Skocz do zawartości

Zakup wieży / mini wieży 500pln


grzegmis

Recommended Posts

Witam, mam na imię Michał i jestem z Krakowa. Potrzebuje pomocy w zakupie nisko budżetowej wieży, bądź mini wieży do mieszkania.

Budżet to maksymalnie 500pln, oczywiście wchodzi w grę używany sprzęt. Najlepiej było by znałeś coś z Krakowa z możliwością sprawdzenia.

Interesuje mnie sprzęt stereo, niestety na kino domowe nie znajdę miejsca. Wieża będzie stała w pokoju 6m x 6m, a całe mieszkanie ma ok 40 M2.

Zależy mi na odtwarzaczu CD gdyż mam dużą kolekcję płyt, muzyka jakiej słucham to głównie elektroniczna - Trance.

Jestem baso-lubem zatem nie ukrywam że będzie od odgrywał duża rolę i na nim mi zależy.

Fajnie było by móc podłączyć czy to odtwarzacz MP3 czy też telefon, pod samą wieże. Nie zastanawiałem się nad podłączeniem jej pod TV choć pewnie był by to plus. Jednak CD priorytet.

Będę wdzięczny za każdą pomoc gdyż zwyczajnie nie wiem w czym wybrać. Zdaje sobie sprawę że budżet w tym nie pomaga ale coz, tak bywa. Pozdrawiam, Michał

Moje typy:

https://www.olx.pl/oferta/wieza-aiwa-mini-dysc-CID99-IDpAK7t.html

https://www.olx.pl/oferta/wieza-technics-rs-eh750-CID751-IDo4YY6.html

https://www.olx.pl/oferta/wieza-technics-rs-eh750-CID751-IDo4YY6.html

https://www.olx.pl/oferta/wieza-aiwa-z-odtwarzaczem-md-prawdziwy-mocarz-CID99-IDgYnat.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja nie zachwycająca :)

https://www.olx.pl/oferta/wiez...ziwy-mocarz-CID99-IDgYnat.html

Czy ktoś może wydać opinie na temat tej wiezy? Czy faktycznie jest tak dobrze jak opisuje to sprzedawca? Czy warta niemalże 5 stów?

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile chcesz wydać na kolumny?

Sprawdź na tabliczce znamionowej moc wzmacniacza tej miniwieży, poszukaj w papierach lub w wyszukiwarce-wraz z informacją o obsługiwanej impedancji. Najbezpieczniejsze będą kolumny 8omowe, bo każda wieża je obsłuży. A kolumny 4omowe -już niekoniecznie...

Sprawdź jeszcze (np. na słuchawkach) czy ta wieża z odzysku prawidłowo działa.

Pozdrawiam

PS.Potrzebujesz kolumny (głośniki to część składowa kolumn).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Piotrze

proszę spójrzcie na poniższe modele - znalazłem w swojej okolicy, a są nieco tańsze : 

http://allegro.pl/swietne-kolumny-podstawkowe-gale-reference-monitor-i7020639394.html

http://allegro.pl/kolumny-podstawkowe-kef-coda-7-komis-myslenice-i7020628251.html

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja wieża Panasonic SA-CH32 ma pobór mocy 80W, a kolumny do niej dołączone miały 4 omy i moc ciągłą 30W.

Pozdrawiam
PS. Dobrze, że miałeś wybór :-) A brałeś miniwieżę na odsłuch kolumn do Pumpurka, czy słuchałeś na tamtejszym sprzęcie? Wybór jest niezły, a sprzedawca sprawdzony :-) Jak już się wdrapiesz na górę, to potem masz już z górki :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak brałem :) i wszystkie zostały podłączone do mojej wieży. Tam odsłuchując Cody 7 były OK, a w domu jakoś tak inaczej, lepiej :) może kwestia mniejszego pokoju.

Skąd wiesz że u niego xD ?
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grzegmis napisał:

Skąd wiesz że u niego xD ?
 

Grzegmis,
Dałeś link do aukcji w Myślenicach, a aukcja kolumn Coda 7 została zakończona :D

To bardzo możliwe, że Twoja powierzchnia pokoju jest bardziej dopasowana do kolumn niż u Sprzedawcy (i że tam była za duża). Przy okazji można było porozmawiać o kablach i coś kupić - jeżeli nie masz odpowiednich (interkonenty czy głośnikowe).

Pozdrawiam
PS. Jak zapewne zauważyłeś - już kilka razy musiałem edytować Twoje wpisy i usuwać z nich niepotrzebne cytowanie całych wypowiedzi poprzednika. Proszę skorzystaj wreszcie z tej sugestii i usuwaj takie cytaty, bo niepotrzebnie dodajesz pracy Administratorom i Moderatorom :-(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku odpowiem odnośnie ostrzeżenia - sorry serio nie zauważyłem, ale teraz zwróciłeś na to moją uwagę!

A no tak, linki :)
Bardzo fajne miejsce polecam!

Kable dostałem do głośników ale zapewne podstawowe - bo gratis powinienem mieć jakieś lepsze??

