Skocz do zawartości

Mini wieża sieciowa do gabinetu 14m2 z dobrym basem


Kola

Recommended Posts

Witajcie!

W najbliższym czasie przeprowadzam się do nowego domu i muszę zorganizować sprzęt na biurko. Początkowo celowałem w jakieś dobre głośniki komputerowe, ale wadą ich jest ograniczona ilość wejść. Cały sprzęt ma stać na niewielkim biurku, więc raczej głośniki będą dostawione do ściany. Sprzęt głównie używany do Spotify, TV i sporadycznie gry

 

Założenia są takie:

1. Wejście na TV, 2x komputer (w sumie 3 wejścia - może być 2xRCA i 1 cyfrowe optyczne lub inna kombinacja)

2. AirPlay

3. Wifi

4. Radio FM

5. Złącze słuchawkowe

6. CD nie jest konieczne

7. Celowałbym w sprzęt nowy - ale jak się nie uda, będę szukał używek.

8 . Miło byłoby, gdyby regulacja głośności była w pokrętle

5. Budżet na całość do 1500~2200 zł

 

Już byłem zdecydowany na zakup Denon RCD-M41 (z kolumnami z zestawu). Wybrałem się nawet na odsłuch i nie powiem - muzyka z CD bardzo ładnie grała, ale jednak trochę brakowało mi basu przy niższym ustawieniu głośności.

Na uwadze miałem też takie modele: Marantz M-CR601, Denon RCD-N8 - ale kompletnie nie wiem jakie kolumny dobrać. Znajomy ma do sprzedania używane kolumny B&W DM610 (około 500zł) - ale raczej nie będę miał możliwości sprawdzenia ich z jakimś sprzętem.

Gabinet.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Denon RCD-M41 jest całkiem spoko opcją bo w tej cenie ciężko będzie stworzyć zestaw osobno elektronika, a osobno głośniki (chyba że używka). 

Za to mogę ci coś innego zaproponować. Yamaha R-N301 + Magnat Shadow 203. Sądzę że zagra o wiele lepiej niż "mini system audio".

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazanie troszkę innej drogi. Wychodzi na to, że faktycznie jestem w stanie się zmieścić w budżecie. Dopytam jeszcze o głośniki - widzę, że Magnaty mają tylny bassreflex, czyli będę musiał odsunąć je do ściany, czego bym nie chciał (ma to jednak stać na biurku). Jest jakaś alternatywa dla tych Magnatów, żeby bassreflex był z przodu kolumny?

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kola napisał:

Na uwadze miałem też takie modele: Marantz M-CR601, Denon RCD-N8 - ale kompletnie nie wiem jakie kolumny dobrać.

Powyższe mini są dwa razy mocniejsze od m41. Ceol  N9 ma obsługę Spotify. 

Do tego monitor audio BX2 lub Bronze 2 (bas reflex z przodu). Tylko musisz zapolować na używki.

Ewentualnie popatrzeć na tego typu aukcje  http://allegro.pl/denon-rcd-n9-ceol-kolumny-sc-n9-kable-gl-hifi-i7034329584.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bardzo dziękuję za pomoc.

Poszukam lokalnie, czy coś uda się upolować z używek na zasadzie "klocków". Ogólnie większa moc będę wykorzystywał sporadycznie (wiecie - rodzina, dzieci, itp. - ogólnie, gabinet będzie moją jedyną strefą komfortu, ale imprez tam się nie da zrobić).

Proszę, utwierdźcie mnie w przekonaniu, że to lepsza droga niż Denon M41. W sklepie oglądałem, słuchałem i muzyka przypadła mi do gustu. Jedyny minus, to znikomy brak basu na niskim poziomie głośności. Zastanawiałem się nawet, czy nie szukać jakiegoś subwoofera aktywnego jak czasem zamarzy mi się trochę dudnienia - dajcie znać, czy skreślić tą pozycję z mojego zainteresowania.

@S4Home

Pisząc o Pianocrafcie miałeś na myśli MCR-N670D? Widziałem taki w sklepie, ale nie odsłuchiwałem go, bo jednak przekraczał budżet. Czy faktycznie jako komplet będzie wystarczający (gdzieś na tutejszym forum wyczytałem, że monitory pasowałoby wymienić na inne)? Bo kilka stówek jeszcze się znajdzie, ale na wymianę kolumn już nie.

