Skocz do zawartości

wzmacniacz do indiana line nota 550


tomaz75

Recommended Posts

witam mam kolumny indiana line nota 550 i był juz z nimi yamaha rn301 ale krótko bo wiadomo to słaby sprzęt,potem onkyo tx 8150 nawet nawet ale troche brakowało basu,potem dzieki uprzejmości s4 home yamaha as701 i wxad 10 lecz bas poprawił sie ale wysokie tony były zbyt natarczywe ,nastepnie NAD 368 bo zależy mi na Tidal hifi ale przez blutooth to nieporozumienie było pomimo kodeka aptx i teraz mam pytanie metraz ok 18m,muzyka rózna od spokojnej do bardzo mocnej,zastanawiam sie teraz nad Marantzem pm8005.Atoll 100 se,lub z uzywanych widze Hegla h80 ,żródłem jest odtwarzacz Mede8er z plikami flac i mp3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tyle wzmacniaczy nie podołało spełnieniu Twoich oczekiwań, to problem leży chyba w kolumnach. Kupowanie wzmacniaczy 2-3 razy droższych od kolumn nie ma sensu. bo na brzmienie najbardziej wpływają właśnie kolumny. Proporcje podziału środków powinny być odwrotne. To kolumny powinny być ok. dwa razy droższe od wzmacniacza. W zaistniałej sytuacji najlepiej sprzedaj Noty i zacznij zabawę od początku (albo je zostaw i pokochaj ich brzmienie).

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje oraz odczucia po odsłuchać, brałbym pod uwagę dwa wzmacniacze - Atoll IN100SE oraz hybrydę lampowa Vincent SV-500. Atoll to swobodne, dynamiczne, plastyczne, bardzo muzykalne granie. Vincent to połączenie mocy, szybkości i dynamiki tranzystora z plastycznością i ciepłem lampy. Jako cyfrowe źródło można zastosować np. Yamaha WXAD-10 lub Pioneer N-30AE.

Mam jednak także wątpliwości, czy oby nie wymagasz za dużo od Twoich kolumn, to jednak zestaw raczej budżetowy, bardzo dobry w swoim przedziale cenowym, ale jednak z pewnymi ograniczeniami.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. W naszym salonie mamy dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać. W przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Jest u nas także możliwość wypożyczenia urządzeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem kolumny w przyszłości pewnie też wymienię narazie zakup wzmacniacza ,wiem że z innymi kolumnami może się inaczej zgrywać ale od czegoś trzeba zacząć wxad10 odpada był już na testach jakość muzyki dobra funkcjonalność przeciętna, tak jak pisałem moje typy to Atoll100 se, Marantz on 8005 lub używany Hegel H 80 ,chciałbym mieć możliwość słuchania Tidal bo mam tam fajne listy na kilkaset utworów zrobione więc zastanawiam się jeszcze na Google chromecasy audio 

Edytowano przez tomaz75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację do Twojej. By jej zaradzić kupiłem nowy, droższy wzmacniacz. Dźwięk się oczywiście poprawił, ale nadal był daleki od moich oczekiwać. Postanowiłem więc wymienić na droższe także kolumny. I tu ciekawostka, właściwie wszystkie których słuchałem podczas poszukiwań brzmiały w sposób dla mnie satysfakcjonujący. Brzmienie, którego nie zapewniła mi wymiana wzmacniacza, potrafiły zapewnić właściwie wszystkie kolumny z nieco wyższej półki niż te, które posiadałem. Moim problemem z brzmieniem były zatem zbyt tanie kolumny. Myślę, że u Ciebie może być podobnie i zmiana wzmacniacza nie zapewni Ci niestety zadowolenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem 8005 z dwoma modelami Monitor Audio: BX6 i Silver 8. Z BX6 było zbyt mało basu. Silvery miały basu akurat, do tego szczegółową górę (podobnie jak BX6) i ogólnie brzmiały nieźle. Ich problemem było tylko to, że obok stały kolumny, które brzmiały jeszcze lepiej;). Brzmienie Silverów może się jednak podobać. Jak ktoś lubi efektowne granie z dużą ilością szczegółów, to może być to. Ja ostatecznie wybrałem jednak spokojniejsze, bardziej przestrzenne i klimatyczne brzmienie i Silverów nie kupiłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

No przecież ustaliliśmy że to kwestia kolumn .... Nie sztuką jest wydać hajs na wzmacniacz, ale skoro żadne z odsłuchania nie pomógł no to sprawa jest jasna.

Piotrek

Piotr a jak widzisz takie połączenie. Nad 368 + indiana line tesi 560 lub nowsza 561. Pokój ok 18 m. Raczej do cichego słuchania. Muzyka pop.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...