Rozglądam się za jakąś lepsza wieża teraz , zamiast mojego Panasonica (zauważyłem że to nie Philips) - może jakieś sugestie macie? Coś ciepłego, basowego.

Grają ładnie :)!

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegmis,
Na początek wystarczą kable podstawowe (czyli pewnie te, które dostałeś od Pumpurka).

Wg mnie lepiej żebyś teraz trochę więcej dozbierał - bo zamiana jednej miniwieży na drugą, trochę lepszą niekoniecznie będzie miała sens (chyba że kupisz jakiś wysoki model - np. PianoCrafta czy Teac Teference). A wtedy albo coś Tobie znajdziemy, albo znowu "zaliczysz Myślenice".

Z metrażu wynika, że wtedy można już będzie kupić podłogówki i wzmacniacz/amplituner oraz odtwarzacz CD. Bez tysiąca złotych raczej nie podchodź (ew. na początek zakup wzmacniacza/amplitunera za co najmniej 500zł, potem lepsze/większe kolumny i w  międzyczasie odtwarzacz CD). No i dopiero na koniec lepsze kable.

Pozdrawiam
PS. Dzięki za brak cytowania :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem czy u mnie jest miejsce na kolumny podłogowe jeszcze musiał bym to przegadać z żoną, nie chce słuchać przez następne lata

Ależ nie ma za co!

CD podstawa

 

https://www.olx.pl/oferta/wieza-sony-CID99-IDq2qA7.html

To model Sony lbt n355 - tak wyczytałem

Czy to jest coś warte ? Wydaje mi się że będzie dużo lepsze od mojego Panasonica ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz miejsca na pełną szerokość sprzętu - musi być miniwieża?
W tytule wątku jest "wieża / miniwieża", a Ty ciągle krążysz wokół tego mini...


Ten Soniak jest niewiele lepszy od Twojego Panasonica.
Masz dużą powierzchnię pokoju, więc słabowite miniwieże sobie odpuść.

To już byłoby lepiej wejść w mocniejszy amplituner kina domowego i grać na kolumnach frontowych.
Tu akurat masz niezbyt mocny amplituner SONY, ale w komplecie są kolumny frontowe i cena to 550zł (moze uda się stargować?)
https://www.olx.pl/oferta/kino-domowe-sony-CID99-IDpnixl.html#692ef9beb7
Nie szukałem dalej - bo nie wiadomo, co Ty na taki pomysł...
Jeżeli tak - to poniżej 500zł da się już kupić zdecydowanie lepszy amplituner (stereo, ale również kina domowego). A kilkunastoletnie wysokie modeli amplitunerów kd są do kupienia w kwotach 500-1000zł i grają całkiem nieźle również w stereo.
Budżet cały czas 500zł, czy masz szansę coś dołożyć (albo co gorsza - kwota zmalała)?

Pozdrawiam
PS. Niewątpliwie lepszy od amplitunera kina domowego byłby sprzęt stereo, ale to i tak będzie lepiej niż miniwieża. No i budżet ograniczony...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce aby wieża / amplituner czy cokolwiek innego stało na szafie. Wraz z głośnikami . Nie bardzo żona się zgodzi aby wysokie kolumny w przyszłości staly na ziemi, chociaż kto wie.

 

W zasadzie nie widzę większej różnicy między wieża a wersja mini, akurat te mi wpadły w oko. Myślałem że Sony który wysłałem okaże się lepszą opcją od Panasonica, a kosztuje w mojej okolicy bardzo, bardzo niewielkie pieniążki.

 

Co do kosztów, po nowym roku chciałbym kupić coś lepszego, coś co ma wbudowany odtwarzacz płyt CD - koniecznie. Myślę że wtedy wygeneruje środki między 700-1000pln ale na to chwilę nie wiem ile dokładnie. W tym momencie wolałbym wymienić właśnie wieże na coś mocniejszego, a zostać przy głośnikach które mam. Myślę że dadzą radę z innym sprzętem?

 

Najwazniejsze - czy wieża z aukcji na Olx , aukcja wieży Sony jest warta wymiany mojej wieży Panasonic i dołożenia 100pln?? Dużym plusem już jest zmieniarka CD na 5 Plyt a nie na 1 :)

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Soniak może być minimalnie lepszy...
Jak niedrogo to możesz kupić i porównasz co gra lepiej (a słabszą dasz np. do kuchni). W wielu modelach problemem jest kiepskiej jakości potencjometr - kręcisz pokrętłem głośności a nic sie nie dzieje (albo np. tylko zgłaśnia, a nie ścisza), natomiast z pilota działa prawidłowo.

Kolumny zaś i tak są na wyrost i spokojnie się nadadzą do mocniejszych sprzętów.

Pozdrawiam
PS. "Na szafie"??? Ale pod sufitem, czy na w miarę normalnej wysokości (metr coś podobnego)? Bo jeśli pod sufitem to nie ma przesadzać ze sprzętem. Czemu chcesz coś z wbudowanym odtwarzaczem, a nie 2 oddzielne komponenty (CD i wzmacniacz/amplituner)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...