Skocz do zawartości
Mateo89

Test Yamaha RN803D

Recommended Posts

Witam,

Posiadam 803d od trzech miesięcy. Z początku dało się wchodzić na TIDAL z pozycji pilota (enter) i można było pilotem wertować albumy i wybierać utwory. Od jakiegoś czasu zauważyłem (pewnie po aktualizacjach), że obsługiwać TIDAL można jedynie aplikacją musiccast ze smartfona - czy u Was obecnie też tak jest? Gdy pilotem ustawimy TIDALA włanczają się utwory  z uprzednio wybranego albumu na musiccascie, ale nic więcej nie da się zrobić, tylko stop, przewiń , pauza utworów w obrębie wcześniej ustawionego albumu na aplikacji.(gdy aplikacja jest wyłączona)

Co do trybu PURE DIRECT śmiem podejrzewać, że pewne ustawienia korekcyjne pozostają z  YPAO . 

YPAO włączone w ampli - PURE DIRECT Z KOREKCJĄ YPAO W pewnym zakresie

YPAO wyłączone w ampli - PURE DIRECT BEZ KOREKCJI YPAO

Dzwoniłem i pisałem w tej sprawie do serwisu (nie mają urządzenia testowego, wzorcowego w serwisie, aby to zweryfikować), ale obiecali sprawdzić jak tylko jakiś egzemplarz trafi de serwisu.

Sprawdźcie sami na przykładzie podłączonego subwoofera :

bez ypao ampli podaje pełny fabryczny zakres basu 90hz dane techniczne cięcie

YPAO suba tnie mi do 40hz (z kolumnami stx electrino 250) - można sprawdzić na aplikacji musiccast korekcję YPAO - cięcie, odległości kolumn, głośność poszczególnej kolumny i sobie ew. pozmieniać w ustawieniach. , dopasować także głośność suba - tego nie da się zrobić pilotem w amplitunerze - tylko musiccast

I TERAZ SEDNO SPRAWY :  włączam PURE DIRECT w trybie YPAO ON - subwoofer gra tak jak ustawił go YPAO , włączam PURE DIRECT w trybie YPAO OFF , czyli wyłączony i subwoofer gra na pełnym fabrycznym gazie z amplitunera- różnicy nie da się nie usłyszeć, ponieważ ktoś musiałby być głuchy totalnie.

stąd podejrzenia o pewne pozostawienie korekcji YPAO w trybie PURE DIRECT (oczywiście tryb YPAO musi być ON  i wtedy przyciskamy DIRECT)

Nie wiem jak jest z tym po ostatniej aktualizacji, ale z tego co pamiętam YPAO składało się dwóch uruchamianych niezależnie od siebie modułów: YPAO Volume oraz YPAO korektor. Może któryś z nich pozostaje włączony? 

Edytowano przez steff

6 minut temu, steff napisał:

Nie wiem jak jest z tym po ostatniej aktualizacji, ale z tego co pamiętam YPAO składało się dwóch uruchamianych niezależnie od siebie modułów: YPAO Volume oraz YPAO korektor. Może któryś z nich pozostaje włączony? 

sprawdzane przy obu włączonych modułach YPAO, jeżeli korzystam z YPAO to zawsze z obu i nie wyłączam YPAO VOL..kwestia jaka korekcja pozostaje z YPAO po włączeniu PURE DIRECT przy włączonym całkowicie YPAO zostaje zagadką...trzeba napisać zapytanie do Japonii...najlepiej do konstruktora..

Ja posiadam ten model od końca września ale nigdy nie można było za pomocą pilota wchodzić na Tidal czy Spotify (może dlatego że od razu zrobiłem aktualizacje). W jaki sposób można było tyle tysięcy albumów wertować ? Gdy aktualnie dam pauzę to można później później to wznowic tak jak u Ciebie. Mnie bardziej nurtuje pytanie w jaki sposób można wejść w jakieś ustawienia Tidala? Czy Tidal odtwarza zawsze z najwyższą jakością która aktualnie jest wykupiona ? 

Dnia 2.11.2018 o 08:29, ADAMOJO napisał:

Ja posiadam ten model od końca września ale nigdy nie można było za pomocą pilota wchodzić na Tidal czy Spotify (może dlatego że od razu zrobiłem aktualizacje). W jaki sposób można było tyle tysięcy albumów wertować ? Gdy aktualnie dam pauzę to można później później to wznowic tak jak u Ciebie. Mnie bardziej nurtuje pytanie w jaki sposób można wejść w jakieś ustawienia Tidala? Czy Tidal odtwarza zawsze z najwyższą jakością która aktualnie jest wykupiona ? 

W moim amplitunerze kd pioneer vsx-1131 od samego początku dało się i da się (po aktualizacjach) wchodzić w TIDAL pilotem i na wyświetlaczu amplitunera migrować pomiędzy tysiącami albumów i utworów przy wyłączonym TV - aż takie straszne to nie jest, ale wiadomo nie tak przejrzyste i wygodne jak na podłączonym TV, czy też aplikacji pioneer remote app (coś takiego jak musiccast yamaszki). Na 803d było tak jak na Pioneerze z początku - enter i wchodziłem w albumy - teraz tylko aplikacja. 

