Skocz do zawartości

Test Yamaha RN803D


Mateo89

Recommended Posts

Poszperałem trochę w celu znalezienia wspomnianego przez @S4Home interfejsu, jednak bez sukcesu (może dotyczy innego modelu). Wydaje mi się, że 803 nie daje możliwości sterowania z laptopa, a przynajmniej nie w sposób zbliżony do MusicCast'a (MC). Internety nie zanotowały żadnych skarg i problemów z takim sterowaniem, więc najpewniej ono nie istnieje 😉

 Instrukcja wspomina o współpracy z PC, ale w dwóch sytuacjach:

  1. "sparowany" PC jest widoczny jako serwer (dysk) z muzyką - można odtwarzać za pomocą MC
  2. na PC z windowsem można odpalić Windows Media Player i strumieniować na 803 - w tym przypadku mamy sterowanie jak w WMP

Nie znalazłem niestety możliwości sterowania wzmacniaczem z komputera w podobny do MC sposób - nie ma MC na widnows (poza windows phone) nie ma też sieciowego interfejsu.

Jeśli ktoś, coś wie w "temacie", to proszę o wskazówki 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Payek napisał:

Poszperałem trochę w celu znalezienia wspomnianego przez @S4Home interfejsu, jednak bez sukcesu (może dotyczy innego modelu). Wydaje mi się, że 803 nie daje możliwości sterowania z laptopa, a przynajmniej nie w sposób zbliżony do MusicCast'a (MC). Internety nie zanotowały żadnych skarg i problemów z takim sterowaniem, więc najpewniej ono nie istnieje 😉

 Instrukcja wspomina o współpracy z PC, ale w dwóch sytuacjach:

  1. "sparowany" PC jest widoczny jako serwer (dysk) z muzyką - można odtwarzać za pomocą MC
  2. na PC z windowsem można odpalić Windows Media Player i strumieniować na 803 - w tym przypadku mamy sterowanie jak w WMP

Nie znalazłem niestety możliwości sterowania wzmacniaczem z komputera w podobny do MC sposób - nie ma MC na widnows (poza windows phone) nie ma też sieciowego interfejsu.

Jeśli ktoś, coś wie w "temacie", to proszę o wskazówki 🙂

Wziąłem to z instrukcji amplitunera kinowego. Nie pamiętam modelu 1070 albo 1080.

Możliwe że w stereo jest inaczej.

9 godzin temu, GleNinja napisał:

Ostatnio się dowiedziałem, że firma Yamaha radio internetowe itd udostępnia darmowo tylko na 5 lat, później pobierane są opłaty -  czy to prawda?

Pytam - bo pierwszy raz o tym słyszałem

W strasznych modelach wyłączono radio. Gdyż Yamaha zmieniła dostawcę usługi radiowej. Więc prawda jest połowiczna. 

Obecnie jeśli kupisz nowa Yamahę gra na niej "nowa" platforma internetowa. I nie jest to powiedziane że będzie ona grać 5 lat. Poprzedni soft był obsługiwany jednak dłużej.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do starszych modeli obawiam się że nie. Urządzenia mają pewien czas wsparcia technicznego. Dotyczy to dokładnie wszystkich urządzeń. I nawet jeśli problem później wystąpi no to już mówi się trudno.

Używana dawniej platforma zmieniła się w płatna. Yamaha zmieniła zatem dostawcę na darmowego. Być może nie dało się zrobić aż takiej podnośniki przez soft. 

Wiesz równie dobrze ktoś może mieć pretensje ze od stycznia tracisz wsparcie na windows 7. Zero aktualizacji. No ale w dzisiejszych czasach to już norma. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2018 o 20:01, fABIO napisał:

Witam,

Posiadam 803d od trzech miesięcy.

(...)

Co do trybu PURE DIRECT śmiem podejrzewać, że pewne ustawienia korekcyjne pozostają z  YPAO . 

YPAO włączone w ampli - PURE DIRECT Z KOREKCJĄ YPAO W pewnym zakresie

YPAO wyłączone w ampli - PURE DIRECT BEZ KOREKCJI YPAO

Dzwoniłem i pisałem w tej sprawie do serwisu (nie mają urządzenia testowego, wzorcowego w serwisie, aby to zweryfikować), ale obiecali sprawdzić jak tylko jakiś egzemplarz trafi de serwisu.

