Skocz do zawartości

Test Yamaha RN803D


Mateo89

Recommended Posts

Witam,

Z tego o czym dyskutujecie można wywnioskować, że yamaha 803 nie przewija utworów z nośnika pamięci przez usb (to jest jeszcze do przeżycia), ale to, że sprzęt słabo gra po cichu (jak odbiornik tv) dla mnie już poważna wada. Czy znaczy to, że Onkyo 8270 po cichu gra lepiej (mocniej, głębiej) od yamahy 803, która pokazuje swoją moc dopiero przy głośnym słuchaniu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bartek2 napisał:

Witam,

Z tego o czym dyskutujecie można wywnioskować, że yamaha 803 nie przewija utworów z nośnika pamięci przez usb (to jest jeszcze do przeżycia), ale to, że sprzęt słabo gra po cichu (jak odbiornik tv) dla mnie już poważna wada. Czy znaczy to, że Onkyo 8270 po cichu gra lepiej (mocniej, głębiej) od yamahy 803, która pokazuje swoją moc dopiero przy głośnym słuchaniu?

Yamaha 803D po cichu gra bardzo dobrze, ale nie wyjęta wprost z kartonu. Trzeba przetestować kilka ustawień i wybrać najlepsze dla siebie. (sterowanie końcówką mocy dla 4/8 Ohm, YPAO, YPAO VOL, oraz Loudness albo jak kto lubi PURE DIRECT). Nie trzeba głośno słuchać. Ja słucham wieczorami, po pracy i mam litość dla siebie i sąsiadów... teraz słucham na poziomie -52 dB... a pewnie jeszcze chwilę i dojdę do -58 bo tak mam zazwyczaj koło północy jak miasto sie wyciszy...i jestem zadowolony. Jest wszystko. Jest przyjemnie. Spróbuj dać szanse Yamaszce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, matlej napisał:

Yamaha 803D po cichu gra bardzo dobrze, ale nie wyjęta wprost z kartonu. Trzeba przetestować kilka ustawień i wybrać najlepsze dla siebie. (sterowanie końcówką mocy dla 4/8 Ohm, YPAO, YPAO VOL, oraz Loudness albo jak kto lubi PURE DIRECT). Nie trzeba głośno słuchać. Ja słucham wieczorami, po pracy i mam litość dla siebie i sąsiadów... teraz słucham na poziomie -52 dB... a pewnie jeszcze chwilę i dojdę do -58 bo tak mam zazwyczaj koło północy jak miasto sie wyciszy...i jestem zadowolony. Jest wszystko. Jest przyjemnie. Spróbuj dać szanse Yamaszce.

Jakie masz do niej kolumny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem STX Neutrino ale było za ostro w paśmie 8-11 kHz, zbyt detaliczne jak dla mnie wiec się z nimi pożegnałem. Słucham na zbudowanych przeze mnie kolumnach więc nic Ci nie powie. Grają przyjemniej od STX, głębiej, cieplej ale nieco mniej detalicznie. Ze względów estetycznych zamierzam w niedalekiej przyszłości przestestować HECO Aurora 700 albo coś lepszego i być może zostawić. Jak będą grały lepiej - jak nie, ide w kolejne DIY : kolumny ZAPH ZRT

Dziś testowałem Yamahe z Xavianami Primissima 2 i powiem, że przyjemnie sie tego słucha. Bardzo ładnie budują przestrzeń... (ale to obudowa zamknięta więc basu z tego nie ma)

 

Edytowano przez matlej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie do użytkowników 803.

Czy też macie problem z działaniem tidala przez musiccasta? Mi ciągle to się wiesza, laguje i jakoś marnie to chodzi...

I czy da się odtwarzać bezpośrednio z aplikacji tidal na smartfonie odrazu na 803d bez uruchomiania musiccasta? 

Jak włączę tidal na smartfonie to muzyka jest odtwarzana na głośniki smartfona a nie wiem czy można jakoś przełączyć na Yamahę? 

Michał 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, mirq napisał:

Witam,

Mam pytanie do użytkowników 803.

Czy też macie problem z działaniem tidala przez musiccasta? Mi ciągle to się wiesza, laguje i jakoś marnie to chodzi...

I czy da się odtwarzać bezpośrednio z aplikacji tidal na smartfonie odrazu na 803d bez uruchomiania musiccasta? 

Jak włączę tidal na smartfonie to muzyka jest odtwarzana na głośniki smartfona a nie wiem czy można jakoś przełączyć na Yamahę? 

Michał 

Działa na tyle źle ze nie przedłużam abonamentu. Wiesza się cały czas, ciężko czasem nawet włączyć. Spotify działa bezproblemowo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, czy może ktoś może mi jednoznacznie powiedzieć czy przez aplikację tidala mogę słuchać muzyki na r-n803d? właśnie podłączyłem toto i teraz się tylko wk....am. Działa tylko przez aplikację music cast ale nie wiem jak się tam zalogować do swojego konta w tidalu. zależy mi na tidalu ze względu na bezstratny format plików w tym serwisie.

Ktoś już to ogarnął?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidal w odróżnieniu od Spotify nie pozwala bezpośrednio - jedynie przez musiccast - strumieniować muzyki odtwarzanej z aplikacji.

Ale jeżeli skonfigurujesz aplikację, żeby odtwarzała muzykę w formacie bezstratnym, to w tej samej jakości będzie ją odtwarzała za pośrednictwem musiccasta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w ustawienia pokoju, potem konta i logujesz się w Tidalu. Przed tym procederem pozamykaj tidala wszędzie gdzie masz otwartego, bo się możesz nie zalogować. 

Inna możliwość jest taka, ze podłączasz komputer kablem optycznym do yamahy, a Tidala odpalasz na kompie. 

Te dwie opcje pozwalają słuchać w bezstratnej jakości. Przesyłanie przez bluetooth/airplay automatycznie degraduje dźwięk 

2E418875-A086-4AA2-AC1A-10DC2F527AB2.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info voytaz, udało się. :DPrzesiadlem sie dzisiaj na R-N 803d z poprzedniego cambridge audio a640 plus dinks bluetooth z aptx a w wczesniej z cd CA.

Po pierwszych odsluchach jestem b. Zadowolony. Kazdy aspekt na plus a najbardziej analityczność.klocek gra super.

Minusem w apce music cast przy tidalu jest niestety brak zapisanych ulubionych wykonawcow itp. Chyba ze jest jakis sposob zeby byly widoczne? Nie moge nawet tam na nowo ich dodac i za kazdym razem szukam albumu albo wykonawcy gdy chce posluchac.

na razie tidal na stronie nie podaje supportu dla yamahy pewnie trzeba bedzie poczekac na update z ich strony zeby bezposrednio z apki tidal dalo sie puscic na yamahe.w deezerze chyba tak to juz dziala ale jakosc w tidalu mnie tam nie pusci :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...