Skocz do zawartości

Które kolumny z wymienionych pod Yamaha RN803D ?


Mateo89

Recommended Posts

Witam. Stoję przed kupnem kolumn do nową Yamahe ,ale nie wiem które kupić . Muszą grać ciepło z mocnym miękkim bassem z dobrymi wokalami nie wycofanymi i potrafić narobić dobrego dużego hałasu, bo lubię głośno słuchać, powiedzmy prawie zawsze na 80% mocy. Muzyka w 70% to klubowa. Jestem już umówiony na odsłuchy ale dopiero za półtora miesiąca bo wcześniej nie mam możliwości i chciałem zasięgnąć waszej opinii które będą najlepsze i jak te kolumny waszym zdaniem grają lub jeśli ktoś ich słuchał z Yamaha RN803d niech powie jak grają w tym połączeniu.

Pomieszczenie to kwadrat o rozmiarze 25 m2 .

 

Modele kolumn miedzy którymi wybieram :

Heco Aurora 1000

Monitor Audio Silver 8

Audio Academy Hyperion IV

Pylon Audio Sapphire 31

Dali Zensor 7

Indiana Line Diva 660

 

 

 

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home możesz jaśniej w jakim sensie nie spełniają? Podobno te wszystkie kolumny grają ciepło ale widzę co sprzedawca to inne granie... Rozmawiałem z Q21 przez telefon i mi to właśnie powiedzieli więc z wielu zaproponowanych kolumny przez nich i przeszukania forum i internetu wybrałem właśnie te modele które bardzo podobają mi się z wyglądu i podobno dźwiękiem aa takie jak bym chciał, chciałem tylko wytypować najlepsza parę z nich ale zdziwiłem się że reszta w ogóle nie gra tak jak opisałem z tego co piszesz. Macie te wszystkie modele na stanie by porównać? 

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy. Podjedz i posłuchaj. Zobaczysz które grają ciepło a które jednak nie. 

Patrzę na twoje preferencje muzyka klubowa głośna.  No większość z nich nie podejdzie. 

Moim zdaniem ale na prawdę moim nie zawsze trzeba sypać modelami ale czasem zaproponować dwa ale lepsze. Sprawdzisz, dasz znać kto miał rację :)

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno słuchałem Yamahy rn 803 z wspomnianymi Hyperionami IV, także z MA silver 6 i 8 . To co usłyszałem z Audio Academy Hyperion IV przeszło  moje oczekiwania, a sporo zestawów już słyszałem tak w salonach , jak i na Audio Show'ach w Warszawie. Niemniej, jako że słuchasz muzyki klubowej warto posłuchać też MA silverów 8, potrafią też nisko łupnąć i cyknąć , a to w takiej muzyce się przydaje. Heco Aurora nie znam, a na wygląd oceniać nie umiem i nie chcę, ale Heco warto posłuchać, niektóre modle są fajne, np. Heco Statement. Dali 7 raczej chyba nie tutaj, prędzej już Pylon Audio Sapphire 31, Indiana line znam i lubię, więc świadomie, tutaj nie Tesi, także nie Diva, nie ten klimat muzyczny, nie ten duet.

PS . Dokonując takiego zakupu trzeba już postawić obie pary, czy te trzy, obok siebie i puścić im muzykę, wybór to kwestia  indywidualnego gustu, potrzeb. Tu już nie ma słabych zawodników,( choć słowo Aurora kojarzy mi się z wystrzałami ;))

