitunery.Do tego bogata biblioteka.Gdyby poprawili jakosc audio byloby poprostu bosko.

IMG_20200128_121952.jpg

IMG_20200128_122055.jpg

Edytowano przez T Z6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adam Wesolowski napisał:

No jak 4 razy dzienne to ja bym 40 dych nie wydał. 

Trochę biedna ta aplikacja Yamahy na Windows i za bardzo windowsowa. Trochę od niechcenia zrobiona, grafikę mogli lepszą zrobić. 

 

Z tą kawą na podłokietniku to bym uważał, bo może być kuku.😉

Wazne ze dziala.Moje kolumny tez nie grzesza uroda i wdziekiem a jakos podoba mi sie ich brzmienie😄.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
Dnia 7.11.2017 o 17:43, voytaz napisał:

Nie pokazuje wykonawców. Pisze tylko Spotify, Deezer czy TIDAL. Dokladnie tak samo jak w rn602.

Szczerze mówiąc nie wiem czym autor recenzji się tak podnieca skoro niemal wszystko co opisuje jest tez obsługiwane przez wprowadzonego na rynek już jakiś czas temu rn602... oprócz paru rzeczy takich jak dab i ypao. 

Moglem kupić i ten i ten, słuchałem obu w różnych konfiguracjach. To co pisze autor, ze bas jest potężny to wg mnie bzdura. Okej szczegółowość, kontrola, dynamika, ale w żadnym wypadku nie potężny bas. Zwłaszcza da się odczuć jego brak przy cichym odsłuchu i w większym pomieszczeniu. Zreszta nawet w salce odsłuchowej podłączone pod nawet Heco 900, które raczej potrafią zejść nisko yamaha grała bardzo płasko. 

Oba te piece dzieli 1400pln. Autor bardzo chwali cenę 3700pln, a to wlasnie chyba największa wada tej yamahy. 

Myślę, że to kolejna „recenzja” która ma napędzić sprzedaż. Zwłaszcza, ze duża cześć tej recenzji to po prost żywcem wyjęta notka prasowa yamahy. Gdzieniegdzie słowo w słowo. 

Tak. Nie pokazuje tytułów przez musiccast.

Ale po bluetooth pokazuje wszystko !!!

Więc to niedopracowanie apki musiccast.

Dodatkowo np. w tidal jest MyMix a przez  mussiccast już nie

 

Ps. Mam 803 + heco 1000.  Dziwiek mega. Basu pod dostatkiem. Pomieszczenie 30m.

Edytowano przez Dominika Książek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...