Skocz do zawartości

Test Yamaha RN803D


Mateo89

Recommended Posts

@S4Home ja puszczam filmy z pendrive wczepionego w USB telewizora i chciałem by był lepszy dźwięk przy dialogach dlatego o to pytam bo w moim tanim na chwile obecna KD jest tragedia z dialogami ale skoro się nie da to trudno. Sprzęt nowy odbieram dopiero za miesiąc na święta, taki prezent sobie zrobiłem i może zauroczy mnie wystarczająco tak jak będzie grało :) Kupiłem MA Silver 10 i Yamaha RN803d mam nadzieje że będzie spoko.

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie podłączenia telewizji ,czy bez problemu podłączę TV tak by nawet przy oglądaniu kanałów z dekodera NC+ czy telewizji naziemnej dźwięk szedł przez ten nowy sprzęt ? Jesli tak to jakie kable potrzebuję ? I jak to zrobić z tym zestawem ? Mam TV PHILIPS 49PUS7809 a na załączonym zdjęciu pokazane jakie ma opcje wejść i wyjść. Chce by był jak najlepszy dźwięk.

philips-49pus7809.jpg

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Panowie @voytaz @S4Home @jacek75 @Kraft czy wiecie w jaki sposób ustawia się tą opcje YAPO w RN803D ? Na jakiej zasadzie to działa ? trzeba wcisnąć jakiś guzik opcji na pilocie lub amplitunerze czy jak ? Gdzieś czytałem że w instrukcji nie jest to opisane jak się korzysta i niby jest to sterowane tylko z aplikacji i podłączeniu jakiegoś mikrofonu czy to prawda bo nic z tego nie rozumiem a pytam bo za kilka dni już odbieram sprzęt ze sklepu i chciałbym wiedzieć jak się uruchamia te funkcje . Wyczytałem też że ta funkcja jest fantastyczna bo dostosowuje świetnie dźwięk do pomieszczenia i działa tylko bez trybu pure direct , nic więcej nie było opisane ale nie pamiętam gdzie to czytałem. Proszę o sprostowanie jak to się uruchamia i działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcja działa identycznie, jak w zwykłym amplitunerze kina domowego. Mikrofon jest w zestawie. Kiedyś jakąś Yamahę kalibrowałem w ten sposób. Szczegółów nie pamiętam, ale nie było to trudne. Na pewno w instrukcji jest to opisane, a jak nie, to ściągnij sobie ze strony Yamahy instrukcję od jakiegoś ampli KD. Zresztą do R-N803 też możesz sobie już teraz ściągnąć instrukcję i samemu sprawdzić, jest, czy nie jest to opisane.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 16.12.2017 o 22:41, Mateo89 napisał:

A tak w ogóle ktoś może się wypowiedzieć na jakiej zasadzie działa ta kalibracja? czy ona polepsza dźwięk czy jak? wyciąga z kolumn więcej niż sam mogę ustawić potrncjometrami i ustawieniami cyfrowymi w ampli bo niby takie posiada czy jak? 

kalibracja w 803D działa dwojako:

1. YPAO - dostosowuje brzmienie kolumn aby pozbyć sie dudnień i wyrównać poziomy częstotliwości w miejscu odsłuchu (w miejscu gdzie był mikrofon w trakcie kalibracji - wzmacniacz generuje szum różowy oraz sekwencje pulsacji do oceny dudnienia i analizuje, po analizie trzeba zatwierdzić pomiar i zapisać przez SAVE)

u mnie gdy miałem jeszcze STX Neutrino było fajnie widać inne wychylenie membran głośników - głośnik mający wiecej przestrzeni wokół siebie generował więcej basu, widoczne było większe wychylenie membrany, głośnik stojący bliżej kąta miał zmniejszone wychylenie membrany.

2. YPAO VOL - czyli korekcja LOUDNESS realizowana przez algorytm Yamahy - nie działa wówczas pokrętło Loudness

YPAO VOL można włączyć lub wyłączyć tylko gdy jest włączone YPAO.

 

YPAO wyciąga więcej niż tylko regulacja BASS TREBLE LOUDNESS. Potrafi generować niskie częstotliwości bez dudnień albo podbić nieco pasmo gdzie brakuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie kwestia ustawień albo wygrzania kolumn. Jak długo masz te MA Silver 10?   polecam wygrzewanie w przeciwfazie jak opisano na przykład tu: https://www.cambridgeaudio.com/en/blog/how-run-speakers

Czy mikrofon umieszczasz w miejscu gdzie masz głowę podczas odsłuchu? (to na czym kładziesz mikrofon do pomiarów też ma wpływ na efekt - tu radzę pokombinować we własym zakresie)

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matlej tak mam Monitor Audio Silver 10 a mikrofon kładę na na amplitunerze i odchodzę od niego i siadam na kanapę oddalona 3 metry od niego i siadam na jej środku tak że jesteśmy na przeciwko siebie czyli ja i mikrofon i wydaje mi się że mam go na wysokości głowy. Mam jakoś inaczej go ustawić? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikrofon umieść na statywie albo na czymś co symulowałoby twoją głowę i po to jest długi kabel przy mikrofonie aby dostał w miejsce gdzie zazwyczaj jesteś gdy słuchasz muzyki.

Mikrofon ma być w miejscu głowy podczas odsłuchu. Statyw najlepiej zakryć kocem. Podczas kalibracji wychodzisz z pomieszczenia. Masz na to całe 10 sekund. Tyle Yamaha czeka zanim rozpocznie kalibracje.

jak się skończy to przychodzisz sprawdzasz, czy nie ma błędów i zatwierdzasz SAVE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...