Skocz do zawartości

Jak podłączyć? lg ht306pd >> samsung ue40ju6440


Dawid Andrzejewski

Recommended Posts

Witam serdecznie!

 

Od razu mówię, że jestem zielony w temacie. Moje pytanie jest następujące: w jaki sposób podłączyć kino domowe lg ht306pd do telewizora samsung ue40ju6440, tak żeby w momencie korzystania np. z youtuba, dźwięk wydobywał się również z kina domowego? Kina używam np. przy oglądaniu filmów na DVD, lub programów telewizyjnych, lecz nie wiem w jaki sposób podłączyć kino żeby "współgrało" z filmami z internetu oglądanymi przez internet na TV.

Z góry dziękuje za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dość prosty model i hdmi działa tylko jako wyjście sygnału z odtwarzacza. Nowsze HDMI mają funkcję ARC, czyli działaja w dwie strony in oraz out. Ten LG nie ma też wejścia optycznego dla np. TV. Z tego co widać z opisu http://www.lg.com/pl/kino-domowe/lg-HT306PD-dvd 

to ma chyba wejście analogowe ( RCA audio IN L i P)  więc musiałbyś z TV wypuścić sygnał audio po wyjściu słuchawkowym do niego kablem minijack na 2RCA, rozwiązanie raczej słabe ( nawet nie jakościowo, bo to kino to bzykacz, nie kino) bo wkładając minijacka do wejsćia TV wyłączysz jego głośniki ... a raczej wszystkiego nagłaśniać nie będziesz.

Lepsza opcja to wyjść kablem optycznym z wyjścia TV optical out do zakupionego wcześniej DAC ( np. Fiio D3 , 120zł)  a z niego kablem RCA do tego LG.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...