Skocz do zawartości

Stereo nabiurkowe


stachumuzyk

Recommended Posts

Witam, chciałbym sobie sprawić zestaw stereo, który służyłby jako głośniki komputerowe + radio (w podanej kolejności). Warunkiem jest by kolumny mogły stać na biurku. Szukam brzmienia ciepłego, z pełnym środkiem, rozsądnym basem i sopranem. Układ pokoju jak na załączonym rysunku. Powierzchnia (po odliczeniu szafy, która jest w zabudowie): 16,12 m, licząc z wnęką do drzwi - 18,52

Zastanawia mnie zestaw proponowany przez sklep Nautilus http://salony.nautilus.net.pl/nasze-zestawy/rozpoczynam-przygode-systemy-do-15-000-pln/

  • All-in-one Cambridge Audio One
  • Głośniki Castle Knight 2
  • Przewody głośnikowe Oyaide Explorer 0.75 m

Co myślicie o zastosowaniu tego zestawu? Dla mnie ma on dodatkowy plus, mianowicie system muzyczny Cambridge jest na 23 cm szeroki, więc mogę go postawić na jednostce centralnej komputera. Oczywiście jeśli zdecyduję się na coś innego to sobie dorobię półeczkę albo coś. Moglibyście polecić coś innego do porównania? Opcje: nowe i używane wchodzą jak najbardziej w grę.

W każdym razie: głośniki mają stać na biurku po bokach monitora a system/amplituner/coś innego ma stać pod biurkiem.

Chciałbym zmieścić się max w 4 000 zł (cztery tysiące). Jeżeli uda się znaleźć coś w niższej cenie, to nie omieszkam skorzystać.

W przeszłości używałem zestawu Sanyo (prawdopodobnie było to JA2003+JT20L) i byłem dość zadowolony z efektów.

Nadal go mam, ale po ponad 30 latach użytkowania, zestaw odmówił posłuszeństwa i na pewno kolumny są do wymiany/pełnego remontu.

Obecnie używana tak jak na rysunku stara wieża stereo Philipsa FW535C:

miniwieze-philips-mo-852272.jpg

1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.11.2017 o 21:28, stachumuzyk napisał:

Witam, chciałbym sobie sprawić zestaw stereo, który służyłby jako głośniki komputerowe + radio (w podanej kolejności). Warunkiem jest by kolumny mogły stać na biurku. Szukam brzmienia ciepłego, z pełnym środkiem, rozsądnym basem i sopranem. Układ pokoju jak na załączonym rysunku. Powierzchnia (po odliczeniu szafy, która jest w zabudowie): 16,12 m, licząc z wnęką do drzwi - 18,52

Zastanawia mnie zestaw proponowany przez sklep Nautilus http://salony.nautilus.net.pl/nasze-zestawy/rozpoczynam-przygode-systemy-do-15-000-pln/

  • All-in-one Cambridge Audio One
  • Głośniki Castle Knight 2
  • Przewody głośnikowe Oyaide Explorer 0.75 m

Co myślicie o zastosowaniu tego zestawu? Dla mnie ma on dodatkowy plus, mianowicie system muzyczny Cambridge jest na 23 cm szeroki, więc mogę go postawić na jednostce centralnej komputera. Oczywiście jeśli zdecyduję się na coś innego to sobie dorobię półeczkę albo coś. Moglibyście polecić coś innego do porównania? Opcje: nowe i używane wchodzą jak najbardziej w grę.

W każdym razie: głośniki mają stać na biurku po bokach monitora a system/amplituner/coś innego ma stać pod biurkiem.

Chciałbym zmieścić się max w 4 000 zł (cztery tysiące). Jeżeli uda się znaleźć coś w niższej cenie, to nie omieszkam skorzystać.

W przeszłości używałem zestawu Sanyo (prawdopodobnie było to JA2003+JT20L) i byłem dość zadowolony z efektów.

