Skocz do zawartości

Onkyo TX-8270 + Klipsch R-26F


rivorade

Recommended Posts

Witam,

Proszę o opinię na temat wybranego zestawu.

Pokój z aneksem kuchennym 27 m, wysokość 2,8. Dość gęsto ale ascetycznie umeblowany, w sensie bez książek czy mebli materiałowych, ale zasłony są.

Muzyka – pełne spektrum, pop, rock, jazz, klasyka itd.

Sprzęt będzie używany głównie do Spotify oraz radia, okazjonalnie PC, TV czy inne źródła.

Dotąd używałem stary amplituner Onkyo TX-SR600 oraz kolumny Koda AV860F.

Chcę sprzęt nowy i chciałbym się zamknąć w 5 tys.

Wybrałem chyba najpopularniejszy zestaw w tym zakresie cenowym czyli Onkyo TX-8270 + Klipsch R-26F.

Czy to jest dobry wybór?

Niestety nie mam możliwości pojeździć i odsłuchać (chyba, że ktoś może polecić jakieś przyjazne miejsce w Warszawie?), więc chętnie zdałbym się na polecenie fachowców. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jest coś takiego jak preferencje indywidualne, ale zakładam też, że jeżeli ktoś nie jest audiofilem to spodoba mu się coś takiego jak nazwijmy to „wzorzec uniwersalny” :10_wink:.

Będę wdzięczny za opinie.

Pozdrawiam,

Alex

PS. Zależy mi na szybkim kupnie, bo stary sprzęt właśnie sprzedałem, a bez muzyki żyć się nie da :4_joy:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś już zdecydowany na Klipsche to ok bierz ale nie 26F tylko jak już coś to 28F. Duża różnica w brzmieniu! Tak jak kolega pisał wyżej Klipsch = skrajne pasma czyli bass dobry, góra bardzo dobra niekiedy wręcz mecząca dla niektórych, ale środek wycofany. Jeśli coś bardziej melodyjnego to Heco Music Style 900 ciepłe, dynamiczne kolumny z przyjemnym basem. 

Bez odsłuchu radził bym się nie rzucać na Klipsche bo możesz być mega zadowolony albo mega rozczarowany.

Można jeszcze wziąć pod uwagę kolumny Dali Zensor 7, ale musiał byś troszkę zwiększyć budżet, a są to kolumny godne uwagi. 

Pozdrawiam.

Edytowano przez GRZESIO1255
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że w amplitunerach stereo HDMI służy głównie do transportu sygnału? Czy jedyną różnicą między 8250 a 8270 jest brak tego wejścia czy są jakieś inne istotne różnice?

EDIT: widzę, że jest również różnica w mocy.

Mam jeszcze pytanie jak do Onkyo TX-8270 pasowałyby kolumny Dali Zensor 7, o których wspomniał użytkownik GRZESIO1255?

Edytowano przez rivorade
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 10.11.2017 o 19:53, S4Home napisał:

Hej,

Pierwsza sprawa to czy potrzebujesz HDMI? Czemu nikt nie zapytał kolegi wcześniej? No Panowie?

No jeśli nie to masz tańszy 8250.

A kolumny do Twojego grania to raczej HECO 900. Ewentualnie R28F bo faktycznie grają lepiej.

Napisz do mnie to cenę Ci przygotuję ludzką.

Piotrek

Zrozumiałem z wypowiedzi, że kolega rivorade szuka z HDMI. Może dlatego że chce podłączyć pod jedno źródło blu raya, sat ...ect. Można przez TV kablem optycznym ale to chyba to już nie to (organizacyjnie).

Brawo za decyzję. Ja tez się miotałem.  I wydaje mi się że dla samego "okazjonalnego" efektu filmu nie ma co się ładować w 5.1 lub 7.1. Fajny dźwiek (ba) można mieć w stereo (no dobra wzmocnionym okazjonalnie subem).  Ogarnę się z remontem i też idę w tą stronę. A może ceny spadną jak konkurencja się zorientuje że stereo tez może mieć HDMI ? :)

Zainteresował mnie rozmowa o głośnikach. Ja jestem muzycznie eklektycznym i nawet rytmy mocno taneczne tez lubię (dj bobo). Ale do posłuchania wybieram: Petera Ceterę, rify gitarowe Camel, Jethro Tull, duet Marek&Vacek, kocham Grechutę, Bajora. Mówcie że do takiej muzyki:  HECO 900 a nie rekomendowane powszechnie Klipsch ? Z uwagi na układ pokoju (grzejniki za głośnikami) wolałbym z basrefleksem z przodu. Nawet mocne podstawkowe.  Czy Focal Aria 906 by spasowały ? Czy jednak podstawkowe to jakiś tam mniej udany kompromis? A.. pokój symetryczny 26 m kw. A coś z używek ? KEF iq90 ? 

