Skocz do zawartości
Mateo89

Test Yamaha RN803D

Recommended Posts

"Serio taki problem wyjąc telefon i przełączyć? Tak często to robicie?"

Teoretycznie nie, ale problemem tej aplikacji (może raczej systemu iOS) jest to, że po wygaszeniu ekranu telefonu czy iPada po paru minutach AV Controller się desaktywuje (takie wymagania Apple). Jak ktoś słucha całego albumu jednym ciągiem to ok, ale jak ktoś chce sobie "skakać" po różnych utworach/albumach i co parę minut na nowo wchodzić do aplikacji itd. to kota można dostać. Yamaha mogłaby zrobić jakiś Widget na iPhone, żeby z Control Center można było obudzić AV Controller, albo niech chociaż dadzą SDK to se można samemu napisać kilka linijek kodu.

Znacznie łatwiej jest z Alt+Tab w Window przeskoczyć na AV Controller i zmienić utwór. 5 sekund i po sprawie. 

Gdybym miał W10 to już bym ten AV Controller na Windows kupił.

No ale co ma jedno do drugiego?

To tylko apka sterująca, jeśli mówimy o Tidal czy Spotify.

Włączasz i nawet jak telefon ubije proces to gra dalej bo już jest tak ustawione na ampli.

1 godzinę temu, Adam Wesolowski napisał:

Gdybym miał W10 to już bym ten AV Controller na Windows kupił.

A co masz?

No grać gra, bo Yamaha "wie", że ma dalej grać. Grać też będzie dalej, gdy ciągnie pliki z USB. 

Koleka autor chciał po prostu korzystać z jednego urządzenie w danym momencie. Może jak pracuje to wyłącza telefon, żeby mu ... nie truli. Poza tym jak w telefonie bierzesz internet z sieci komórkowej to nie uruchomisz WiFi z Yamahy, żeby nią sterować, bo wtedy internet nie działa. 

Mam W8.1 i jestem szczęśliwym człowiekiem. Za niedługo pewnie mnie zmuszą do przejścia na W10, ale póki co sam się nie wychylam. 

Napisano (edytowany)
Dnia 26.01.2020 o 11:52, digitaladam napisał:

Jest jeszcze takie coś:
https://www.microsoft.com/pl-pl/p/musiccast-10/9n1tq7rgdgm6

Niestety wymaga posiadania Win10, ale to już i tak większość.
Bardzo łatwo można przełączać między ulubionymi stacjami radiowymi radia fm i internetowego. Niestety u mnie nie działa przełączanie źródeł dźwięku jak i obsługa USB.

Albo takie coś, też dla Win10:
https://www.microsoft.com/pl-pl/p/controller-for-yamaha-musiccast/9nnv8f30ln95

Może ktoś poświęci te 4 dychy i napisze jak to się sprawdza? :)

Kupilem.Jak przetestuje to napisze jak to dziala.   Szybki test i w sumie wiekszosc funkcji dziala.Jedynie radio internetowe ciezko.Mozna wybierac tylko sposrod 40 wpisanych stacji ulubionych.Cala reszta dziala bez zarzutu.Nie sprawdzalem tylko serwisow typu tidal bo posiadam juz tylko spotyfi ale do tego wystarczy aplikacja z komputera by dzialalo poprawnie.

IMG_20200127_174221.jpg

Edytowano przez T Z6

Dnia 26.01.2020 o 11:52, digitaladam napisał:

Jest jeszcze takie coś:
https://www.microsoft.com/pl-pl/p/musiccast-10/9n1tq7rgdgm6

Niestety wymaga posiadania Win10, ale to już i tak większość.
Bardzo łatwo można przełączać między ulubionymi stacjami radiowymi radia fm i internetowego. Niestety u mnie nie działa przełączanie źródeł dźwięku jak i obsługa USB.

Albo takie coś, też dla Win10:
https://www.microsoft.com/pl-pl/p/controller-for-yamaha-musiccast/9nnv8f30ln95

Może ktoś poświęci te 4 dychy i napisze jak to się sprawdza? :)

Ja dla odmiany przetestowałem pierwszy z programów i ... dla mnie dramat - działa tylko Wł/Wył całego tunera i głośność - do wywalenia. Z tym drugim programem poczekam na opinię @T Z6 cztery dychy niby nie pieniądz, ale jak to mówią "mieć, a nie mieć cztery dychy, to osiem dych różnicy" 😉.

