Skocz do zawartości

KD Klipsch 5.1


remiol

Recommended Posts

Witam,

Obecnie posiadam KD 5.1 - ampli yamaha v557, Kolumny yamahy ns 45e + centrala i surroundy z tej serii i sub klipsch r10sw. Przyszedł czas na wymiane wszystkiego (prócz subwoofera - kupilem w s4home po bardzo dobrej cenie i jestem bardzo zadowlony z niego). Bardzo podobają mi się klipsche: fronty R-28F, duza centrala RP-440C, surroundy R-14M. Do tego amp Denon 2400h. Muzyka filmy - 50/50. Trance, minimal, house. Pokój 28m2.

 

Proszę o pomoc:

1. Czy w budżecie 7-8k kupię coś lepszego? 

2. Czy ta centralka nie bedzie za mocna do tych głośników?

3. Słyszałem w sklepie, że ten amplituner nie bedzie w stanie napędzić tych frontów przy takim zestawie, a planuje za rok czy dwa dokupić atmosy jak pojawi się więcej filmów. Może jakiś inny amp? Co radzicie? Musi mieć airplay blutoothy i te inne pierdy bo wygoda też jest istotna.

 

Edytowano przez remiol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę iż zestaw Klipsch to jest dobra opcja. Klipsch świetnie się spisuje w kinie, a do muzyki takiej jak podałeś też powinno być całkiem spoko.

Inną propozycją jest Zestaw 5.0 na Heco Music Style 1000/200/Center 2, ciepłe dynamiczne kolumny z mocnym basem. Można też pomyśleć nad zestawem 5.0 Dali Zensor, ale tu jest już totalnie inne brzmienie od Klipscha, lepszy środek, szczegółowa góra, mniej basu.

Centralny głośnik Klipsch RP-440C to jeden z lepszych centralnych wiec jak najbardziej polecam zakupić go. Nie będzie za mocny do tych głośników!

Denon 2400H spokojnie starczy do tego zestawu jeśli jednak chcesz coś troszkę mocniejszego w podobnej cenie można iść w kierunku Onkyo TX-NR676E


Pozdrawiam.

Edytowano przez GRZESIO1255
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralny to najważniejszy głośnik w kinie. Nie ma ważniejszego. Jego wysoka skuteczność powoduje że możesz go podłączyć do niższego modelu ampli. 

Ten model to petarda w swojej cenie.

440 C + 240S lub R14S do tego dobierzemy fronty i ampli.

Pisz do mnie i zrobimy kino które:

21 godzin temu, remiol napisał:

1. Czy w budżecie 7-8k kupię coś lepszego? 

będzie lepsze :)

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc, a o co chodzi z tymi 240s? - one mają jakieś skierowane membrany na boki z tego co widzę. Na pewno muszę posłuchać zensor/heco i tych klipschy przed zakupem. Dziwne bo w takim sklepie marketowym (drogo max) mówili mi, że do tych klipschów trzeba wzmacniacz za co najmniej 5k :| Pod koniec roku zawitam w s4home po raz kolejny, :) poszedł priv

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...