 

Edytowano przez Robert2000
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie wymaga się merytorycznych wypowiedzi, więc ja wymogę ją także od Ciebie:)

13 godzin temu, Daniel Daniel napisał:

Nie kupuj tych r26f to dziadostwo jest o dziwo gra kiepsko , nieporównywalnie kiepsko z innymi 

Co jest dziadostwo i czemu? Dlaczego zatem o dziwo? Rozumiem, że pierwotne założenia, jakie, świadczą o innym dźwięku? Z jakimi innymi? Modele, i co gra lepiej, jak gra lepiej?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk jest mega wycofany u klipsch r26,inni forumowicze też pisali i doradzali żeby nie kupować r26f bo może być spory lament potem,no chyba że ktoś slucha samego pianina lub skrzypiec,co tu dużo szukać,jezdzic nawet na odsłuchu nigdzie nie trzeba,nawet jest film porównawczy na you tubie na tym samym utworze,monitor audio bronze 6 vs klipsch r26f,to nawet przez neta słychać przepaść drogi S4 :-)

Co więcej napędzane są McIntosch MA 7900 więc nie byle co i blado klipsch grają ,czego byś nie szukał by lepiej klipsch na innym wzmacniaczu zagrały to i tak o wiele gorzej niż w porównaniu monitor audio ,ponieważ są gorsze ,a cenowo podobne mój mistrzu :-) Post Scriptum-chcialbym zostać zastępcą vice vice vice vice vice mistrza S4 Home :-) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie dźwięku z Youtube.

Dźwięk z klipscha wycofany? 99 procent komentarzy świadczy o tym że to dźwięk grający na klatę, otwarty, uderzający.

Chyba wiem o co ci chodzi. Ale mam pewne obawy. Stawiam, że nie słuchałeś tych kolumn a swoje opinie bierzesz z opinii :) mylę się?

Ale ciekawe zestawienie zaproponowałeś z porównaniem do bronze 6. Może to właśnie przygotuje. 

Słuchaj nie ma problemu. Jest u nas otwarty vacat. Jak jesteś chętny zapraszamy. Serio. Nie ma mistrzów czy vice mistrzów. Ale myślę że obydwoje się czegoś nauczymy. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2018 o 11:04, Daniel Daniel napisał:

Dźwięk jest mega wycofany u klipsch r26

O matko! Większej bzdury na forum nigdy nie przeczytałem. Jest wręcz odwrotnie, dźwięk jest mocno do przodu.

Jeśli chodzi o aspekt jakiegokolwiek wycofania to w przypadku tych kolumn Klipsch średnica jest wycofana, a szczególnie ta niższa bo wyższej mają one pod dostatkiem, ale że dźwięk?

Dnia 11.01.2018 o 11:04, Daniel Daniel napisał:

Inni forumowicze też pisali i doradzali żeby nie kupować r26f

A jak inni forumowicze napiszą , abyś sobie obciął rękę to obetniesz?

To , że komuś nie podobały się pewne kolumny to wcale nie oznacza , że innemu się nie spodobają. Audio dobiera się pod własne preferencje, gusta muzyczne - a nie pod innych.

Dnia 11.01.2018 o 11:04, Daniel Daniel napisał:

no chyba że ktoś slucha samego pianina lub skrzypiec,

?????? :D To Klipsche są Twoim zdaniem takie super do Pianina lub skrzypiec ?

Dnia 11.01.2018 o 11:04, Daniel Daniel napisał:

co tu dużo szukać,jezdzic nawet na odsłuchu nigdzie nie trzeba,nawet jest film porównawczy na you tubie na tym samym utworze,monitor audio bronze 6 vs klipsch r26f,to nawet przez neta słychać przepaść drogi S4 :-)

No brawo. Jak porównujesz dźwięk  usłyszany u siebie z youtube to faktycznie już wiele można wywnioskować ;)

Aby móc komuś doradzić to przede wszystkim trzeba znać jego preferencje brzmieniowe kolego @Daniel Daniel . Skąd Ty możesz wiedzieć czy autorowi nie spodoba się Klipsch a Monitor Audio będzie dla niego lepsze ?