@sturek

Z tą wielkością to jeszcze przyszedł mi do głowy pomysł, żeby wzmacniacz postawić centralnie a na nim monitor (jestem wysoki, więc i tak zawsze coś pod niego podstawiam, żeby patrzeć na wprost) - wtedy odzyskałbym trochę miejsca na biurku. Pytanie, czy obciążenie na wzmacniaczu nie będzie jakimś problemem dla niego.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kola przerabiałem podobną sytuację, kupiłem pianocraft 470 z B&W 686 s2 po czym stwierdziłem że jednak sprzęt wolałbym mieć w większym pokoju, na szczęście po roku sprzedałem z imho małą stratą jakieś może 20%...

moim zdaniem ceola sobie daruj, pianocraft 670 niby spoko ale jednak tani nie jest (zależy jakie dostaniesz oferty) i w tych cenach mooooże byś wyszarpał jakiś mniejszy wzmak stereo i niezłe monitory(?) i wtedy podłaczasz do/słuchasz muzyki z kompa (np przez daca, lub z karty dźwiękowej) i możesz takie coś być może rozwijać w przyszłości

.... ale jeśli nie chcesz kombinować i masz mały budżet to na początek zastanowiłbym się na Twoim miejscu nad pianocraft 560 bo ma sporo wejść, m in cyfrowe, ze standardowymi kolumnami a potem bym się zastawiał się czy cos rozwijać zmieniać itp

polecam pogadac z s4home może coś ciekawego zaproponuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą opcją byłoby kupić jakąś  "bazę" bez kolumn. Nie każdy producent daje taką szansę, ale można szukać w jakiś "out letach" okazji czyli " bazy " bez kolumn( bo ludzie nie widzieć czemu lubią wkładać palce i dziurawić głośniki i jogurty itd), może jakiś Pioneer xhm76,się trafi. Jak nie mas czasu i chęci polecam model Marantz mcr 511, bo z zaskoczeniem widzę, że ta propozycja nie padła.

Do tego kolumny podstawkowe ....czemu się uparłeś by bas reflex był na froncie, naczytałeś się, że tylni BR dudni od ściany ;) ? Jak basu będzie za dużo masz zatyczki piankowe, większym ryzykiem jeśli kolumny stoją tuz przy ścianie jest pewna utrata głębi sceny, tego już koledzy nie napisali;) Zresztą nie każde kolumny mocno dmuchają bas refleksem jak Eminio.  Kolumny z frontowym BR nie zawsze są antidotum na problemy. W twej systuacji wotworze BR z tyłu upatrywałbym nowych możliwości(choć bez entuzjazmu), niż kłopotów, przecież wiadomo, że z mini wieży nie budujesz referencyjnego zestawu audio, tylko ma być przyjemnie.

Jak pisałem jak Ci będzie basem ciągnąc to zatkasz, albo dasz 5 cm dalej od ściany, masz możliwości dopasowania brzmienia, jak kolumna będzie miała basu mało to dasz bliżej. Co do kolumn ciężko doradzić bo nie napisałeś nic o brzmieniu, czy ma być z tych cieplejszych, dociążonych, czy analitycznych, jasnych. MCR 511 za 1550zł spokojnie kupisz do tego odpowiednie używane monitory , raczej na 14-16kach. Za 600-700 zł kupisz spokojnie nowożytne i zadbane monitory typu Mission m72, Mission m32i, Canton le 120, fonum, quinto, Gale, AE, Jbl es30, Quadral Dauphin, Celestion, B&W, MA mr2,  co tam ci w duszy gra

PS.Co do Denona ceola faktycznie odpuść, inna sprawa, że ceol to 3 modele, całkiem różnie wyposażone;) , wartym swej ceny jest model serii M, np. M39, M-40 kupisz nowy za 1100zł ( bo czy warto dopłacić za DAB+  zdecyduj sam) seria M nie ma co prawda opcji jakie chciałeś (air play, wifi... ale jak się zastanowić to ;) może szkoda, że nie ma Vtunera, ale wszystko kwestia analizy potrzeb. Do wspomnianej M-39, czy M-40 kupisz "swoje " kolumny i gra dobrze. Co do wymienionych jednym tchem przez Sturka "Monitor Audio Bx2, lub Monitor Audio brozne 2 " to kluczowe jest słowo, lub, gdyż grają zgoła inaczej, odpowiedniejszym jest tu raczej bx2;), no ale o oczekiwaniach dźwięku nic nie pisałeś. Co do sugerowanej Yamaha R-N301 to moc duża(tylko czy tu potrzbna?), ale byłbyś tu pozbawiony wejścia usb dla plików, bezprzewodowości( a chciałeś) , a więc to duży kloc, a zasadzie tylko radio (to mały M-39 ma CD i usb), to średnio trafiona alternatywa, to już dużo lepiej to RN500(ma usb, gra przyjemniej choć też bez wifi).

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz http://allegro.pl/audiolab-q-dac-m-pwr-wharfedale-onyx-100-gratis-i7018993005.html

Co prawda sieci nie ma i radia, ale to wszystko masz z komputera, który i tak będziesz podłączał (tutaj przewodem USB). Kolumn nie znam, ale elektronika w tych pieniądzach świetna.  Choć musiałbyś te parę stówek, o których pisałeś, dorzucić. Tylko pokrętła nie ma :) 

Co do stawiania monitora na wzmacniaczu, oprócz ciężaru musisz pamiętać aby nie zatkać otworów wentylacyjnych. Lepiej dokupić nadstawkę na biurko (o odpowiedniej wysokości, aby było właściwe chłodzenie). Wtedy masz 2 piętra. A po bokach monitora postawić kolumny - będziesz je miał wtedy na odpowiedniej wysokości. Choć to trochę wąsko, lepiej byłoby je rozstawić szerzej na podstawkach.

