Skocz do zawartości

subwoofer do zestawu


Masownik

Recommended Posts

Subwoofer dobiera się też pod metraż, nie piszesz i nie wiemy, czy masz 15m, czy 40m...Kolega Grzesio1255 widać wróżbita.  Budżet na zakup, też dobrze podać, jak ktoś ma doradzić ;) napisać także, czy nowy, czy z drugiej ręki.

 

 

3 godziny temu, Masownik napisał:

czytałem opinie ale że podczas grania sie wyłancza i włącza kilkakrotnie jesli nie ma  w utworze bassu

PS. Masownik tyle już razy  pytasz, osoby zwracały uwagę na to by się przyłożyć jak chcesz mądrych odpowiedzi...a tu nic. Często też ledwo zaczynasz nowy temat, a już go za chwilę nie kontynuujesz  Do języka też się chłopie przyłóż bo boli jak się czyta i patrzy. Co do słowa " wyłanczać " to łatwo zapamiętać normalną formę, gdyż w domu masz zapewne włączniki, a nie włanczniki.

 

 

 

 

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

302a to jeden z lepszych subwoofer ów w tej kwocie. Nic lepszego dźwiękowo nie kupisz. 

Faktycznie ma problem z gaszeniem. Ale co fora czy posty to nikt nie potrafi doprecyzować. Więc się nad tym pochyle. 

Każdy sub gasi się jeśli nie ma sygnału po jakimś czasie. 

Magnat ma problem jednak z cichym sygnałem. Jeśli słuchasz bardzo cicho. To faktycznie gasi się zbyt często. 

Uwaga. Jego defekt i tak powoduje że jest numerem jeden w tej kwocie. 

Zawsze możesz go dać na on cały czas i problemu nie ma. 

Brawo ja

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 8.11.2017 o 17:40, S4Home napisał:

Witaj,

302a to jeden z lepszych subwoofer ów w tej kwocie. Nic lepszego dźwiękowo nie kupisz. 

Faktycznie ma problem z gaszeniem. Ale co fora czy posty to nikt nie potrafi doprecyzować. Więc się nad tym pochyle. 

Każdy sub gasi się jeśli nie ma sygnału po jakimś czasie. 

Magnat ma problem jednak z cichym sygnałem. Jeśli słuchasz bardzo cicho. To faktycznie gasi się zbyt często. 

Uwaga. Jego defekt i tak powoduje że jest numerem jeden w tej kwocie. 

Zawsze możesz go dać na on cały czas i problemu nie ma. 

Brawo ja

Piotrek

Witam serdecznie.

Co prawda posiadam model 202a i byłem z niego dosyć zadowolony. Grał ze wzmacniaczem Yamaha S301 i monitorami pylon pearl monitor. Sub od początku zachowywał się dziwnie po tryba auto zbytnio nie działał, tzn działał przez jakieś 2 tyg. a później już niezależnie czy przełącznik był ustawiony na auto czy on to był sub był zawsze w trybie on, świeciła się cały czas zielona dioda niezależnie od pozycji dźwigienki, nie przeszkadzało mi to. Jednak od paru dni subwoofer przestał grać, znaczy membrana leciutko sobie drga w rytm muzyki ale basu nie daje a wcześniej szklanki się w kuchni trzęsły. Odcięcie ustawione na minimum głośność na połowę, tak było od początku i nic nie było zmieniane, jak trochę pod-głoszę to jest delikatna zmiana ale to nie to samo. Padł wzmacniacz w subie czy może jakaś banalna przyczyna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nic wielkiego się nie działo, ustawienia suba nie zmieniane, na wzmacniaczu nie ustawiam głośności nigdy poza połową skali. bezpiecznik jest ok, bo zasilanie dochodzi do niego, dioda sie pali, jest cyknięcie przy włączeniu, regulacja głośności działa. Z jednych zmian to doszedł gramofon thorens td158 i ostatnimi czasy leciały tylko vinyle więc nie było jakoś potrzeby niskich tonów ale ostatnio zachciało mi się mocniejszych brzmień i niestety niskich tonów zabrakło. Sterowanie od wzmaka jest bo słychać coś delikatnie i lekko membranka drga.

Ewentualnie mógłbym go podłączyć pasywnie równolegle z kolumnami ale pewnie nie ma takiej opcji.

Edytowano przez didaho
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2019 o 09:02, S4Home napisał:

No to dziwne. 

Ostatni raz spotkałem się z sytuacją kiedy coś się stało jak nic się nie działo jak powstawał świat.

A całkiem poważnie. Skąd jesteś? Możesz go do nas podrzucić abyśmy lukneli okiem? 

Pierwszy raz się spotykam z takim opisem. 

Dziwne, zabrałem suba do pracy i gra normalnie🤨

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, S4Home napisał:

No i to jest bardziej normalne. Nic się nie stało - gra normalnie. 

Przyczyna zatem leży gdzieś u ciebie.

Masz innych domowników? 

😅

Już sprawa wyjaśniona. Padło wyjście na subwoofer we wzmacniaczu. Podłączyłem subwoofer pod inne wyjscie podpisane REC i sub odżył. Mam tylko wrażenie że całość gra teraz trochę inaczej. Tak jakby kolumny grały sobie a sub sobie, wcześniej jakoś to było razem zsynchronizowane ale może to tylko moje złudzenie?

Edytowano przez didaho
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...