Skocz do zawartości

KD do PS4 + filmy


Venox

Recommended Posts

Witam. Planuję przeprowadzkę i w związku z tym przymierzam się do kupna nowego KD. Prosiłbym o pomoc w soborze sprzętu.

Budżet - do 4k

Salon ok. 18m2 (3,5x5)

Będę używał do filmów (50%) i PS4 (50%), muzyka okazjonalnie.

Niestety jest to w bloku + małe dziecko zatem zakładam że nigdy nie będę korzystał z KD na fula.

Pojawia się także jeden problem, a mianowicie że "lepsza połówka" nie życzy sobie "kabli na ścianie" (chodzi o sorroundy).

Moje pytanie brzmi czy polecicie coś abym do ampli podłączył fronty na kablach a tyły bezprzewodowo?

Czy może coś typowo bezprzewodowego (Fidelio E5 lub E6 lub B8. Zdaję sobie sprawę, że budżet jest mały ale niestety nie mogę sobie pozwolić na więcej.

 

Zadałem podobne pytanie na innym forum ale dostałem tylko jedną i to zdawkową odpowiedź.

 

Przyznam szczerze, że nie jestem zwolennikiem soundbarów i wolałbym coś klasycznego na kablach plus tylu bezprzewodowe. Tym bardziej że np fidelio e6 pomimo ładnego wyglądu i całej swojej przystępności ma kilka ograniczeń (brak centralnego głośnika, tylko dwa wejścia hdmi, obsługa tylko dwóch formatów dźwięku przestrzennego).

 

Dzięki za wszelki podpowiedzi

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Niestety ale w takim razie żona cię ograniczyla bo:

- soundbar to dziadostwo zarówno jeśli chodzi o kino jak i stereo.

- tyły bezprzewodowe? Nie w normalnym sprzęcie. Taki Philips nie ma nawet dekoderów więc to zabawka a nie dźwięk przestrzenny.

Albo system stereo i rezygnujesz w dźwięku dookolnego.

Wtedy Yamaha RN 602 lub Pioneer sxn30 z heco 500 lub melodika bl40 mkII.

Albo Ona przełomie kable, sory ale nie jest pierwszą. I Yamaha 483 z quadral quintas 6500.

Jakby posłuchała filmu w tym dźwięku przestrzennym u siebie to by się zgodziła. Ale jest nie na wstępie. Dla mnie to nie zrozumiałe. Ale zrobisz co zechcesz.

Stąd moje dwie propozycje.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywistość jest nawet prostrza. Ogólnie kobiety tak dbają o wygląd ale bardziej je cieszy radość męża. Pogadaj zobaczysz. Albo daj pogadać mi :)

Jeśli cię ograniczyla no to tak jak mówię zostaje stereo. 

Kolumny miga stać na standach. Wówczas od listwy przy podłodze kable idą do stojaka i do kolumny nic wtedy nie widać. :)

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Rzeczywistość jest nawet prostrza. Ogólnie kobiety tak dbają o wygląd ale bardziej je cieszy radość męża. Pogadaj zobaczysz. Albo daj pogadać mi :)

Jeśli cię ograniczyla no to tak jak mówię zostaje stereo. 

Kolumny miga stać na standach. Wówczas od listwy przy podłodze kable idą do stojaka i do kolumny nic wtedy nie widać. :)

 

Piotrek

Mam nadzieję, że tak i u mnie będzie ;)

O standach w ogóle nie pomyślałem i wydaje mi się, że może to być argument przeważający. Gdyby mi się to udało przeforsować to jaki jest orientacyjny koszt takich standów pod głośniki wcześniej wymieniane - quadral quintas?

Korzystając z okazji od razu zapytam czy mój zamysł usytuowania sortoundów jest słuszny. Wrzucam załącznik, tak jest na szybko wkreślona szafka z tv, a po drugiej stronie sofa. Głośniki tylne będą oczywiście z boków sofy skierowane w stronę odsłuchu (czyt. sofa) ze względu na to, że owa sofa stoi zaraz przy ścianie. Słuszne rozwiązanie? Wydaje mi się, że chyba jedyne.

1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie standy kupisz od 100 za parę do ..... Wiesz o co chodzi.
Tak usytuowanie jest dobre. 
Też tak mam. Amplituner odpowiednio ściszy je aby były równo słyszane. Nic się nie bój. 
Piotrek 

Wiem o co chodzi, kwestia indywidualna ;)

Pytanie co do zestawu jeszcze jedno. Poczytałem trochę o kolumnach jamo. Czy warto dokładać i kupić jamo s626 lub s628? I czy zgrają się z ww yamaha 483?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...