Edytowano przez Don55
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli każdego pianocrafta który jest sieciowy. Tylko oczywiście nie z seryjnymi monitorami. I na pewno nie bowersami, bo później jest jak u kolegi.

Jest tego trochę także na rynku wtórnym.

Dnia 10.11.2017 o 20:22, sturek napisał:

RN500 stojący na "niewielkim biurku" będzie wyglądał imponująco :) Coś dla prawdziwych twardzieli :) 

Wielki komputer może stać na biurku a wzmak już nie. 

Przypomina mi to gadanie takich ludzi co uwielbiają dawać audio w widocznym miejscu. "Patrzcie bo mam takie" 

Gra tak samo na biurku, jak na audiofilskim stoliku.

Miłego tygodnia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi, które zmieniły mój tok rozumowania w podejściu do tematu.

Rezygnuję z CEOLi i serii M39-41 (uznałem, że AirPlay będzie często wykorzystywany ze względu na mój sprzęt, a M41 oferuje jedynie bluetooth). Niechętnie, ale także rezygnuję z większych i mocniejszych sprzętów (np. RN500 czy RN301) - po prostu nie wykorzystam w pełni ich możliwości i mocy a i większa ilość miejsca na biurku też jest istotna ( @S4Home , z tych względów, komputer także wylądował na podstawkę obok biurka) . Do słuchania muzyki w "mocniejszym wydaniu" mam w salonie (proszę nie śmiecie się) stary amplituner technicsa i kolumny podłogowe quadral.

Tak jak napisał @jacek75 i inni, pójdę w kierunku bazy i dodatkowych kolumn. Nie wiem, czemu się uparłem na bassreflexy z przodu, ale raczej z niewiedzy (sądziłem, że aby osiągnąć jakiś efekt, kolumny będą musiały stać od połowy biurka).

W moim kręgu zainteresowania pozostaje:

  • Yamaha Pianocraft MCR-N560 (dzięki @slawas2001 za sugestie. Nie wpadłem wcześniej na ten model. Ma AirPlay i dużo wejść. Biorę pod uwagę nowy/używany i zakup innych podstawkowych kolumn
  • Marantz M-CR610/M-CR611 (większa ilość wejść niż w przypadku serii51X)

Żeby nie przeciągać tematu, proszę wskażcie jakie kolumny do powyższych sprzętów. Podaliście sporo przykładów, ale i tak nie będę miał możliwości odsłuchu, więc może, któreś nadają się idealnie jako uniwersalne i będą lepsze od tych w komplecie. Nie jestem audiofilem, słucham każdej muzyki w zależności od nastroju (Rock, Instrumentalna, Pop a i klasyczna się trafi), preferują cieplejsze brzmienie i bas, który nie będzie wymagał podkręcania zestawu na ponad połowę jego możliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Wielki komputer może stać na biurku a wzmak już nie. 

Przypomina mi to gadanie takich ludzi co uwielbiają dawać audio w widocznym miejscu. "Patrzcie bo mam takie" 

Gra tak samo na biurku, jak na audiofilskim stoliku.

Miłego tygodnia :)

Po pierwsze. Kompletnie się nie zrozumieliśmy Panie Kolego.  Dla mnie biurko to miejsce, na którym pracuje po kilka godzin dziennie. Jeśli więc miałby tam stać taki kloc jak Yamaha i do tego dwie kolumny to jakoś nie wyobrażam sobie tego, by mebel ten zachował swoje walory użytkowe, tym bardziej gdy mowa o "niewielkim biurku".

Wlecze się ten tydzień jak chol....a :)

Po drugie nie rozumiem napiętnowania Ceola N9, a polecania Marantz MCR. Przecież to praktycznie to samo. Wiem, bo słuchałem. Mało tego jak fan Marantza wybrałem ze względów funkcjonalnych, ale i brzmieniowych tego nieszczęsnego Ceola, ba, jestem z niego zadowolony choć zastąpił zestaw  dzielony Marantza 6002. Gra w tej chwili z QA 3050. Do cichych odsłuchów ma fajna funkcję "Super Dynamic Bass" - taki loudenss.  Zestaw nie przyniósł też wstydu w czasie testów "Czy słychać różnicę między mp3 320 kbps a FLAC 44,1 kHz?" - pozwolił uzyskać wynik 7/10 ;) 

Także nie zawsze potrzebny jest wzmacniacz. Kluczem jest odpowiednie dobranie kolumn i... indywidualne potrzeby i preferencje. Z Zensor 3 akurat się nie do końca zgrywał, ładna przestrzeń, ale bas jak z pudełka po butach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...