Skocz do zawartości

Onkyo TX-SR 506E czy Yamaha RX V-661


dareks6666

Recommended Posts

Prosze o pomoc w wyborze miedzy tymi dwoma amplitunerami ( Onkyo TX-SR 506E czy Yamaha RX V-661 ), jestem niestety (jeszcze icon_razz.gif) laikiem w tych sprawach, wiec licze na Wasza profesjonalna pomoc. Interesuje mnie przede wszystkim jakosc dziwieku wydowbywajaca sie z danego sprzetu, wiem ze pozniej wszystko bedzie zalezec od glosnikow i od pomieszczenia w jakim bedzie to gralo, lecz narazie chce skupic sie na wyborze samego ampli. Slucham glownie mocnego uderzenia ( techno, hardstyle, trance ) wiec chcialbym miec sprzet nastawiony pod tym katem muzyki. Wszytsko bedzie rozstawione w malym pomieszczeniu. Chyba ze zaproponujecei inny ampli w podobnej cenie, z gory dziekuje za pomoc, pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Osobiście słucham yamahy i muszę powiedzieć że to złoto i na nic innego bym jej nie zamienił oczywiście w tej samej cenie. ta yamaha sprawdza sie pod każdym względem jednak pamiętaj że by ją wykorzystać w 100% musisz pamiętać o dobrych głośnikach i sprzęcie do odtwarzania a przede wszystkim jeśli już chcesz zainwestować w ta Yamahę czyli w sprzęt z górnej półki to trzeba kupić też porządne okablowanie. Ja mam w kompie porządną kartę dźwiękową i podłączoną do ampli kablem optykiem a z dvd i N-ką przewodami HDMI głośniki które mam do niego podłączone to Tonsil Zeus 350 jako fronty i 300 watowy subwoofer Yamahy wszystko gra pięknie z dużą potęgą basu. Jakość dźwięku po prostu fenomenalna. Na same kable wydałem 1200 zł. Ale się opłacało!!!!!!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Osobiście słucham yamahy


Czy zmiana nastawy impedancji z 8 Ohm na 4 zmienia coś w brzmieniu ? Czy da się uruchomić autokalibrację bez telewizora ? (wystarczająco dużo można wyczytać z wyświetlacza Yamahy w czasie kalibracji?) Czy Yamaha RX-V661 może pracować jako wzmacniacz przy podawaniu PCM przez HDMI ? Czy korzystasz z Bi-Amp ? (jeśli nie to czemu ? icon_wink.gif )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy zmiana nastawy impedancji z 8 Ohm na 4 zmienia coś w brzmieniu ?


Przy takich samych kolumnach nie słyszałem zmiany w brzmieniu, chyba że zmienisz kolumny z 8 ohm na 4 ohm. Wtedy zmieni się barwa dźwięku w zależności od tego jakie będą to głośniki.
Cytat

Czy da się uruchomić autokalibrację bez telewizora ? (wystarczająco dużo można wyczytać z wyświetlacza Yamahy w czasie kalibracji?)


Telewizor do autokalibracji nie jest wymagany i wystarczą informacje z wyświetlacza. Po prostu włączasz opcję auto i amplituner sam kalibruje ustawienie głośników. Ale w menu ekranowym jest łatwiej konfigurować

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...