Jesteś jakimś magiem forumowym? Przecież autor nawet nie określił się co do wymagań odnośnie dźwięku. To , że podał gatunki muzyczne to jedno , ale takiej muzyki można słuchać na różnych zestawach reprezentujących odmienne brzmienie. Przeczytałeś klika postów, że ktoś odradza kolumny Klipsch bo są beee i nieudolnie to powtarzasz nie mając osłuchania w temacie. Chłopie wrzuć na luz i jak już coś piszesz to faktycznie pisz merytorycznie bo tych Twoich "balaniuków" nie da się czytać.

Najlepsza propozycja dla autora wątku to odsłuch i jeszcze raz odsłuch bo płacz i lament to może być właśnie przy zakupie w ciemno, szczególnie jak sie nie ma wiedzy w temacie.

Polecam salony w W-awie do odsłuchu:

Top-hifi

Planeta dźwięku

Audio Świat

Nautilus

 

Edytowano przez Steel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Danielu niestety przez to że twoje wypowiedzi jasno twierdzą że ich nie słuchałeś twoja opinia nie jest brana pod dyskusję. Aczkolwiek tak działa forum. Przez co bardzo ubolewam. 

Pojawi się osobą znająca sprzęt z opisu ceneo i matą w głowie tym co na prawdę chcą uzyskać rzetelne opinie. No bardzo szkoda. Ale tak cię dalej pytając. Co zatem polecasz ?:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Na pewno namawiam na odsłuchy, jeśli chcesz dobrze wybrać i mieć możliwość porównania dziesiątek urządzeń i kolumn, serdecznie zapraszam do naszego salonu, z Warszawy masz do nas 1.5-godziny drogi autostradą, a na miejscu nieograniczony wybór i możliwości komfortowych odsłuchów i wyboru.

Wracając do konkretów, namawiałbym na posłuchanie amplitunerów Yamaha, konkretnie model R-N602 oraz Onkyo TX-8250, ewentualnie ze złączami HDMI Onkyo TX-8270. Trudno będzie pisać nad wyższością jednego amplitunera nad drugim, jest to bardziej kwestia indywidualnych preferencji, Onkyo jest równiejsze, bardziej wypełnione, dokładniejsze przy bezpośrednim porównaniu z amplitunerem Yamaha, który wyraźniej eksponuje skraje pasma, dając wrażenie dżwieku mocniejszego, bardziej dynamicznego, koncertowego.

Kolumny - jeśli lubimy mocny, bardzo szybki, analityczny przekaz, oczywiście możemy zdecydować się na jeden z modeli Klipsch. Natomiast jako ciekawe alternatywy do powyższych amplitunerów na pewno warto posłuchać bardzo uniwersalną i po prostu dobrą polską konstrukcję Pylon Audio Sapphire 25, jeśli możesz minimalnie zwiększyć budżet, mamy atrakcyjne zestawy z kolumnami Monitor Audio Silver 6. Warto także posłuchać Dynavoice DF-5, wyróżniające się bardzo dobrym wstęgowy głośnikiem wysokotonowy, może brytyjskie Tannoy Mercury 7.4, ewentualnie Monitor Audio Bronze 6 lub bardzo przeze mnie lubiane Q Acoustics QA 3050

Każda z powyższych konstrukcji jest bardzo dobrym uzupełnieniem jednego z powyższych amplitunerów, na miejscu znajdziemy pewnie jeszcze kilka innych, równie ciekawych rozwiązań, a może zainteresuje Cię system dzielony Onkyo A-9050 z NS-6130, może świetny wzmacniacz z Google Chromecast NAD C338. Zapraszam serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co będzie dalej z tematem, oraz czy autor podzieli się jakimiś swoimi spostrzeżeniami z porównań ( dla innych szukających ) to nie wiemy ( choć można się domyślić). Pewnie już kupił, bo jak pisał, spieszno mu było.

