Skocz do zawartości

Wybór zestawu


JMichu

Recommended Posts

Proszę o konkretne propozycje. Wymagania:

1) Amplituner KD/lub stereo
2) Tylko dwa głośniki (monitory, które będą stały na szafce przy ścianie - na podłogowe nie mam miejsca), ewentualnie kiedyś bezprzewodowo coś w innej strefie (nie chcę suba)
2) Możliwość podłączenia TV i Xbox [najlepiej po HDMI (mam w TV HDMI ARC) lub optyku]
3) Możliwość słuchania Spotify
4) Przyszłościowo podłączenie gramofonu
5) Budżet 3, 4k+ (musi być racjonalne)

Pokój jak na zdjęciu - zestaw musi stanąć przy telewizorze (zaznaczony na niebiesko). Telewizor stoi w części  (ok 10 m2) salonu w kształcie L. Cały salon połączony z jadalnią i kuchnią. 

pokój.JPG

pokoj2.jpg

Edytowano przez JMichu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, S4Home napisał:

Konkret kolego jak chciałeś:

Yamaha rn602 lub Onkyo 8270 oraz elac b6.

No i jak? Jest w porządku? No to pisz do nas o cenę:)

Piotrek

Jestem kompletnie zielony i nie mam czasu na odsłuchy (pewnie źle). Więc chcę mieć kilka opcji i kupić. Co do Onkyo 8270 - nie wiem czy te 3k będę mógł w jakikolwiek sposób docenić, czy to jest warte.

Co sądzisz o bardziej kompatkowym Onkyo TX-L20D i np. Monitor Audio Silver 2?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Fafniak napisał:

Najgorszy sposób na zakup elektroniki grającej. Wyboru dokonasz na podstawie ceny czy wyglądu? A może testów w czasopismach?  

 

Słyszę lekką ironię :) Ale to prawda... Wyboru dokonam głównie na podstawie opinii takich doświadczonych jak ty i tych co przesłuchali mnóstwo różnych sprzętów. Ja wiem gusta itd - ale trudno będę polegać na ich. 

No dobra jak będę miał short-listę - to może pójdę odsłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem doświadczony. Ale na tyle posłuchałem rożnych zestawów, ze zdaje sobie sprawę że nasze „słyszenie” jest koszmarnie subiektywne a punkty odniesienia są nieporównywalne.

Natomiast odsłuch, pomijając własne doswiadczenie, tworzy pewien punkt odniesienia który może podpowiedzieć w która stronę iść.

To że mi nie bardzo podoba sie granie B&W nie oznacza że tobie nie będzie się podobało. To że ja lubię kolumny triangle w połączeniu z lampowym wzmacniaczem nie oznacza że bez namysłu możesz jeść w taki zestaw

tylko tyle

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Fafniak napisał:

Nie jestem doświadczony. Ale na tyle posłuchałem rożnych zestawów, ze zdaje sobie sprawę że nasze „słyszenie” jest koszmarnie subiektywne a punkty odniesienia są nieporównywalne.

Natomiast odsłuch, pomijając własne doswiadczenie, tworzy pewien punkt odniesienia który może podpowiedzieć w która stronę iść.

To że mi nie bardzo podoba sie granie B&W nie oznacza że tobie nie będzie się podobało. To że ja lubię kolumny triangle w połączeniu z lampowym wzmacniaczem nie oznacza że bez namysłu możesz jeść w taki zestaw

tylko tyle

Masz rację. Wracając potrzebuje propozycji...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Koledzy :)

Została na placu boju Yamaha R-N803 (wczesniej konkurowała z Onkyo 8270)
Jesli chodzi o kolumny pozostały dwa typy (dzięki różnym doradcom m.in. S4Home):

Dali Zensor 7
Heco MS 900 / Aurora 700 

Będę słuchał w najbliższym czasie. Czy ktoś ma ww kolumny i ma jakieś uwagi / spostrzeżenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, JMichu napisał:

Została na placu boju Yamaha R-N803 (wczesniej konkurowała z Onkyo 8270)

To nie konkurencja! Była już o tym mowa. Nie cena czyni dwa produkty konkurencyjne ze sobą.

17 godzin temu, JMichu napisał:

Dali Zensor 7
Heco MS 900 / Aurora 700 

 

Dobre zestawienie będzie.

Zapraszam na odsłuch i podobnie jak kolega zachęcam do sprawdzneia 8250 i RN602 jeśli kalibracja i HDMI nie jest potrzebne.

Jestem przekonany że 803D wygra, ale sprawdzić można.

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W międzyczasie zdecydowałem się na zwiększenie racjonalne budżetu do okolic 7k (o ile zestaw do mnie przemówi).

W oczekiwaniu na Heco słuchałem jeszcze Yamahy 803D z Focal 716. Było to całkiem przyjemne połaączenie. Mój numer 1 póki co. Zacząłem nawet zastanawiać nas sięgnięciem do Focal 726. Ale widzę że tu bardziej moda na Pylon Diamond 25 czy Tannoy, Dynaaudio.

Słuchałem jeszcze przy okazji NAD 368 i spodobał mi się bardziej od 803D. 

Generalnie mądrzejszy o kilka odsłuchów wiem że szukam ciepłego ale nie ciemnego dźwięku z wyrazistą górą (ale nie męczącą jak np przy B&W), Fajnie uwypuklonym środkiem (Dali Zensor 7 odpada całkowicie), skontrolowanym basem. Raczej szczerze, bez podkolorowana ale jednocześnie szeroko i głęboko.

Co proponujecie odsłuchac w tym budżecie? Konkretne typy?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kubakk napisał:

Hmm yamaha 3500zł , nad 3999zł - tak więc 3000-3500zł na kolumny zostaje a strzelasz kolumnami za 5000-6000zł bez rabatu ;) Masz 10m^2 więc nie trzeba dużych kolumn by to nagłośnić.

Mam Focale 716 i są wystarczające do stereo jak i do KD.

10 m2 jest w tej mniejszej części L - przestrzeń jest otwarta na cały salon.
Z czym Ci grają te Focale 716?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...