Jakość odtwarzanej muzyki w TIDALU jest do ustawienia (na kompie najlepiej )- klikasz na ludzika prawym przyciskiem myszy (chyba ze masz wstawione swoje foto) - wybierasz ustawienia- wybierasz streaming- do wyboru 4 opcje : normalna , wysoka, hi-fi (bezstratna jakość dźwięku), master (najlepsza jakość dźwięku) , aby mieć master trzeba mieć usługę premium za 40zł/mc . Sprawdź jakie masz ustawienie. 

1 minutę temu, fABIO napisał:

W moim amplitunerze kd pioneer vsx-1131 od samego początku dało się i da się (po aktualizacjach) wchodzić w TIDAL pilotem i na wyświetlaczu amplitunera migrować pomiędzy tysiącami albumów i utworów przy wyłączonym TV - aż takie straszne to nie jest, ale wiadomo nie tak przejrzyste i wygodne jak na podłączonym TV, czy też aplikacji pioneer remote app (coś takiego jak musiccast yamaszki). Na 803d było tak jak na Pioneerze z początku - enter i wchodziłem w albumy - teraz tylko aplikacja. 

Jakość odtwarzanej muzyki w TIDALU jest do ustawienia (na kompie najlepiej )- klikasz na ludzika prawym przyciskiem myszy (chyba ze masz wstawione swoje foto) - wybierasz ustawienia- wybierasz streaming- do wyboru 4 opcje : normalna , wysoka, hi-fi (bezstratna jakość dźwięku), master (najlepsza jakość dźwięku) , aby mieć master trzeba mieć usługę premium za 40zł/mc . Sprawdź jakie masz ustawienie. 

lewym przyciskiem myszy :)

Wydaje mi się, że Tidal Master jest w pakiecie HiFi Tidal, a nie Premium. W Premium jest tylko jakość HiFi 😎

2 godziny temu, MariuszZ napisał:

Wydaje mi się, że Tidal Master jest w pakiecie HiFi Tidal, a nie Premium. W Premium jest tylko jakość HiFi 😎

całkiem możliwe, jak to pisałem nie sprawdzałem tego i się zapomniało, a Tidala full opcję wykupiłem już ładnych kilka miesięcy temu...ale i tak kto che mieć najwyższą jakość dźwięku zauważy, że zamiast 20zł/mc trzeba bulić 40zł / mc ;) w jakiś tam sposób każdy to pomału wyczai, na kompie widać wszystko jak należy...

Cześć

W Top hifi jest promocja na zestaw :

R-N803D + B&W 704 S2 lub  R-N803D + B&W 706 S2.

Co o takim połączeniu sądzicie?

Osobiście mam kolumny Dynaudio Audience 52.

Które połączenie będzie lepsze : Yamaha z którymś B&W? czy wystarczy ze do DA52 dokupię Yamahę?

Dzięki

Moim zdaniem to połączenie propozycje ze względu na jednego dystrybutora. Ale czy jest ono trafne? Słusznie koledzy mówią weź swoje kolumny do salonu i odsłuchaj. Bo wcale bym się nie zdziwił jakbyś zostawił swoje kolumny. Z drugiej strony dynaudio lubią moc i do nich jednak przydał by się klasyczny wydajny wzmacniacz. 

Piotr

Dnia 3.11.2018 o 18:50, fABIO napisał:

Na 803d było tak jak na Pioneerze z początku - enter i wchodziłem w albumy - teraz tylko aplikacja. 

A jak wchodziłeś w albumy ? wyświetlały się na wyświetlaczu ? była jakaś wyszukiwarka ? jestem po prostu ciekaw jak to funkcjonowało. 

Dnia 5.11.2018 o 17:45, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Weź swoje kolumny i podjedź do jednego z salonów, na odsłuchu wszystko wyjdzie :) 

Raczej pożycz Yamahe do domu i wtedy wszystko wyjdzie  :) . Już było parę tematów, że ładnie grało w salonie ... ale nie tym domowym :)

Panowie, a czy możecie podpowiedzieć w jaki najlepszy sposób (chodzi mi o jakość) podłączyć laptopa pod ten amplituner ? Nie mam niestety żadnego wyjścia cyfrowego w laptopie. 

no właśnie w PL nic więcej mi nie znajduje. Miałeś do czynienia z tymi przejściówkami ? jak się to sprawdza ?

A po co go chcesz podłączać? 

Bo jeśli po pliki to ściągnie ci je po dlna. A jeśli po dźwięk z gier to USB na spdif znajdziesz a grosze na allegro.

Piotr

A mogę poprosić jakiś przykładowy link ?

Czasami chce na szybko np. córce puścić coś z youtuba coś z dysku, coś z innych aplikacji na laptopie i wtedy nie muszę się przełączać między źródłami.

Na telefonie allegro działa słabo. Jak nie znajdziesz to ci podesle w wolnej chwili.

Nie to chyba nie to. Tutaj USB robi jako zasilanie. Czy się mylę?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się