Nadal go mam, ale po ponad 30 latach użytkowania, zestaw odmówił posłuszeństwa i na pewno kolumny są do wymiany/pełnego remontu.

Obecnie używana tak jak na rysunku stara wieża stereo Philipsa FW535C:

miniwieze-philips-mo-852272.jpg

1.jpg

Co to jest "Nakastlik" ? :) A tak poważnie to w twoim przypadku problem będzie z akustyką bo bo pomieszczenie jest jakie jest, z tym boryka się 98% audiolubów. Nie będę Ci proponował przemeblowania, bo to bez sensu,dla większości  muzyka jest elementem życia a nie odwrotnie.

Zostaje mi więc poparcie @S4Home w sprawie aktywnych monitorów + DAC 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Dziękuję!

Zagrają lepiej. Przede wszystkim pełnym dźwiękiem i stereofonia. Kiedy masz blisko pasywne kolumny to nie grają w stereo. Po prostu dźwięk wydobywa się z obu i to wszystko.

Ja nie lubię dźwięku castle, kojazysz mi się ze starszymi osobami słuchający mi jazzu i czytającymi gazetę. 

Przepraszam jeśli kogoś uraziłem. Nie to było zamiarem. Po prostu relaks na maksa. Elac ma potężne basy jest delikatny na górze a przy tym wciąga do dźwięku. 

Ale to wciąż numer dwa.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.11.2017 o 11:10, S4Home napisał:

kojazysz mi się ze starszymi osobami słuchający mi jazzu i czytającymi gazetę. 

Nie ma najmniejszego problemu.

A jaki zestaw DAC+aktywne byście polecili? Jeśli będę miał tylko możliwość to będę chciał odsłuchać każdy rodzaj zanim zdecyduję (jak dokonam zakupu to się podzielę opinią).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny zestawik na biurko, który będzie cieszył nie tylko ucho ale i oko oraz duszę audiofila, to bardzo nowoczesny kombajn All-in-One Sony HAP-S1 i jakieś używane rasowe monitorki do 400 funtów. Np. Tabletki 2000 od ProAc'a z tego ogłoszenia.

https://www.ebay.co.uk/itm/ProAc-Tablette-2000-Bookshelf-Speakers-Stands/263308041810?hash=item3d4e61de52:g:JcAAAOSw7khaAwBN

Mieścisz się w budżecie 6000 i masz z jednej strony supernowoczesną zabawkę (Sony) a z drugiej - kolumny od uznanego i cieszącego się szacunkiem producenta, do tego bosko grające. Warto nadmienić, że system jest "futureproof" bo masz i streaming z neta, radia internetowe a DAC akceptuje DSD.

Z używanych małych kolumn na biurko ja bym szukał Sonus Faber Concertino, coś od Chario (bo też śliczne ;) ) jakieś małe ProAc, Spendor, PMC DB1... możliwości jest dużo. Lepiej IMO kupić używane kolumny wysokiej klasy niż nowe byle co.

Tak to widzę.

 

sony.jpg

Edytowano przez Ryba Piła
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, do czego zmierzasz i niestety - trafiasz kulą w płot.

Znam PMC DB1 pracujące jako near field monitor w studiu nagraniowym mojego kolegi w Bray.

Mało tego! Studia używają moich TB w wersji aktywnej lub pasywnej jako monitorów bliskiego pola! A to już są poważne kolumny z potężnym dźwiękiem, nie to, co Dinky Box.

Dlatego nie sądzę by Tabletki nie mogły robić tego samego. Przecież na dobrą sprawę to właśnie od tego one są. :) Przypominam że monitory nazywają się monitorami, bo ich rodowód wywodzi się ze studiów BBC.

Tutaj przykład profesjonalnego użycia nawet większego modelu ProAc w konfiguracji, która Twoim zdaniem nie ma prawa egzystencji. Zawodowcy, jak widzisz, nic sobie nie robią z Twoich obiekcji. :)

f2dd5cfc6cb5ad603b518fa3fefee2fa.png

Edytowano przez Ryba Piła
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...