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacek75 chodzi o to że teraz nie mam jak odsłuchać tych kolumn(praca za granicą) ale tak jak mówiłem jestem już umówiony i postaram sie odsłuchać tych kolumn . Powiedz jeśli jak w twoim odczuciu miały by sie MA Silver 10 do Pylon Audio Sapphire 31 i Academy Hyperion IV bo miedzy nimi najbardziej wybieram bo słyszałem wiele dobrych opinii że pięknie grają ale najwięcej o Silver 10 które zaproponował mi jeden sprzedawca w świetnych pieniążkach i do tego czarne połysk takie jak mi sie podobają a podobno w cenie 5000 zł to najlepsze kolumny jakie można kupić bo normalna ich cena po rabatach była 9600 zł czy to prawda ? Pytam cie bo widzę z tego co piszesz że miałeś styczność z wieloma sprzętami 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zacznę od rzeczy mniej ważnej i kontrowersyjnej, bo wspomniałeś o pięknym wyglądzie silver 10. Tak, wizualnie silvery wykonane są perfekcyjnie, szczególnie widać to w wykończeniu naturalnego forniru, wielki kunszt i klasa, model "w połysku" jak dla mnie, gubi ten czar, (tak samo ma model popularny kinowy model yamaha ns 555) i wygląda to nieco ostentacyjnie. Audio Acadymy IV to również fornir, ale skrzynki mają ostre kształty, takie nieco retro, dla mnie ponadczasowo eleganckie, ale również widać tam gust, solidność i klasę. Co do Pylon Saphire to już niestety "inna estetyka" i inne wykonanie i może tu skończę, a na pocieszenie one są przecież dużo tańsze.

Co do brzmienia MA 10 (słuchałem 6/8) jeśli wpasowują się w styl brzmienia reszty rodziny silver i to może być to to czego szukasz, choć jak pisałem silvery nie mają jakiejś super nasyconej gęstej średnicy. Gabarytów 10 bym się nie obawiał, sporo osób ma 6, potem 8 i wydaje się, że mniej popularne 10 to jakieś wielkie potwory-bo największy model, no ale trzeba pamiętać że model 6 jest malutki, a 8 taki standardowy. Sukcesu w poszukiwaniach upatrywał bym w modelach silver 8, 10 , Hyperion IV, Pylon saphire 31 są dobre(w budżecie 3400zł warte posłuchania), ale jednak nie ta klasa co tamte. Jak mówiłem mając na uwadze style muzyczne jakich słuchasz, pewnie lepiej pokażą je Silvery 10, ale nie ma co uprzedzać faktów...Oczywiście jeśli poza tą omawianą 3, 4 będziesz miał okazję posłuchać czegoś innego nie wahaj się, bo nie ma tzw.gotowych rozwiązań dla każdego.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @jacek75 za taką odpowiedź,  wezmę każda Twoja radę do serca i po odsłuchu wymienionych kolumny odsłuchać jeszcze coś innego, kto wie może akurat coś innego mnie zaskoczy. Jedno nir może dać mi spokoju że została tylko jedna para ty Silver 10 u tego samego sprzedawcy u którego będę na odsłuchach i boję się że sprzeda bo mówił że bardzo dobrze schodzą. Szkida że z tych wszystkich kolumn nie posiada tych nowych heco Aurora 1000 które @S4Homemi proponuję i podobno już żadne inne przy nich nie będą miały znaczenia, aż mnie to ciekawi bardzo mocno bo wcale takie drogie nie są. Muszę porozmawiać z tym moim sprzedawcą może ściągnie mi je na odsłuch było by pięknie. 

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.11.2017 o 17:51, Mateo89 napisał:

@S4Home a gdybyś miał porównać monitor audio Silver 10 z heco Aurora 1000 które twoim zdaniem lepsze? Dostałem dobra ofertę Silver 10 i sam już nie wiem. 

Silvery 10 to klasa wyżej grania. Zdecydowanie.

Ale. Nie tu jest klucz. Bo:

Dnia 9.11.2017 o 00:35, Mateo89 napisał:

Muszą grać ciepło z mocnym miękkim bassem z dobrymi wokalami nie wycofanymi i potrafić narobić dobrego dużego hałasu, bo lubię głośno słuchać, powiedzmy prawie zawsze na 80% mocy

Na 80% Monitor Audio 10 będzie sykać górą. Wokale są raczej wycofane.