Niemniej pomyślałem że może dobrze by było żeby popłynęła z tego tematu i małego spięcia, jakaś mała nauka. Sam wielokrotnie staram się jak najmniej używać słów typu, że coś jest lepsze, a coś gorsze, czy dobre i złe, bo niewiele to mówi, a czasem nic, kiedy ktoś przedstawia i pyta konkretnie o różnice produktów z podobnej półki cenowej. Pamiętajmy, każdy produkt to zespół kilkunastu cech, to że dla kogoś np. obfitsza góra pasma będzie tym czego szuka,  dla innego będzie cechą negatywną i nie pożądaną, ale niech nie pisze że w związku z tym coś jest złe, lub dziadowskie.  Wiadomo, żyjemy w czasach kiedy ludzie chcą wyrazić opinię, a w zasadzie emocję w 160 znakach i jest jak jest:3_grin:.   Idealnie byłoby kiedy ktoś by pisał, że jeśli coś jest nie tak z kolumnami to uzasadnił z jakim piecem grały i co było nie tak, a z innym było lepiej- to jest już informacja która coś wnosi i ma wartość. A tak mamy sytuację , że gro wpisów, postów to swego rodzaju Fake newsy, a że ludzie niestety lubią krótkie informację, bywają one powielane i żyją dalej same w przestrzeni. Jakie fake newsy, chyba każdy ma w pamięci takie posty z jednym zwykle krótkim zdaniem o czymś tam " marka Y nie gra", " kolumny X zamulają", " szwagier ma Y i jest najlepszy bas, a nawet bass", " YZ gra płasko więc złom", "Nie kupujcie marki z mnie się popsuła", " nie kupujcie dziadostwa ma zero basu" ," ten paździerz gra samą średnicą", " muzyka z CD, czy z TV nie ma znaczenia na jakość" itd tylko z czym to gra, gdzie, dlaczego, względem czego te wnioski, tego już się nie dowiemy.

 

Dnia 10.11.2017 o 15:30, rivorade napisał:

Wybrałem chyba najpopularniejszy zestaw w tym zakresie cenowym czyli Onkyo TX-8270 + Klipsch R-26F.

zdaję sobie sprawę, że jest coś takiego jak preferencje indywidualne, ale zakładam też, że jeżeli ktoś nie jest audiofilem to spodoba mu się coś takiego jak nazwijmy to „wzorzec uniwersalny” :10_wink:.

Odnosząc się do treści z tematu, niestety nie znając preferencji autora(nie dał tej szansy), napisze tak, że moim zdaniem połączenie tych dwu elementów jest dość ryzykowne, a cechy brzmieniowe Onkyo jak i klipscha jak dla mnie średnio się uzupełniają, ba czasem negatywnie się dublują. Zdaje sobie sprawę, że w związku z tym jestem chyba mało reprezentantywny, bo autor twierdzi że wybrał bardzo popularny zestaw w tej cenie. Tylko po czorta kupować tzw.oddzielne elementy audio, które samemu można brzmieniowo dopasowywać, a brać czyjąś gotową wizję na coś, bo miejmy świadomość, że gotowe zestawy sprzedawane są zazwyczaj " po coś,lub z jakiejś przyczyny", nie zawsze intencje takiej ofert są złe, tak jak efekt czasami nie musi, ale..... Nie napiszę że Klipsch jest zły, ma jednak bardzo specyficzne i mocne cechy brzmienia, a to niesie ze sobą ryzyko, kupując do nich jakiś tam piecyk bez odsłuchu. Onkyo już tak charakterne jak Klipsch  nie jest ale, ale nadal tworzą według mnie tworzą brzmienie specyficzne, bo do Onkyo widziałbym inne kolumny o innym brzmieniu, tworzących razem nieco bardziej uniwersalne brzmienie. Fajnie że zdajesz sobie sprawę,  że są preferencje indywidualne, ale też ten zestaw "wzorcem uniwersalnym" nie jest, z racji tych cech o których pisali koledzy i teraz ja.

Miej też świadomość akustyki pomieszczenia, która może być z opisu niezbyt ok, może nawet słaba, ale z racji  sporego metrażu, dająca mam nadzieję, szansę na chociaż dobrą aranżację i z czasem poprawki. Poprawki które tanim kosztem, dają czasami bardzo duży progres w jakości odbioru i brzmienia.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Cześć

 

Mam onkyo 626. Szukam do tego zestawu 2.1, docelowo 5.1 - pomieszczenie 35m2. Lubie kino domowe (filmy akcji, sci fi) oraz muzykę (wiele rodzajów - rock, elektro, dnb, trap, blues, jazz).

 

Jako, że posiadam kolumny 2.0 teraz to na pierwszą zmianę szukam sub - 12"- myślałem o klipsch R-12sw. Chce jednak w przyszłości zmienić fronty. Z analizy wynika, że dobrym zestawem byłyby Dali Zensory 7, ale szukam do oceny alternatywy (oberon 7, klipsch 26, 260, 280, inne?, cantony, bw lub monitor audio). Lubie niskie tony. Budżet - około 1000 na sub + 2-3k na fronty (najlepiej używane). Chciałbym by do frontów można było dokupic centralny, by w przyszłości uzupełnić zestaw do 5.1.

Mogę ustawić kolumny około 10-20cm od ściany (fronty) natomiast BR z przodu też może być. Sub, chciałbym by grał do przodu, nie do dołu, oczywiście z BR, ponieważ do kina. 

pomożecie?

Edytowano przez kingpin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...