Sprawdźcie sami na przykładzie podłączonego subwoofera :

bez ypao ampli podaje pełny fabryczny zakres basu 90hz dane techniczne cięcie

YPAO suba tnie mi do 40hz (z kolumnami stx electrino 250) - można sprawdzić na aplikacji musiccast korekcję YPAO - cięcie, odległości kolumn, głośność poszczególnej kolumny i sobie ew. pozmieniać w ustawieniach. , dopasować także głośność suba - tego nie da się zrobić pilotem w amplitunerze - tylko musiccast

I TERAZ SEDNO SPRAWY :  włączam PURE DIRECT w trybie YPAO ON - subwoofer gra tak jak ustawił go YPAO , włączam PURE DIRECT w trybie YPAO OFF , czyli wyłączony i subwoofer gra na pełnym fabrycznym gazie z amplitunera- różnicy nie da się nie usłyszeć, ponieważ ktoś musiałby być głuchy totalnie.

stąd podejrzenia o pewne pozostawienie korekcji YPAO w trybie PURE DIRECT (oczywiście tryb YPAO musi być ON  i wtedy przyciskamy DIRECT)

 

Witam,

ja zakupiłem R-N803D w maju 2019 i mam pytanie:

w jakiej wersji firmware amplitunera i w jakiej wersji aplikacji MusicCast działało to co opisujesz powyżej, czyli automatyczna kalibracja YPAO obejmująca subwoofer i możliwość sprawdzenia/ustawienia parametrów w apce MusicCast???

U mnie w wersji:

- R-N803D firmware v1.16

- MusicCast v3.40

korekcja YPAO wyłącza sygnał subwoofera i koniec 😞

Próbowałem kilka razy (głośniki A, B, A+B) i za każdym razem efekt taki sam: bez YPAO subwoofer gra, a z YPAO cisza...

Zadzwoniłem w końcu do sprzedawcy (TopHiFi) i ten twierdzi, że to normalne: korekcja YPAO nie obejmuje suba i wyłącza wyjście SUB OUT.

Oficjalny serwis Yamahy (AudioKlan) informuje że nie ma pojęcia jak to działa i odsyła do instrukcji obsługi (!)...

Natomiast na stronach niektórych sklepów, w opisie R-N803D jest taka informacja:

Cytat

Dodatkowo możesz kontrolować funkcje YPAO i wyświetlać rezultaty analizy wykorzystując aplikację MusicCast*.
*Funkcja dostępna w przyszłych aktualizacjach oprogramowania.

Ale po dwóch dniach poszukiwań w necie w trzech językach, w końcu widzę ślady, że przynajmniej kiedyś to działało!

W jakimś review anglojęzycznym jest zrzut ekranu MusicCast z ustawieniami YPAO i opcją włączenia subwoofera - ja nie mam takich ustawień w aplikacji:

IMG_0006_N_206050_2.PNG

 

To jak to w końcu jest???

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 30.10.2019 o 10:54, Payek napisał:

Przy okazji zaciekawił mnie pkt.5 Twojej odpowiedzi - czy 803 "wystawia" coś/interfejs w sieci (lokalnej)? Można próbować się jakoś do niej "dostać"? Dla mnie to ciekawa opcja, bo bez sukcesu szukałem MusicCasta na windę, a często siedzę "na laptopie w pracy" i wygodniej by mi było obsługiwać muzę (Tidala i pena przez MC ) z laptopa, a nie szukać telefonu. 

Jest coś takiego. Instalujesz BlueStack i instalujesz tam Music casta, poniżej wrzucam Ci poglądowe zdjęcia.

A i dzięki Panowie za gorące odpowiedzi na temat włączania urządzenia (wszystkie je znałem :) )

Miałem jeszcze zapytać, czy ktoś się orientuje do ilu GB obsługuje port USB ? Podłączyłem kartę pamięci która ma 128GB i niestety nie czyta a na innych 8/16 GB wszystko jest ok.

1.png

2.png

Edytowano przez ADAMOJO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2019 o 09:09, S4Home napisał:

 

Wiesz równie dobrze ktoś może mieć pretensje ze od stycznia tracisz wsparcie na windows 7. Zero aktualizacji. No ale w dzisiejszych czasach to już norma. 

Tak, ale w komputerze masz możliwość wgrania innego softu (systemu operacyjnego) za darmo. I nie koniecznie musi być to Windows. A w przypadku starszych modeli ampli, gdzie skończyło się wsparcie nie jest już tak różowo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ADAMOJO dzięki śliczne! Zainstalowane i działa.(nawet w tej chwili używam 🙂). Nie jest to pewnie najbardziej "eleganckie" rozwiązanie i dalej trochę nie rozumiem czemu Yamaha nie wyda MusicCasta na Windowsa, ale DZIAŁA!

Przy okazji - od niedawna testuję AppleMusic i do czego w sumie służy kafelek "AirPlay" w MusicCast (MC)? U mnie żadnej integracji z Apple Music nie ma, ot po prostu mogę zobaczyć "co leci" jeśli wcześniej puszczę coś sobie z Apple Music.  W przeciwieństwie do np. Tidala z poziomu aplikacji MC nie ma możliwości przeglądania zasobów Apple Music, "dozwolony" jest jedynie ruch w przeciwnym kierunku, tzn. przesłanie z aplikacji Appla odtwarzanej muzyki na tuner. To tak ma być?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomasz S. napisał:

AirPlay to taki standard przesyłu audio / video z urządzeń Apple. To nie to samo co Apple Music, które jest po prostu serwisem jak Spotify czy Tidal. 