Więc zrozum, bo mam też 10tki. Nie kwestia jest wybrać "lepsze". Bo nie ma takiego pojęcia :) Lepsze dla Ciebie, lepsze pod coś tak.

Pod Twoje granie 1000tki będą lepsze. Ale klasowo Monitor Audio 10 jest lepszy.

Wiem czyja to propozycja jest ;) pozdrawiam koledzy :)

Piotrek

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GRZESIO1255 słuchałes tych Aurora 1000? Porownywales z monitor audio Silver 10? Możesz coś więcej powiedzieć? Powiem wam że mam teraz wielki dylemat i kłopot bo mój sprzedawca nie posiada z tych wszystkich wymienionych tutaj kolumny właśnie tych nowych heco i co teraz? Przecież nie będę jechał do @S4Home 400 km po to by jedna parę kolumn odsłuchać chyba że ma wszystkie wyżej wymienione? Czekam na odpowiedz bo jeśli ma to może się skuszę☺

 

Dodam że jako laik w temacie stereo myślę że nawet monitor audio Silver 10 z cofnieta średnica czyli wokalem zrobi na mnie wielkie wrażenie bo nie miałem na chwilę obecną nawet styczności z kolumnami za 2000 zł więc możliwe że będzie w moim odczuciu efekt wow a przecież z podanej listy kolumn monitor audio Silver 10 do niedawna w normalnej cenie kosztowały 9500 zł więc ta suma za byle co z niczego się nie wzięła a w porównaniu do Heco Aurora 1000 to 1/3 ceny także to o czymś świadczy. Możliwe że po odsłuchać okaże się że w ogóle całkiem inne kolumny mnie zachwycił bo tak jak kolega @jacek75 powiedział żeby byc otwartym na inne propozycje bo przecież to nie boli tak to zrozumiałem. 

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, S4Home napisał:

Silvery 10 to klasa wyżej grania. Zdecydowanie.

Ale. Nie tu jest klucz. Bo:

Na 80% Monitor Audio 10 będzie sykać górą. Wokale są raczej wycofane.

Więc zrozum, bo mam też 10tki. Nie kwestia jest wybrać "lepsze". Bo nie ma takiego pojęcia :)Lepsze dla Ciebie, lepsze pod coś tak.

Pod Twoje granie 1000tki będą lepsze. Ale klasowo Monitor Audio 10 jest lepszy.

S4Home , ano właśnie. Nie sztuka złożyć, kupując lepszy, zwykle droższy wzmacniacz i lepsze drogie kolumny, od tak kierując się zasadą cena uczyni cuda. Idąc ta drogą można wpaść w pułapkę. Owszem kolumny za 1999zł nie zagrają tak jak te za 6000zł, nie będą tak wykonane, niemniej  podwyższając dolny pułap cenowy  zwykle jest spory progres jakości, a i do głosu dochodzą indywidualne potrzeby, gust i wspomniane zgranie z resztą zestawu, tym samym wybór nie robi się już tak oczywisty. Zresztą już z innej beczki, kolumny nawet z innych pólek cenowych, nawet w dość wąskim przedziale cenowym np. 1700-2200zł, ( te 500zł traktuje nawet jako różnice marż, polityki cenowej itd) czy  3500-4000zł baardzo mocno się różnią od siebie stylem, charakterem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacek75 i @GRZESIO1255 oraz @S4Home koledzy kupiłem właśnie Monitor Audio Silver 10 ostatnia parę całkowicie nową. Sprzedawca zapewnia mnie że te kolumny na 100 % oczarują mnie tym jak graja tym bardziej że nie miałem styczności wcześniej z takim sprzętem. Powiedział też że nie ma problemu by kolumny  u niego poczekały na mnie do następnego miesiąca wiec się cieszę ale moja radość jest jeszcze większa po tym jak powiedział że gdyby się okazało że mi nie pasują to poszukamy innego rozwiązania i pokaże mi wiele propozycji w tych pieniążkach z tą Yamahą 803 chodź zaznaczył że kto raz słyszy monitor audio dalej nie bardzo chce słuchać :)  Mam nadzieje że to udany zakup i będę mega zadowolony i kolumny spełnią moje oczekiwania . 

