Skocz do zawartości

Błąd w Yamaha RX-V481 z MusicCast


Mateusz Samula

Recommended Posts

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Tak to normalne.

Musisz przeprowadzić konfiguracje ręcznie. Łącznie z wpisaniem Maca rutera czy ip już nie pamiętam.

No to tak. Zrobiłem tak jak mi powiedziałeś i internet jest (MusicCast działa) lecz niestety radio internetowe nie działa i pokazuje mi takie coś. Pomógłbyś może? 

Screenshot_2017-11-10-18-16-52-914_com.yamaha.av.musiccastcontroller.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 1 year later...

Witam ,chciałbym odświeżyć temat. Próbuje połączyć amplituner rn803d z telefonem za pomocą aplikacji musiccast. Wcześniej korzystałem z Internetu sieci plus rozprowadzanym po wifi ,wszystko działało bez problemu. Ostatnio zmieniłem dostawcę Internetu na Toya, który dostarczył też nowy router. Podłączyłem ampli do sieci wifi i na pewno jest podłączona dobrze bo działa np. Radio internetowe. Przy próbie łączenia się z ampli przez aplikacje przechodzę wszystkie etapy aż do wpisania hasła do sieci do której podłączony jest telefon i ampli (ta sama siec, ta sama nazwa ssid) po czym wyskakuje błąd 20315. Próbowałem wiele razy, łącznie z przywracanie urządzenia do ustawień fabrycznych i nic nie działa. Kod błędu jaki pokazuje w aplikacji to |ERROR_01, 2020-07-02 23:33:06/-20315/4.10/R-N803D/BG/1.16

Edytowano przez Bigha
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Ruter. Masz możliwość go wymienić?

Niestety Toya dostarcza swoje routery, w których blokuje możliwość dokonywania zmian ustawień, ma już zdefiniowane sieci WiFi. Nie wiem czy ewentualnie podpięcie po ten ruter kablem Ethernet kolejnego i ustawienie swojej sieci WiFi mogłoby pomóc? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Ruter. Masz możliwość go wymienić?

Skontaktowałem się z dostawcą internetu i już wiem w czym problem. Modem Technicolor cga4233 (który dostałem)  nie jest w zasadzie routerem i nadaje różnym urządzeniom, które się z nim łączą, różne adresy podsieci jak dobrze zrozumiałem technika. Czasami może nadać takie same i wtedy przez chwilę podziała ale na pewno nie na stałe. Trzeba podpiąć pod niego klasyczny router i stworzyć własną sieć WiFi. Wtedy powinno działać dobrze. Może komuś się ta wiadomość przyda bo widzę, że problem pojawia się od czasu do czasu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też wydawało się to dziwne, bo skoro dostawca Internetu oferuje modem z funkcją wifi ,to powinno to być jedyne potrzebne urządzenie. Jednak w pomocy technicznej wprost powiedzieli, że tego ich modemu nie można samodzielnie dostosować i zmieniać ustawień,  a oni też tego nie robią i najlepiej jest to urządzenie traktować jak modem, który działa w trybie bridge i pod niego podpiąć już właściwy swój router. W każdym razie zrobiłem jak polecił i teraz wszystko działa dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...