Oczywiście masz rację, ale... 😉

funkcjonalnie kafelki w MusicCast to źródła muzyki/dźwięku (niezależnie czy to serwis (Spotify), urządzenie (tuner) czy lokalizacja (serwer/pen)).  W idealnym świecie spodziewałbym się, że kafelek AirPlay prowadzi do mojego iphone i/lub konta AppleMusic. Obecnie nie służy raczej do niczego, bo nawet streamingując coś z iphone (niezależnie czy z telefonu czy z serwisu applemusic) po przełączeniu w MC źródła na inne nie można wrócić do strumienia z apple. Obecnie iphone i applemusic to kompletnie odrębne byty od MusicCasta, przez co używanie tego jest umiarkowanie wygodne (iphone jest żony i trochę dziwnie na mnie patrzy, jak grzebię ciągle w jej telefonie). 

Zapytałem, czy tak ma być, bo może można sparować appla (iphone i applemusic) z MusicCastem i "mieć jeden by wszystkimi rządzić". Można jakoś to zmusić do współpracy?

5 godzin temu, S4Home napisał:

Właśnie 16 GB to chyba maks. Gdzieś trafiłem na informację że 32. Ale tutaj nie sprawdzałem. Nie mam takiego. 16 odczytuje , potwierdzam. 

U mnie 803 gra z Sandisc 64GB bez żadnych problemów.

Dokładnie z takim: Pendrive Sandisc 64GB 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Payek napisał:

Zapytałem, czy tak ma być, bo może można sparować appla (iphone i applemusic) z MusicCastem i "mieć jeden by wszystkimi rządzić". Można jakoś to zmusić do współpracy?

Niestety, trzeba czekać aż Yamaha zaimplementuje Apple Music do MusicCast. Póki co oddaj żonie telefon :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2019 o 10:27, ADAMOJO napisał:

Miałem jeszcze zapytać, czy ktoś się orientuje do ilu GB obsługuje port USB ? Podłączyłem kartę pamięci która ma 128GB i niestety nie czyta a na innych 8/16 GB wszystko jest ok.

 

Sprawdz w jakim systemie sa pliki FAT lub NFTS, bo u mnie usb w odtwarzaczu Cd Yamahy odtwarzalo pendrive tylko w tych pierwszych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne w przyszłych aktualizacjach tudzież w kolejnej odsłonie Apple music może się pojawić. Aczkolwiek nie wykluczone że nie. Prawdę mówiąc producenci nie chętnie wchodzą w systemy Apple. Zaimplementowanie airplay i airplay 2 w większości rozwiązuje problem i nie wykluczone że tak to zostanie. Strimujesz po prostu muzykę z innego urządzenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Dnia 30.10.2019 o 10:54, Payek napisał:

@S4Home - ja pytania o włączanie też nie zrozumiałem, więc IMHO jesteś "nieobecny, usprawiedliwiony".

Przy okazji zaciekawił mnie pkt.5 Twojej odpowiedzi - czy 803 "wystawia" coś/interfejs w sieci (lokalnej)? Można próbować się jakoś do niej "dostać"? Dla mnie to ciekawa opcja, bo bez sukcesu szukałem MusicCasta na windę, a często siedzę "na laptopie w pracy" i wygodniej by mi było obsługiwać muzę (Tidala i pena przez MC ) z laptopa, a nie szukać telefonu. 

Jest jeszcze takie coś:
https://www.microsoft.com/pl-pl/p/musiccast-10/9n1tq7rgdgm6

Niestety wymaga posiadania Win10, ale to już i tak większość.
Bardzo łatwo można przełączać między ulubionymi stacjami radiowymi radia fm i internetowego. Niestety u mnie nie działa przełączanie źródeł dźwięku jak i obsługa USB.

Albo takie coś, też dla Win10:
https://www.microsoft.com/pl-pl/p/controller-for-yamaha-musiccast/9nnv8f30ln95

Może ktoś poświęci te 4 dychy i napisze jak to się sprawdza? :)

Edytowano przez digitaladam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Serio taki problem wyjąc telefon i przełączyć? Tak często to robicie?"

Teoretycznie nie, ale problemem tej aplikacji (może raczej systemu iOS) jest to, że po wygaszeniu ekranu telefonu czy iPada po paru minutach AV Controller się desaktywuje (takie wymagania Apple). Jak ktoś słucha całego albumu jednym ciągiem to ok, ale jak ktoś chce sobie "skakać" po różnych utworach/albumach i co parę minut na nowo wchodzić do aplikacji itd. to kota można dostać. Yamaha mogłaby zrobić jakiś Widget na iPhone, żeby z Control Center można było obudzić AV Controller, albo niech chociaż dadzą SDK to se można samemu napisać kilka linijek kodu.

Znacznie łatwiej jest z Alt+Tab w Window przeskoczyć na AV Controller i zmienić utwór. 5 sekund i po sprawie. 

Gdybym miał W10 to już bym ten AV Controller na Windows kupił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...