@S4Home niby sterowanie telefonem to nie problem, ale ...  siedzę na kanapie, komp na kolanach, kawa na miękkim podłokietniku balansuje, a tu nagle i bez ostrzeżenia kończy się płyta na Tidalu. I tak cztery razy dziennie. Jaki telefon jest sam na pewno dobrze wiesz - zawsze się gdzieś schowa, a to za kawę, pod kompa czy między poduchy - to złośliwe bestie są te ☎️

U mnie dziala wszystko dobrze.Jedynie brakuje pelnej listy dostepnych stacji radiowych.Mozna tylko wybierac sposrod 40 ustawionych jako ulubionych.W sumie to wiecej chyba i tak nie potrzeba.Aplikacja wyglada moze troszke ubogo ale generalnie wydatek 40 zl uwazam za sensowny.Mozna nawet spokojnie wybierac utwory z pendriva.Radio FM dziala i wszelkie inne rzeczy.Nawet wyswietla sie ikona stacji radiowej.Ale juz korzystajac z plikow z usb nie zobaczymy niczego w rodzaju okladki plyty itp.Jesli ktos lubi sie bawic laptopem to aplikacja jest przydatna.

14 godzin temu, T Z6 napisał:

Nie sprawdzalem tylko serwisow typu tidal bo posiadam juz tylko spotyfi ale do tego wystarczy aplikacja z komputera by dzialalo poprawnie.

Pytam z ciekawości nie sprawdzam Cie, bo się w to nie zagłębiałem, widzę że wiesz lepiej. ale jak z aplikacji na PC sterować amplitunerem Yamahy?

W spotify jest po prostu wyjscie na inne urzadzenie, w Tidal tego nie znalazłem.

10 godzin temu, Payek napisał:

@S4Home niby sterowanie telefonem to nie problem, ale ...  siedzę na kanapie, komp na kolanach, kawa na miękkim podłokietniku balansuje, a tu nagle i bez ostrzeżenia kończy się płyta na Tidalu. I tak cztery razy dziennie. Jaki telefon jest sam na pewno dobrze wiesz - zawsze się gdzieś schowa, a to za kawę, pod kompa czy między poduchy - to złośliwe bestie są te ☎️

No dobra, akceptuje dylemat :):)

No jak 4 razy dzienne to ja bym 40 dych nie wydał. 

Trochę biedna ta aplikacja Yamahy na Windows i za bardzo windowsowa. Trochę od niechcenia zrobiona, grafikę mogli lepszą zrobić. 

Z tą kawą na podłokietniku to bym uważał, bo może być kuku.😉

Napisano (edytowany)

S4Home ano tak😄.Sterowanie odbywa sie poprzez wifi.Sygnal z kompa leci przez router do Yamahy.Nawet stare komputery bez modulu wifi przesylaja sygnal.Wystarczy miec router wifi.Mysle ze dlatego sporo ludzi woli Spotyfi bo wlasnie najprosciej jest polaczyc sie z urzadzeniami typu amplitunery.Do tego bogata biblioteka.Gdyby poprawili jakosc audio byloby poprostu bosko.

IMG_20200128_121952.jpg

IMG_20200128_122055.jpg

Edytowano przez T Z6

3 godziny temu, Adam Wesolowski napisał:

No jak 4 razy dzienne to ja bym 40 dych nie wydał. 

Trochę biedna ta aplikacja Yamahy na Windows i za bardzo windowsowa. Trochę od niechcenia zrobiona, grafikę mogli lepszą zrobić. 

Z tą kawą na podłokietniku to bym uważał, bo może być kuku.😉

Wazne ze dziala.Moje kolumny tez nie grzesza uroda i wdziekiem a jakos podoba mi sie ich brzmienie😄.

W klasie zasilania?

To tak. Jak powiedział Kraft jest to AB. Chyba że pytasz o klasę urządzenia samego w sobie wówczas RN803 i AS 701 stoi wyżej od RN602.

witam,

mam pytanie, czy miał ktoś możliwość porównania 803 z typowym ampli choćby rx-a1010. chodzi mi głównie o różnice w odsłuchu stereo.

u mnie rx-a1010 gra z jbl280 ( pokój 25m / muzyka 90% metal ) i jestem w sumie zadowolony, ale dobre opinie o 803 mnie zaciekawiły.