Czy waszym zdaniem na coś muszę zwrócić uwagę przy kupnie ? jak sprawdzić czy kolumny na 100% są nowe ? Jakieś plomby naklejane na kartonie są czy folie na przetwornikach po wyjęciu z kartonu ? Wiem że wszędzie była wyprzedaż i świetnych pieniążkach i niektórzy mogą chcieć to wykorzystać .Wiecie rożnie to bywa i każdy sprzedawca może powiedzieć na odległość że to nowe a są powystawowe lub po wielu odsłuchach i zostaną ładnie zapakowane itp że nic nie będzie widać . Jak powinny wyglądać nowe zapakowane MA Silver 10? Wiem że może to głupie pytanie ale może mieć znaczenie a ja wolę być przezorny bo na rożnych forach są opisywane przypadki kupienia niby nowego zestawu a przyszedł obdrapany lub delikatnie uszkodzony itp. Mam nadzieję że mój sprzedawca taki nie jest a na tym forum często coś proponuje :) Nie piszę kto to bo nie wiem czy jest to stosowne :P ale jak już będę po zakupie to na pewno dam tutaj opinie .

 

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home cena na chwile obecna to 5700 zł ale na miejscu coś jeszcze niby da radę urwać . Z tym żeby teraz zabrać je do domu to szczerze powiem że nie mam jak bo jestem za granicą i nie mam ja  teraz zjechać dopiero w przyszłym miesiącu przed swietami będę i wtedy tam jadę osobiście żeby to zobaczyć i zapłacić za sprzęt. Sprzedawca mnie zapewnił że będzie je dla mnie trzymał i że są całkowicie nowe . Jak bym ci powiedział nazwę sklepu to jesteś w stanie powiedzieć czy to solidna firma ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostajesz przecież gwarancję dystrybutora na Polskę, jest jeszcze rękojmia sprzedawcy. Skoro odbierasz osobiście w salonie-to przecież je dokładnie obejrzysz i posłuchasz. A salony najczęściej sprzedając sprzęt poekspozycyjny wyraźnie o tym mówią-bo przecież nie warto tracić budowanej wiele lat reputacji dla paruset złotych jednorazowego zysku. Zresztą niektórzy wolą kupić sprzęt (kolumny czy wzmacniacz) który już pograł np. miesiąc w salonie i się wygrzał (nabrał optymalnych parametrów), zamiast czekać kiedy to nastąpi w domowych warunkach.

Poza tym jak przy Tobie odpakują to raczej widać czy były wcześniej otwierane. Sam też zobaczysz czy nie ma żadnych rys.

A na samych głośnikach nawet po kilku latach grania może nie być żadnych śladów (z)użycia...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoRo i @S4Home dzwonił do mnie Pan z tego sklepu w którym kupiłem i powiedział że rozmawiał z swoim przełożonym i dla pewności że kupie kolumny muszę chociaż wpłacić jakąś zaliczkę którą w razie czego bez problemu mogę odzyskać ale dla nich jest potwierdzeniem że na pewno po nie będę . Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale zapłaciłem i jeszcze raz spytałem czy aby na pewno są nowe powiedział mi tePan że na milion procent i nigdy nie były otwierane wiec się ucieszyłem. Teraz jak już dałem zaliczkę i sprawa stoi jasno to mogę powiedzieć tak mi się wydaje gdzie dokonałem zakupu a wy mi powiecie czy to dobry sklep ok ? Ten sklep to Q21 w Pabianicach czy to dobra solidna firma ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...